Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie
 Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...
 3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408
 Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 

Snow Leopard

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ipipa

ipipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 01.09.2009
a instalat cineva snow leopard? vreau sa il achizitionez si vreau sa stiu daca exista probleme de compatibilitate cu alte programe deja instalate..

este obligatoriu sa fac un back-up inainte de instalare?

merita sa achizitionez acest "upgrade"?


eu detin deja leopard 10.5 (macbook pro 2.66)

#2
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View Postipipa, on 1st September 2009, 11:29, said:

a instalat cineva snow leopard? vreau sa il achizitionez si vreau sa stiu daca exista probleme de compatibilitate cu alte programe deja instalate..

este obligatoriu sa fac un back-up inainte de instalare?

merita sa achizitionez acest "upgrade"?


eu detin deja leopard 10.5 (macbook pro 2.66)
de-abia ieri a aparut in magazine, deci probabil sunt ceva upgraderi. sa-i auzim...

vor fi probleme de compatibilitate o perioada. intreaba producatorul softurilor pe care le folosesti

backup este obligatoriu ori de cite ori faci ceva care poate afecta OS-ul, si cam odata pe saptamina pentru liniste sufleteasca.

125 lei pt upgrade mi se pare ca merita

Edited by Centris, 01 September 2009 - 11:15.


#3
ipipa

ipipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 01.09.2009

View PostCentris, on 1st September 2009, 12:14, said:

de-abia ieri a aparut in magazine, deci probabil sunt ceva upgraderi. sa-i auzim...

vor fi probleme de compatibilitate o perioada. intreaba producatorul softurilor pe care le folosesti

backup este obligatoriu ori de cite ori faci ceva care poate afecta OS-ul, si cam odata pe saptamina pentru liniste sufleteasca.

125 lei pt upgrade mi se pare ca merita

am trimis deja sa i-mi aduca snow-ul. sa vedem daca o sa am ceva probleme de compatibilitate.

pt back-up nu as vrea sa fac ca dureaza o noapte :( .. cred ca o sa instalez fara back-up si vedem ce se intampla.... :))))

apropo... ai idee daca folosesti un soft de criptare cand faci backup cu time machine poti vedea fisierele de acolo? sau cele sterse?

merci

#4
vali1712

vali1712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 27.03.2006
Am fost azi sa il cumpar de la iStyle dar nu mai aveau.... Au avut saptamana trecuta 100 de kituri dar s-au vandut. Prima chestie e ca nu e compatibil cu Parallels Desktop 3. Deci atentie pt utilizatorii de Windows care folosesc PD 3. Trebuie upgradat la 4.

#5
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View Postipipa, on 1st September 2009, 15:59, said:

am trimis deja sa i-mi aduca snow-ul. sa vedem daca o sa am ceva probleme de compatibilitate.

pt back-up nu as vrea sa fac ca dureaza o noapte :( .. cred ca o sa instalez fara back-up si vedem ce se intampla.... :))))

apropo... ai idee daca folosesti un soft de criptare cand faci backup cu time machine poti vedea fisierele de acolo? sau cele sterse?

merci

filevault si time-machine este un subiect destul de elaborat. bineinteles ca nu poti vedea fisierele din backup decit daca esti autentificat,
pentru ca se face intr-o imagine cu format special. nu cred ca merita efortul.

#6
ipipa

ipipa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 01.09.2009

View Postvali1712, on 5th September 2009, 01:32, said:

Am fost azi sa il cumpar de la iStyle dar nu mai aveau.... Au avut saptamana trecuta 100 de kituri dar s-au vandut. Prima chestie e ca nu e compatibil cu Parallels Desktop 3. Deci atentie pt utilizatorii de Windows care folosesc PD 3. Trebuie upgradat la 4.

am primit si eu snow-ul. nu pot sa spun ca am vazut deja o imbunatatire foarte pronuntata. dar abia l-am instalat... o sa vedem in timp care sunt avantajele reale :P

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate