Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 

facultatea de arhitectura

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
MrsKarla

MrsKarla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.09.2009
hey salut, vreau si eu sa aud cateva opinii in ceea ce priveste modul de pregatire pentru facultatea de arhitectura, sunt in clasa a 10a la liceul de arta iar la terminare as vrea sa dau la Ion Mincu.astept raspunsuri, ms mult >:D<

#2
shadyspit

shadyspit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 11.05.2008

 MrsKarla, on 18th September 2009, 14:56, said:

---


si eu sunt a 11a si vreau sa dau la Ion Mincu. Eu am auzit ca e foarte greu.
Am auzit ca la testul de intrare nu se compara cel de la Bucuresti cu cel de la Iasi. E mult mai greu la Bucuresti.
Si in general e grea facultatea.

Edited by Lucian_M, 30 September 2009 - 14:09.
citarea inutila a mesajului anterior


#3
MrsKarla

MrsKarla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.09.2009

 shadyspit, on 18th September 2009, 15:11, said:

---
da am auzit asta:-s, mi-ar pacea sa aud , defapt sa vad niste pareri ale unor studenti de la ion mincu:-S

Edited by Lucian_M, 30 September 2009 - 14:10.
citare...


#4
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Mai, voi fara sa va citati nu se poate? Sau sunteti deja clasici?!

#5
I-AM-GIA

I-AM-GIA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.10.2009

 MrsKarla, on 18th September 2009, 11:56, said:

hey salut, vreau si eu sa aud cateva opinii in ceea ce priveste modul de pregatire pentru facultatea de arhitectura, sunt in clasa a 10a la liceul de arta iar la terminare as vrea sa dau la Ion Mincu.astept raspunsuri, ms mult >:D<

buna. eu sunt in clasa a 11-a si am inceput si eu cu orele de desen in bucuresti . vreau sa dau la arhitectura de interior la mincu.prima data ma gandeam la design->amenajari interioare dar mi-a zis cineva ca optiunile imi vor fi destul de limitate dupa ce termin facultatea. tu ai inceput deja cu orele ? ^_^

Edited by I-AM-GIA, 01 October 2009 - 20:49.


#6
MrsKarla

MrsKarla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.09.2009

 I-AM-GIA, on 1st October 2009, 21:48, said:

buna. eu sunt in clasa a 11-a si am inceput si eu cu orele de desen in bucuresti . vreau sa dau la arhitectura de interior la mincu.prima data ma gandeam la design->amenajari interioare dar mi-a zis cineva ca optiunile imi vor fi destul de limitate dupa ce termin facultatea. tu ai inceput deja cu orele ? ^_^
da , am auzit si eu de faza cu optiunile.asta doream si eu la inceput, daca atunci cand zici ore , te referi la pregatire, ei bine nu nu am inceput:-S.. nici nu prea am cu cine. de la mine din liceu, este un sg arhitect de la iasi, dar care acum nu mai vine in suceava pt pregatire, si nu stiu exact ce sa fac.eu tot al ion mincu as vrea sa dau, dar am auzit ca este foarte greu, din 10 elevi, daca intra 4 cel mult:-S

#7
Darala

Darala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 20.04.2009
Si eu sunt in clasa a 11-a si pe viitor imi doresc sa devin designer de interioare. M-am gandit la facultatea de arhitectura din cadrul universitatii "Gh. Asachi" din Iasi. Este o alegere buna? Imi doresc sa fie din Iasi deoarece este mai aproape de orasul meu natal, de Bucuresti nici nu vreau sa aud. Am auzit totusi ca acolo in Iasi ar fi cam greu, sau ca profesorii cer multi bani sa poti da un examen. Este adevarat? Stie cineva cum stau treburile sau invata cineva la acea facultate?  Multumesc anticipat!

#8
MrsKarla

MrsKarla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.09.2009

 Darala, on 11th October 2009, 16:12, said:

Si eu sunt in clasa a 11-a si pe viitor imi doresc sa devin designer de interioare. M-am gandit la facultatea de arhitectura din cadrul universitatii "Gh. Asachi" din Iasi. Este o alegere buna? Imi doresc sa fie din Iasi deoarece este mai aproape de orasul meu natal, de Bucuresti nici nu vreau sa aud. Am auzit totusi ca acolo in Iasi ar fi cam greu, sau ca profesorii cer multi bani sa poti da un examen. Este adevarat? Stie cineva cum stau treburile sau invata cineva la acea facultate?  Multumesc anticipat!
eu am auzit ca la bucuresti, la ion mincu este cea mai buna facultate si cea mai recunoscuta , si cea la care se intra cel mai greu,in legatura cu bani si pregatirea nu stiu mai nimic :-S

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate