Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...
 Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 

Transfer facultatea de stomatologie

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
cullen_kayne

cullen_kayne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.10.2009
Salutare tuturor, e primul meu post pe aici. Sper sa nu fie postul N cu problema asta.

Imi doresc sa merg la facultatea de medicina dentara si, din diverse motive, nu am prins admiterea din iulie in Timisoara, iar in toamna nu a mai fost concurs. Mai ramane optiunea de Arad, cu taxa. Marea mea dilema, din moment ce nu mi-as permite mai mult de un an de taxa, e urmatoarea:

Daca am medii bune la Arad, in regim de taxa, ma pot transfera la facultatea din Timisoara in regim bugetar din anul 2? Asta e ultima saptamana in care se mai fac inscrieri la arad si sunt foarte nehotarat.. astept un an si dau admitere la TM (vreau la fara taxa), sau merg un an la arad ca sa nu pierd un an (numai daca se poate face transferul).

Multumesc anticipat.

#2
Dobybest

Dobybest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,260
  • Înscris: 28.08.2007
Cel mai bine ar fi sa suni la secretariatul facultatii !

#3
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007

View Postcullen_kayne, on 12th October 2009, 13:53, said:

Asta e ultima saptamana in care se mai fac inscrieri la arad si sunt foarte nehotarat..
Inscrieri pentru anul  universitar 09-10? :surprise:
Da' n-au inceput cursurile deja?
E concurs de dosare la Arad? :huh:

#4
cullen_kayne

cullen_kayne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.10.2009
Au inceput dar nu prea s-a facut nimic si inca mai accepta inscrieri, pentru anul asta bine-nteles. Teoretic e pe concurs, daca ai medie ok, intri la buget, dar acum incearca doar sa umple locurile ramase la cu taxa

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate