Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie
 Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...
 3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408
 Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 

Lacuire mobila lemn furniruit

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
Niciun răspuns pentru acest subiect

#1
noblesis

noblesis

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 13.07.2007
Buna ziua,
am o biblioteca superba (zic eu!) de 10 ani din lemn de stejar furniruit, o comoda TV identica si o masuta din lemn de fag curbat pe care vreau sa le lacuiesc din nou pentru ca nu au fost bine lacuite de cand le-am cumparat si au inceput sa aiba un aspect neuniform si mat. Doresc sa le lacuiesc tot cu un lac mat sau semimat si eventual sa le schimb culoarea cu una mai inchisa. Problema mea este ca nu stiu daca pot sa o fac singura, daca implica curatarea totala a lacului vechi si daca pot folosi cu incredere lacurile acelea colorate de la Kober ( altele nu am vazut).
Daca angajez un meserias aveti idee cat ar costa? Mentionez ca mobila nu necesita nici un fel de alte reparatii fiind in perfecta stare.
Va rog din suflet sa-mi dati sfaturi numai in cunostinta de cauza pentru ca nu as vrea sa distrug o mobila care este pretioasa pentru mine.
Multumesc anticipat!

PS Am atasat o poza pentru exemplificare.

Fișiere atașate



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate