Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate
 Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux

Sfaturi amplificator + bose
 Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...

Cer autorizatie, modific fara aut...
 Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024

Ventilatorul centralei nu se opre...
 

acer aspire 5315

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#19
nastratinn

nastratinn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 08.02.2010
de ceva timp caut pe google sa vad daca placa de baza a acestui laptop poate suporta 2 hdd si daca are slot agp sau pci-e pentru o placa video.
parca a fost facuta in congo. nu gasesc nimic care sa ma lamureasca.
acum ceva timp am mai cumparat 1gb ram de 800MHz pe langa al lui de 1 gb ram de 667Mhz si a mers fara probleme, doearece amandoua au functionat la 533MHz ( atat este si fsb procesorului ). problema ca sa zic asa era ca aveam ambele sloturi de ram ocupate si deci era limitat la cei 2gb.
am pus in vanzare ambele memorii, am reusit sa le vand si am mers sa cumpar una bucat ram de 2 gb ( am mers cam la ghici pentru ca tot asa nu am gasit pe nicaieri ceva care sa ma lamureasca in afara de everest care imi zicea ca am 2 gb si ca maxim este 4 gb ). am ajuns la magazin si am intrebat de memorie, nu avea decat pe comanda, in magazin avea de 1bg. pana sa comand s-a mai uitat si "duduia" de acolo pe internet sa vada daca suporta 2 bg pe slot si ghiciti ce: nici ea nu a gasit nimic sigur. si sa va spun ca "duduia" imi dadea clasa la it si nici eu nu sant chiar asa incuiat la minte.
a venit memoria si a functionat si inca mai functionaeza fara probleme.
am spus acesta mica istorioara ca sa evidentiez faptul ca nu am gasit specificatii clare despre placa de baza.
un mic help please.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate