Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...
 Recomandare service BMW Bucuresti

Recomandare SSD

Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...
 Boxe fata golf 5

Resizable BAR

Gratar/tigaie pentru friptura - p...

Se pot utiliza imaginile generate...
 Alternativa la Paint pe Ubuntu

Recomandare WYSIWYG HTML Editors

Alegere aspersoare

Despre Japonia - tara pe care nu ...
 

Tamron, Sigma sau Minolta second hand ROG RASPUNS

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
Gabi1971

Gabi1971

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 19.02.2010
Doresc sa achizitionez o gama de obiective pentru a acoperi plaja focala 18-200,250,300 si nu stiu spre ce sa ma indrept. Aberatiile cromatice dar si preturile ma ingrijoreaza cel mai mult. Fotografiez in special peisaje, portrete si particip la vanatori. Trebuie sa ma ingrijoreze si alte aspecte? Am un Sony a200. Ce ma sfatuiti: Tamron, Sigma sau Minolta second hand?

#2
Sinisther

Sinisther

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 941
  • Înscris: 19.06.2008
peisaje....portrete...vanatori....aici cam la fiecare ai avea nevoie de un obiectiv dedicat si recomandarile bineinteles depind de buget care banuiesc ca nu e nelimitat.

Totodata cred ca ar fi indicat sa iti clarifici intai prioritatile pentru cele 3...nu cred ca are rost sa iei de exemplu un obiectiv f scump dedicat pt vanatori sa zicem...daca o sa il folosesti doar de 2 ori pe an cand unul care sa faca fata decent acelor situati ar putea fi folosit si pentru alte acitvitati mai frecvente.

#3
pake

pake

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 276
  • Înscris: 03.02.2007

View PostGabi1971, on 21st February 2010, 18:24, said:

Doresc sa achizitionez o gama de obiective pentru a acoperi plaja focala 18-200,250,300 si nu stiu spre ce sa ma indrept. Aberatiile cromatice dar si preturile ma ingrijoreaza cel mai mult. Fotografiez in special peisaje, portrete si particip la vanatori. Trebuie sa ma ingrijoreze si alte aspecte? Am un Sony a200. Ce ma sfatuiti: Tamron, Sigma sau Minolta second hand?
Ideal ar fi fost CZ 16-80 3,5-4,5  :deadtongue: + 70-400G . Dar asa ia asta: http://forum.compute...f3-5-6-3-a.html. Apoi vezi tu.
Ps: In mod normal nu as fi recomandat asa ceva. Dar vrei din prima 18-200/250/300...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate