Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...
 Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 

inghetare an universitar

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
vlad_i_tu

vlad_i_tu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.03.2005
Salut..tocmai ce am inceput cursurile la facultatea de Matematica si Informatica invatamant la distanta si m-am hotarat ca la sfarsitul anului sa plec in strainatate sa studiez acolo.Acum intrebarile mele sunt: pot ingheta anul universitar imediat cum termin anul I sau trebuie sa astept pana la inceputul celui de-al doilea an si daca stiti care este perioada maxima pe care pot sa inghet anul universitar?..va multumesc anticipat pentru eventualele lamuriri  B)

#2
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
1. intotdeauna la secretariatul facultatii tale afli tot ce ai nevoie

2. inghetarea o poti faci oricand indiferent daca esti in an, la sfarsit, la inceput, la mijloc , etc. si poate tine la nesfarsit adica si cativa ani in cazul tau presupun

3. reluarea (dezghetarea se face de unde ai ramas) dar de obicei e mai bine sa inchei un an , apoi sa ingheti inainte de inceperea noului an scolar

#3
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Nu, nu poti ingheta anul cand vrei. O problema similara a avut-o si un fost coleg. Trebuie sa termini neaparat anul intai, in cazul tau, si de obicei dupa ce termini toate examenele te duci la secretariat cu o cere catre decan si acolo scrii ca vrei sa ingheti anul si mai ales de ce.

#4
vlad_i_tu

vlad_i_tu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.03.2005
Si eu tot asa auzisem ca trebuie neaparat sa inchei anul universitar si mai ales sa promovez toate examenele.Insa cred ca cel mai bine e sa ma duc cu prima ocazie la secretariat si sa ma informez. Ms frumos pt raspunsuri :)

#5
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006

View Postvirtualx, on 19th October 2009, 22:24, said:

2. inghetarea o poti faci oricand indiferent daca esti in an, la sfarsit, la inceput, la mijloc , etc. si poate tine la nesfarsit adica si cativa ani in cazul tau presupun

inghețarea nu poate ține la nesfîrșit, se mai fac schimbări în programă și materiile noi apar ca diferențe. Cu cît trece mai mult timp, cu atît poți avea mai multe diferențe. Dar, dacă omul pleacă la studii afară, își ia diploma de acolo, și basta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate