Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 

Ajutati-ma, va rog!

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
filisd

filisd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.09.2009
Sunt clasa a 12-a, la un liceu teoretic, profil mate-info si inca nu stiu la ce facultate sa dau! Oscilez intre UTCB - nu stiu exact de sectie, probabil CCIA sau geodezie, ASE - cibernetica probabil :-? si politehnica. nu stiu insa ce sa aleg, ce facultate si mai apoi ce sectie. Va rog sa-mi oferiti mai multe detalii despre aceste facultati, in special ce promit dupa terminarea facultatii. De asemenea, il legatura cu UTCB, dupa ce termin facultatea... voi avea munca de teren? Asta pentru caqa sunt fata, si acest lucru nu m-ar atrage deloc... Astept pareri. Va multumesc mult!

#2
mike_sol

mike_sol

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 412
  • Înscris: 05.04.2007
gandeste-te mai intai ce vrei sa ajungi in viata si apoi incercam sa te ajutam :) momentan nu avem destule detalii

#3
filisd

filisd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.09.2009

View Postmike_sol, on 22nd September 2009, 21:52, said:

gandeste-te mai intai ce vrei sa ajungi in viata si apoi incercam sa te ajutam :) momentan nu avem destule detalii


pai astea trei facultati m-ar interesa.. per ansamblu....cel mai mult m-ar atrage UTCB ul.. insa ma sperie foarte mult munca de teren. no way!

#4
bean_8421

bean_8421

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 21.08.2009
Dar de ce este asa rau cu munca de teren?
Crezi ca toti inginerii stau la birou si beau cafea?????????

#5
filisd

filisd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.09.2009

View Postbean_8421, on 22nd September 2009, 22:06, said:

Dar de ce este asa rau cu munca de teren?
Crezi ca toti inginerii stau la birou si beau cafea?????????


pay tocmai asta am si zis... nu stiu exact ce implica asta, de aceea am si postat topicul :D totusi nu m-as vedea pe un santier, cu 30 de muncitori cu 8 clase  :confuzzled:

#6
fussyd3vil

fussyd3vil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 949
  • Înscris: 21.10.2008
Si daca au 8 clase ce? Nu e si ei oameni? Pff, mai trebuie sa te coci nitel.

#7
filisd

filisd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.09.2009

View Postfussyd3vil, on 22nd September 2009, 22:17, said:

Si daca au 8 clase ce? Nu e si ei oameni? Pff, mai trebuie sa te coci nitel.


dA? sa-i aud cum injura pe acolo si nu mai stiu ce... no way... oricum vad ca nu m-ati inteles... sunt mai... sensibila sa zicem :)

#8
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,298
  • Înscris: 24.02.2007
Cibernetica sti ce presupune sau doar suna bine?

#9
filisd

filisd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.09.2009

View Postdani.user, on 22nd September 2009, 22:26, said:

Cibernetica sti ce presupune sau doar suna bine?

la ce anume te referi? la cat de grea este? facultatea in general si ex de admitere? mda, sa zicem ca as sti in mare ce presupune... si da, suna si bine  :P :))

#10
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
poti fi inginer constructor si sa calci pe santier din an in pasti daca lucrezi in proiectare. Pentru asta poti alege CCIA sau CFDP din cadrul UTCB.

#11
filisd

filisd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.09.2009

View Postmwlambo, on 22nd September 2009, 22:42, said:

poti fi inginer constructor si sa calci pe santier din an in pasti daca lucrezi in proiectare. Pentru asta poti alege CCIA sau CFDP din cadrul UTCB.

despre inginerie economica in constructii... ma poti ajuta cu cateva detalii?

#12
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View Postfilisd, on 22nd September 2009, 22:46, said:

despre inginerie economica in constructii... ma poti ajuta cu cateva detalii?
din cate stiu e cam aceasi chestie cu ccia, numai ca faci si economie. daca vrei sa lucrezi pe partea de vanzare/ofertare, administrare du-te la IEC. A, sa nu uit... la IEC sunt cele mai multe fete :naughty:

#13
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,298
  • Înscris: 24.02.2007

View Postfilisd, on 22nd September 2009, 22:41, said:

la ce anume te referi? la cat de grea este? facultatea in general si ex de admitere? mda, sa zicem ca as sti in mare ce presupune... si da, suna si bine  :P :))

Ma refer la ce vei invata acolo nu la cat de grea e admiterea :P.
Cum spunea si cineva mai sus, prima data gandeste-te ce ai vrea sa faci concret cand vrei lucra apoi te gandesti ce facultate sa alegi.

#14
filisd

filisd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.09.2009
in legatura cu admiterea la utcb... ma puteti ajuta cu programa de admitere? se intra greu la ccia si iec?

Edited by filisd, 23 September 2009 - 19:22.


#15
filisd

filisd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.09.2009
nimeni nimic? :(

#16
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
ai rabdare bre! Pana prin martie poti sa freci menta linistit; abia atunci incep facultatile sa publice programe de admitere & shit

#17
Fathieh

Fathieh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.11.2008
Buna, sunt in anul 3 FR LA ROMANO AMERICANA LA turism, nu traiesc in Romania dar vin la sesiuni si in perioadele importante , ma preocupa invatatul si am trecut cu brio toate examenele,,,, insa anul acesta plec inapoi in Anglia inainte sa primim manualele - ma adresez tuturor care au terminat acest an, se afla in Bucuresti si-au luat licenta si sunt interesati sa isi vanda cartile de anul 3 turism . Va multumesc anticipat. Contactati-ma : [email protected]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate