Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune
 

Samsung S8500 Wave

- - - - -
  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#2899
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Da, de pe Sammobile, insa 2.0 am avut doar una oficiala, de atunci sunt pe custom. De 1.2 nu stiu, trebuie cautata ultima oficiala, nu mai stiu care e.

Ma rog, inca nu stiu daca o sa il schimb, pana la urma nu imi face asa de multe fițe, mai ales ca de cand am iPad mini deja nu mai resimt deloc browserul de cacat, fac AP pentru iPad si totul merge foarte repede. De fapt inainte credeam ca 3G-ul de Vodafone se misca ingrozitor, dar acum de cand cu tableta, descopar ca de fapt Samsung e incapabilul, browserul intern este absolut infect. Cel putin pe partea de conectare si raspuns la comenzi. Tableta reactioneaza imediat, ceea ce inseamna ca saracii de la Voda pe care i-am injurat bine cu internetul lor nu au facut nimic gresit :). Si oricum multa viata nu cred ca mai are, va fi schimbat anul asta in toamna, iar pentru functiile care le folosesc acum, adica telefonie si AP este excelent. Bateria saraca nu face fata cu AP-ul, ca ala e mare consumator, dar daca dau de o priza, nu e bai, se incarca repede. Deci daca nu face fite majore, probabil ca o sa ii inghit micile probleme si o sa ii mai dau restart si aia e. Dupa care altul. In mod sigur urmatorul nu va mai fi Samsung, m-au dezamagit.

Edited by MembruAnonim, 01 June 2013 - 02:00.


#2900
AlexVanNoyd

AlexVanNoyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.11.2008
:))) tare cu Vodafone . ce inseamna AP ?
eu astazi am vandut wave-ul cu 300 lei pana la urma . I-am si zis baiatului ca se inchide mai mereu din nimic , si cica asa facea si cel de il avea inainte . ma indrept rapid maine catre un android ca nu mai pot fara aplicatiile mele de sport si pariuri !

#2901
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
AP adica acces point. Servesc net 3g pentru tableta. Ce iei in loc?

#2902
AlexVanNoyd

AlexVanNoyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.11.2008
iau astazi un samsung galaxy mini 2 , tipla . am citit despre el ca e planuit un upgrade la jelly bean ( oficial ) . este foarte bun telefonul . bineinteles ca imi va fi dor maxim de ecranul Super Amoled ...

#2903
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,750
  • Înscris: 28.12.2008
La ce bani ?

#2904
AlexVanNoyd

AlexVanNoyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.11.2008
300 ron . full .

#2905
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
Problema e ca in orice aspect e mai slab decat Wave 1, mai putin sistemul de operare...Daca e doar pentru aplicatiile de pariuri/whatever, atunci merge. In rest, ai facut downgrade.

#2906
AlexVanNoyd

AlexVanNoyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.11.2008
i know , i know ... o sa imi lipseasca groaznic display-ul S Amoled dar nah , eu vreau productivitate nu aspect . la procesor tind sa cred ca e putin mai bun cel de pe mini 2 decat cel din wave .

#2907
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
Are cpu  single core la 800mhz si gpu Adreno 200. Procesorul e putin mai lent iar gpu e mult sub. Wave are hardware-ul lui Galaxy S1. Cum spuneam, un downgrade total pe partea hardware, upgrade pe partea software, in masura in care te ajuta Androidul...Eu unul nu as schimba wave-ul cu ceva sub Galaxy ACE 2

#2908
AlexVanNoyd

AlexVanNoyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.11.2008
huh , inseamna ca m-am inselat dat fiind ca procesorul din mini 2 e de generatie mai noua . eu am ales android-ul din cauza aplicatiilor , nu de altceva . inainte eram pasionat de filmare hd si poze cat cuprinde insa in ziua de astazi ma conectez la orice site de informatii , stiri , sport , pariuri prin aplicatia proprietara . e foarte relaxant .

#2909
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Si eu cred ca te-ai cam aruncat cu telefonul. Daca mai puneai ceva bani peste puteai face un upgrade la ceva mai bun.

#2910
AlexVanNoyd

AlexVanNoyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.11.2008
da intradevar dar nu prea am avut multi bani acum si am cautat ceva ce sa ma multumeasca in vara asta . oricum , sunt super multumumit de telefon , si l-am luat aproape nou si cu garantie si toate accesoriile .

#2911
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
Eu am luat Xperia Ray cu 300 acum vreo saptamana(l-am gasit ieftin...). Wave-ul l-am dat tot cam cu atat. Telefoanele sunt FOARTE similare hardware, dar Ray-ul e Android 2.3.4(Gingerbread). Ca sa ajung la functionalitatea Wave-ului a trebuit sa sap dupa cateva programele, dar acum am de unde alege.

#2912
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Eu nu mai scap de Wave decat daca sar la un alt nivel de performanta cu totul. Am zis ca o sa il tin pana in toamna, sper nu mai mult, moment in care o sa iau un telefon mai actual pe care sa il tin tot asa, cativa ani. Momentan am in vedere Optimus G, Optimus G Pro, HTC One, Oppo Find5. Care o fi din ele, inca nu stiu, o sa depinda de finante si de ce mai apare intre timp :)

#2913
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
L-am schimat si eu (desi mai am si wave-ul) cu un Sony Ericsson Xperia Arc S, imi doream ceva la fel, nu mai scump, dar pe android 4.0. Pot sa zic ca e diferenta destul de mare, pe partea de comunicatie si SNS, acum am whats'up si cam orice aplicatie imi trece prin cap. La wave imi lipseau mult aplicatiile, dar ecranul e vis, dar trebuia facut un compromis.

Sony pare mai usor, desi nu e, pentru ca e mai subtire si mai mare. La memorie interna sta mai prost ca wave, asta e cel mai mare minus la arc/arc s.

Edited by increatul, 30 June 2013 - 21:39.


#2914
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Pai nu ai card la el? Ca nici Wave nu e stralucit la memorie

#2915
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Am de 16, dar android-ul cere memorie interna pt unele aplicatii. De exemplu mai am doar 60mb intern, am instalat Revolt direct pe card, 120mb, dar mai cere inca 60-80, pe memoria interna. N-am putut sa-l instalez, iar in timpul asta imi cadeau pe rand toate aplicatiile din cache.

#2916
doio77

doio77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.02.2007
Sal, de unde iau si eu un firmware full bada 1.2 pentru s8500 cu csc in romana pentru cosmote. Se poate un link pe PM? Am cautat si nimic. Ms

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate