Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 

Ce facultate de Farmacie sa aleg ?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
monamargot

monamargot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.09.2009
Sunt asistent de farmacie si lucrez intr-o farmacie rurala ; as dori sa imi completez studiile de specialitate urmand cursurile unei facultati de farmacie dar am terminat liceul acum 20 de ani si intre timp atat programa cat si materia s-au schimbat mult . Timp de invatat as mai gasi dar imi este f greu sa iau materia de la inceput , in plus de asta va trebui sa-mi pastrez si locul de munca . Am mai auzit ca desi sunt doar cursuri de zi se mai poate imbina facultatea de farmacie cu locul de munca ....
Problema este ca nu stiu ce universitate sa aleg si nici de unde sa ma apuc de invatat .... mai are cineva curajul ca la 40 de ani sa faca farmacia ? sau poate nebunia .... ?

#2
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Sunt unii care s-au apucat de medicină la 30, 40+ deci nu-i o problemă. Voință să fie.

#3
monamargot

monamargot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.09.2009

 m3th0dman, on 15th September 2009, 19:39, said:

Sunt unii care s-au apucat de medicină la 30, 40+ deci nu-i o problemă. Voință să fie.
Vointa este si chiar imi place meseria mea ; problema sunt cei 20 de ani ce au trecut de cand am terminat liceul si job ul la care nu pot renunta , de aceea ceream sfatul cuiva ce s-a confruntat cu aceeasi problema , uneori si o vorba buna ajuta mult de tot . Multumesc pt incurajare , conteaza enorm .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate