Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Se schimbă presa.

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
the the

the the

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 28.04.2005

View Postaljarreau, on 19th January 2010, 23:37, said:

Ai dat-o in politica... si ai stricat discutia -_- . Dupa principiul tau pentru Voiculescu lucreaza numai amatori si parveniti, iar la restul sint profesionisti. Nu-i asa, as spune chiar din contra, dar nu vreau sa intru in polemica.

Oricum, stii cum se zice, constiinta mai trece si prin stomac. Daca ziaristului profesionist ii chiorăie mațu' si altceva in afara de presa nu stie sa faca... sa vezi ce frige si-un interviu cu Naomi, si-un portret de-al Simonei Sensual plus o relatare de la o nunta de magraoni :cursing:
Patetic. Nu ma pot abtine...sorry...eu am abandonat-o...hehehe
Si n-am sa ma las pana nu fac singur ceva in care cred.

#20
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 21.04.2004

View Postaljarreau, on 19th January 2010, 23:37, said:

Ai dat-o in politica... si ai stricat discutia -_- . Dupa principiul tau pentru Voiculescu lucreaza numai amatori si parveniti, iar la restul sint profesionisti. Nu-i asa, as spune chiar din contra, dar nu vreau sa intru in polemica.

Oricum, stii cum se zice, constiinta mai trece si prin stomac. Daca ziaristului profesionist ii chiorăie mațu' si altceva in afara de presa nu stie sa faca... sa vezi ce frige si-un interviu cu Naomi, si-un portret de-al Simonei Sensual plus o relatare de la o nunta de magraoni :cursing:

Nu am dat-o pe politica dar nici dupa deget nu ma ascund. Lucrurile evidente raman evidente.
In rest afirmatia cu "la restu' sunt profesionisti" iti apartine. Nu am spus asa ceva. Nu gandi pentru mine... o pot face si singur.

Daca "ziaristului ii chioraie matu si altceva in afara de presa nu stie ce sa faca ... sa vezi ce frige si-un interviu cu Naomi, si-un portret de-al Simonei Sensual plus o relatare de la o nunta de magraoni" Imi pare rau dar o persoana de genul asta nu e ziarist. E mercenar. Si in afara de "mercenariat" nu vrea altceva sa faca.

Nu poti sa-ti pui in practica pasiunea? (daca intr-adevar e o pasiune pentru tine!)... te lasi de ea si faci altceva decat sa executi lucruri contra credintei tale.
Daca ii chioraie matul si are un cap pe urmeri (nu numai sa nu-l ploua in gat) se duce si face altceva.

Un principiu ramane totusi un principiu! Ca daca nu... e doar o iluzie "ca-si face meseria..."

Edited by RMC Info, 20 January 2010 - 23:51.


#21
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,997
  • Înscris: 21.08.2008

View Postcatalinman, on 19th January 2010, 13:53, said:

Daca ar fi sa se reduca si din astea 5 si sa ramana doar 3, as vedea pe piata doar Adevarul, Jurnalul National si Evenimentul Zilei :)

Ca posibile disparitii ar fi Romania Libera si Gandul !

Nu ai nimerit-o sigur cu Romania Libera.
Are multi cititori fideli, multi abonati.

Gandul intr-adevar a scazut in ultima vreme dar cei din MediaPro (daca nu au alte interese) vor avea grija sa ii mentina sau sa ii creasca cota de piata.


Evenimentul Zilei are un tiraj mai mic decat Romania Libera, daca ar fi sa dispara din peisajul quality unul din cele doua, eu as miza pe Evenimentul Zilei nu pe Romania Libera.

#22
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Nici eu nu vad sa dispara Romania Libera.

#23
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,997
  • Înscris: 21.08.2008
Ce parere aveti de noul Evenimentul Zilei?

Vorbeam de lup la inceputul anului  :D

Cred ca noul EvZ este un "restore" al EvZ-ului din 1992 in ceea ce priveste continutul, deja au inceput "dezvaluirile" (ultima carte scrisa de Adrian Marino) si subiectele de scandal (profesoara adjectiv).
Pe de alta parte e de laudat intentia lor de a acorda un spatiu mai larg articolelor ce tin de social.

Deocamdata nu seamana cu Libertatea (desi cazul profesoarei bate spre Libertatea), sper sa nu semene nici de acum incolo.

#24
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
A avut succes la acea vreme, din cate tin minte era printre cele mai vandute ziare.

#25
Iulian_Dj

Iulian_Dj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 17.10.2005

View PostKoal, on 8th February 2010, 10:14, said:

Ce parere aveti de noul Evenimentul Zilei ?...
Asa le trebuie, daca au sustinut "marinarul" la alegeri ... acum sa suporte consecintele ... :)

#26
RMC Info

RMC Info

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 21.04.2004

View PostIulian_Dj, on 8th February 2010, 14:04, said:

Asa le trebuie, daca au sustinut "marinarul" la alegeri ... acum sa suporte consecintele ... :)

Iulian, optiunile politice si opiniile bazate pe propriile preferinte politice nu au ce cauta pe acest thread!

La proxima deraiere - urmeaza "votul de blam".

Iti multumesc pentru intelegere!

Edited by RMC Info, 08 February 2010 - 14:41.


#27
Iulian_Dj

Iulian_Dj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 17.10.2005

View PostRMC Info, on 8th February 2010, 12:37, said:

Iulian, optiunile politice si opiniile bazate pe propriile preferinte politice nu au ce cauta pe acest thread!

La proxima deraiere - urmeaza "votul de blam".

Iti multumesc pentru intelegere!
Am inteles. Sorry about that.  :D

#28
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,997
  • Înscris: 21.08.2008
De cand threadul acesta se inecase in uitare, s-au mai intamplat cateva lucruri importante legate de presa scrisa:
- Evenimentul Zilei si-a schimbat proprietarul, este acum un produs al Editurii Evenimentul ZIlei si Capital a lui Bobby Paunescu,
- Gandul nu a mai rezistat si i-a urmat Cotidianului ramanand prezent doar in online.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate