Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 

rezidentiat in strainatate

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
stefan_i83

stefan_i83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.09.2009
salut. Sunt student in anul VI si m-ar interesa foarte mult niste detalii  despre examenul de rezidentiat in strainatate. Ce demersuri trbuiesc facute, acte, cand , cum se da etc. Am inteles k difera mult in functie de tara. deci orice informatie este binevenita. Deci rog pe cei care au facut asa ceva sau au informatii sa posteze. Merci and good luck  :thumbup:

Edited by stefan_i83, 12 September 2009 - 00:52.


#2
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,215
  • Înscris: 25.06.2007
In ce tara ai vrea? Ce limbi straine cunosti? Ai intrat pe imed.ro? Acolo problema e dezbatuta in detaliu (mai ales pentru UK, Franta, Germania, Spania si SUA).

#3
stefan_i83

stefan_i83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.09.2009
In ceea ce priveste limbile straine, ma dsecurc atat in engleza cat si in franceza. Deci pe una din aceste 2 varinte as dori sa incerc. Am auzit ca pe imed.ro gasesc mai multe detalii, dar din pacate de ceva timp nu mai vrea sa mearga  :wallbash: . Din putinele informatii pe care le am, stiu ca pentru unele tari, cum ar fi SUA de exemplu, trebuie sa incepi cam cu un an inainte toate formalitatile si de aceea voiam sa ma interesez din timp. Thanks anyway  :cheers:

#4
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
imed e cazut, cred ca au atins muncitorii care pun usi parchet si faianta in u1 vreun cablu :P
cu limbile straine pe care le cunosti, variantele de rezi le ai tot pentru tari in care se da examen cam ca la noi, din cite cunosc eu... cit despre franceza, sa prinzi rezi in franta e o adevarata aventura, din ce am inteles de la oamenii care se spetesc invatind pentru examenul de acolo, care e destul de dur.

#5
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,215
  • Înscris: 25.06.2007

 rox, on 12th September 2009, 20:25, said:

imed e cazut, cred ca au atins muncitorii care pun usi parchet si faianta in u1 vreun cablu :P

Acum merge din nou: http://www.imed.ro/f...ewforum.php?f=2

 rox, on 12th September 2009, 20:25, said:

,sa prinzi rezi in franta e o adevarata aventura, din ce am inteles de la oamenii care se spetesc invatind pentru examenul de acolo, care e destul de dur.

De pe situl respectiv am inteles ca  totusi medicina de familie s-ar prinde destul de usor...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate