Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

Sfat achizitie bicicleta oras/poteci decente

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
adrian_kool

adrian_kool

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.07.2005
In general nu sunt convins usor, argumentele tale sunt foarte bune. Din punct de vedere fiabilitate la ce ma pot astepta de la modelul Specialized? Aceeasi intrebare si pentru celalte doua.
Mentenanta difera in functie de tipul de bicicleta, nu? Ce este important sa fac sa fiu sigur ca nu am probleme?

#20
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
De fapt m-am exprimat gresit. Nu am prezentat argumente in acest topic. Trebuia sa spun "daca nu esti convins de recomandarile mele".

#21
adrian_kool

adrian_kool

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.07.2005
Si recomandarile tale sunt bune.
Furca fixa mi se pare o idee foarte buna daca nu gasesc o configuratie decenta la pret bun(model din anii precedenti plin de Deore si cu reducere serioasa). Cauciucurile le prefer mai adaptate de oras dar sa am totusi un pic de aderenta pe teren accidentat, chiar daca nu pe noroi. Prefer rotile mari de 29'' sau 700.
In plus e important sa stiu ca pentru configuratia aleasa nu exista predispozitie la diferite probleme si ca nu am nevoie sa stau pe langa ea prea des ca sa am grija ca nu ma lasa in drum.
Motivul pentru care nu as lua la pretul afisat: mi se pare ca preturile practicate includ un adaos extraordinar de mare.
Cer prea mult?

#22
drysna

drysna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 12.04.2007
Cunosc cativa care au MTB Hardtail si au furca de carbon speciala pt MTB. In felul asta au MTB de ~11 kg fara cheltuieli prea mari si fara cadre de carbon.
Daca inca de pe acum te gandesti ca poate vei o iesire, doua, in natura atunci mai mult ca sigur vei iesi destul de des :)
Iti recomand un hardtail dotat minim cu Deore, pe care sa pui niste anvelope mai de viteza(crampoane doar pe lateral, gen ritchey speedmax ) si furca Suntour. Exact in situatia asta sunt si eu. In functie de cum o sa prestez anul asta ma voi decide daca trec pe furca de carbon sau una cu suspensie dar buna. Suntour care il am acum se comporta ok insa are 2.7 kg cu tot cu ulei cred, si nu imi creste comfortul foarte mult.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate