Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Galerie Foto

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
Nebuchadnetar

Nebuchadnetar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 31.03.2005
Cele pe care le-ai postat sunt cele mai bune pe care le-ai facut?! Sau ti Asul in maneca, pentru post comentarii?!

#20
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Nu am prea inteles ce ai vrut sa spui ... dar oricum ... sunt cele mai bune. Apropo ... ce intelegeti voi ca ar fi o poza buna ? Prin ce se caracterizeaza o poza buna ?

#21
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
O fotografie buna e acea imagine care iti transmite ceva, care te face sa vibrezi si care te face sa retraiesti asemeni autorului o anumita stare. Imaginile tale sunt unele frumos colorate, expuse corect, cu contrast si claritate dar care nu spun nimic. Bune de atlas botanic.


Declansatul presupune ca ai o ideea, o compozitie, ca prin incadrare, alternarea planurilor clare cu cele neclare, proportii si cromatica doresti sa spui ceva. Imaginile par declansari fara scop, de genul "ia sa pozez si eu asta".

O imagine trebuie sa fie o consecinta a personalitatii, a modului de gandire, a nivelului cultural, a filosofiei de viata. Daca pentru tine ca barbat definitorii sunt niste poze cu floricele si frunzulite pai atunci inseamna ca iti trebuie o legitimatie ACCEPT.

Edited by mr.fred, 14 June 2005 - 09:11.


#22
Nebuchadnetar

Nebuchadnetar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 31.03.2005

mr.fred, on Jun 14 2005, 09:08, said:

O fotografie buna e acea imagine care iti transmite ceva, care te face sa vibrezi si care te face sa retraiesti asemeni autorului o anumita stare. Imaginile tale sunt unele frumos colorate, expuse corect, cu contrast si claritate dar care nu spun nimic. Bune de atlas botanic.
Declansatul presupune ca ai o ideea, o compozitie, ca prin incadrare, alternarea planurilor clare cu cele neclare, proportii si cromatica doresti sa spui ceva. Imaginile par declansari fara scop, de genul "ia sa pozez si eu asta".

O imagine trebuie sa fie o consecinta a personalitatii, a modului de gandire, a nivelului cultural, a filosofiei de viata. Daca pentru tine ca barbat definitorii sunt niste poze cu floricele si frunzulite pai atunci inseamna ca iti trebuie o legitimatie ACCEPT.

<{POST_SNAPBACK}>


Cum as fi putut eu sa spun mai bine?! :)

#23
ionutz_cjv5

ionutz_cjv5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 04.04.2005
imi place floricica galbena si fundalul

#24
petite

petite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 30.05.2005
Poza cu icoana ramane in continuare preferata mea, sau poate mai astept sa scoti Asul din maneca si sa ne dai pe spate cu o fotografie reusita, nu numai cu poze cu floricele.....

#25
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Acum tot cea cu icoana ramane preferata ta ? Am mai adaugat un set de poze, dupa parerea mea mai bune ca primele. Se observa vreun progres :D ?

#26
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Nu va mai dati si voi cu parerea ... singurul care a avut ceva de spus a fost hyde.

#27
petite

petite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 30.05.2005
Interesanta prima poza din seria 30 June, 2005 poate trebuia un pic de crop facut la el, zic si eu. iar a 4-a poza imi place, si cred ca poza originala a iesit mai bine, decat prelucrarea pe care ai facut-o, poate ai poza originala si o postezi ca sa o vedem.

restul le-am vazut mai demult, si mi-am dat cu parerea despre pozele acelea.

#28
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Ultima poza ... sa stii ca este foarte putin prelucrata, i-am modificat doar saturatia. Uite originalul:

Attached File  DSC01544.jpg   101.97K   60 downloads
Va las sa va dati cu parerea about cum e facuta poza :D.

#29
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004
Un sfat, pune câte un teaser când vrei să și intrăm pe site la tine... încearcă să ne ademenești cu o poză măcar...

#30
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Gata ... am inteles. Asa am sa fac de acum incolo.

#31
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Hai sa pun si eu un teaser:

Forever friends
Attached File  DSC01666.jpg   48.83K   55 downloads

restul le-am pus pe site-ul meu ... http://www.demoshop.mxhost.net/

#32
Penn

Penn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 01.07.2005
Mi-au plăcut pozele de pe blog. Îmi place că sunt corect realizate. Sau mai bine zis, realizate corect.

Edited by Penn, 04 July 2005 - 13:24.


#33
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Inca o serie :D ... defapt 2.

[ http://demoshop.mxhost.net/wp-content/DSC01732.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by BorisFlokow, 25 July 2005 - 09:29.


#34
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Poze noi. Uitati si un teaser

[ http://demoshop.mxhost.net/wp-content/Austria%202005/Venetia/DSC02412.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mihalcea Alexandru’s photo gallery

Edited by BorisFlokow, 16 August 2005 - 13:19.


#35
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004

BorisFlokow, on Aug 16 2005, 13:18, said:

Poze noi. Uitati si un teaser

[ http://demoshop.mxhost.net/wp-content/Austria%202005/Venetia/DSC02412.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mihalcea Alexandru’s photo gallery

<{POST_SNAPBACK}>


sunt cateva chiar reusite. imi plac 2 si 3 din prima serie, precum si unele de la ghetar. oricum, frumoase locuri
ce n-as fi pus... cele de la Rattendorf

#36
TheGod

TheGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 29.06.2005
Sunt frumoase  dar mi se pare ca pestera si masina nu au ce cauta acolo :(

Edited by TheGod, 16 August 2005 - 21:15.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate