Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...
 Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...
 Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai
 Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta
 

COMOTIE CEREBRALA ACCIDENT AUTO

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
mihai_luchian

mihai_luchian

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 11.04.2008
Salut,

Am avut si eu o problema acum 2 zile. A derapat soferul datorita ghetii de pe carosabil si am izbit in stalp. Stalpul a intrat in partea dreapta spate a masinii iar eu care eram in dreapta fata, am izbit geamul cu capul. Nu mi-am pierdut cunostinta dar sincer ma simteam cam ciudat dupa ce am intrat cu capu' in geam.
Nu am avut febra, nu am vomitat, in schimb am o usoara amorteala in partea dreapta a corpului incluzand aici si mana si piciorul drept. In afara de asta, acum dupa 2 zile a inceput sa ma si doara un pic capul.
Ce este de facut ? E cazul sa imi fac un tomograf, rmn, radiografie ceva ?

Multumesc.

#2
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 4.047
  • Înscris: 23.02.2007
Eu zic ca e normal dupa un asemenea impact. Nu ar strica sa ne spui si cu ce viteza a avut loc accidentul, ca sa ne facem o idee. Asa, daca v-ati izbit cu suta si ati scapat, poti sa consideri o placere ceea ce simti acum fata de ce puteai avea ;)

#3
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.049
  • Înscris: 08.08.2002
Bine ca stai sa intrebi pe forumuri ... urgent la spital la UPU si insista sa-ti faca un RMN.

#4
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.615
  • Înscris: 17.08.2007
Du-te frate la spital ca te avem pe constiinta !

#5
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4.527
  • Înscris: 19.05.2004

 atupi, on 8th February 2010, 09:47, said:

Du-te frate la spital ca te avem pe constiinta !

lasa tu comotiile cerebrale si mergi la doctor. se pricep aia mai bine la diagnostic si sa faca ce trebuie in cazul tau. nu mai sta aiurea pe forum.

#6
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.360
  • Înscris: 15.10.2006
Eu la un impact asemanator cu al tau (tot dat cu capul in parbriz) am zburat la spital imediat, nici nu m-as fi gandit sa nu ma duc. Chiar m-au certat medicii ca nu am venit direct la ei, ci m-am dus intai la politie. Lasa forumul, du-te la doctor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate