Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Oare mai exista prieteni adevarati ?

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
cristinik4u

cristinik4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 17.08.2008

 Al1, on 4th September 2009, 14:03, said:

Nu prea e bine să ceri sfaturi de la femei despre femei.


mereu mi s-au parut interesante genu asta de prietenii, fete-baieti, exista o reciprocitate intre ce oferi si ce inveti :D
mult mai bune decat fete-fete <_<

#38
CoyoteUgly

CoyoteUgly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 16.04.2009
Bineinteles ca exista prieteni adevarati. Cine nu are ar trebui sa-si cumpere  :)
Dar nu cred in prietenia adevarata intre sexele opuse, la un moment dat intervine vrand-nevrand atractia fizica (sau macar curiozitatea) si se duce naibii toata prietenia

#39
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009

 cristinik4u, on 31st July 2009, 18:55, said:

Mai exista oare prieteni adevarati ? sunt eu invechita, sau ... ce inseamna prietenii? cum ii vedeti voi? sunt oare aceeaia care iti sunt alaturi doar cu reprosuri ? Ma macina de mult intrebarea asta.....

  Exista insa devine raritate,prietenia zilelor noastre bate pasul spre cele materiale,foloase etc.
  Din ce in ce mai multi au devenit actori,joaca piesa prieteniei,cand te bagi prea mult in seama cu prietenii incep unii sa-si ia aere in cap,devin increzuti,se umplu de mindrie.
  Prietenii sunt cei care cunoscandu-ti obiceiul,sunt cei care te vor lovi mai bine decat eventualii dusmani,ei sunt cei care-ti barfesc familia,cand nu esti de fata tu esti subiectul principal si nu adesea de bine.
  Daca nu vrei amintiri mizerabile e mai bine sa limitezi prietenii care-ti calca pragul casei,pina la urma ei sunt cei care te vor taxa aspru la o simpla greseala.
Sa ne gandim ca omul este firav,este influentabil la vorbe de ocara si alte otravuri.
  Cand vine paharul prieteni de la care nu te astepti,incep sa verse din ei cuvinte otravitoare si te intrebi oare cum au putut tine in inima lor asa otravuri, cerceteaza caci viata e plina de actori,in miezul noptii uni isi vor aduce aminte de greseala ta fata de ei si se vor face judecator si calau peste tine.
  Ne dam adesea mari prieteni,mari sentimentali si tot sustinem prietenia cu semenii nostrii....
Defapt multe dintre prieteniile din ziua de azi am constata ca sunt pe interes,multi dintre prieteni
se barfesc intre ei pe ascuns,fiecare are doua fete,una de prietenie si alta nenorocita.
Ne turnam unii pe altii,ne judecam faptele si vorbele prietenilor nostrii,ai umilim fata de altii la infinit,
prietenii otravite sunt defapt.
Sub sentimentul prieteniei ascund multi iluzii false de cristal !

Am mai constatat ca atunci cand nu te astepti cel mai bun prieten al tau te poate acuza pe nedrept de
lucruri pe care nici in cosmaruri nu le gasesti,acuze nefondate,acuze care te umilesc.
Astfel de acuze nu trebuiesc uitate niciodata,dupa parerea mea o prietenie in care apar astfel de
acuze acea prietenie este compromisa,in ambele parti sunt rupturi ireparabile.

Mai bine as fi un varf de ac,o piatra in virf de munte de timp uitata,un ecou pierdut in zari decat
sa fac parte dintro astfel de prietenie.

   In concluzie ai grije cu cine te asociezi,oameni care traiesc infam, oameni care nu au respect fata de propriul suflet nu ai sanse sa aibe de al tau,nu cauta intre muritori lucruri nemuritoare.
  Sa nu generalizez,exista prietenii adevarata dar mai putine rezista in incercarile timpului.

Edited by Header, 19 September 2009 - 11:00.


#40
kill4re

kill4re

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.11.2006
Header mare dreptate ai.......

#41
picolomini

picolomini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 16.09.2009

 cristinik4u, on 31st July 2009, 19:55, said:

Mai exista oare prieteni adevarati ? sunt eu invechita, sau ... ce inseamna prietenii? cum ii vedeti voi? sunt oare aceeaia care iti sunt alaturi doar cu reprosuri ? Ma macina de mult intrebarea asta.....
Exista prieteni care critica dezinteresat, respectand conditia de a respecta omul de langa ei ca sa fie respectati.

#42
neuchatel

neuchatel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 03.08.2009

 Al1, on 4th September 2009, 14:03, said:

Nu prea e bine să ceri sfaturi de la femei despre femei.

amin!!!

exista prieteni adevarati,
un om care nici macar nu te cunoaste si te asculta in miezul noptii cand esti disperat si plangi si nu ai cu cine vorbi, se intereseaza in fiecare zi daca esti ok si ii pasa daca zambesti = prieten adevarat!!!

#43
Floricelu71

Floricelu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 07.01.2004
Exista prieteni adevarati. Cu siguranta. Doar ca acestia trebuiesc alesi din gramada de amici.
Atata doar ca o adevarata relatie de prietenie, presupune o implicare bidirectionala. Ofera ca sa poti primi!
O ordine a lucrurilor ar fi:
Lasa chimia sa functioneze!
Ofera fiecarui individ sansa lui.
O prietenie se adevarata se leaga in conditii speciale, in urma unor intamplari in care ajutorul neconditionat este extrem de important!

Succese.

Eu sunt unul din cei care are parte de prieteni adevarati. Nu multi dar sunt!!!
In adolescenta credeam ca am prieteni garla dar la necaz au sarit doar 3. Restul, s-au dat la fund!
Cu cei 3 sunt si acum legat puternic desi distante mari ne separa!
Si ca bonus, m-am mai pricopsit cu vreo 2 ca sa nu ma plictisesc!
Eu unul ma consider norocos din cale afara!

Succese.

#44
dublap

dublap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 12.03.2009
Acum depinde ce intelegi prin asta... eu am avut placerea sa descopar cum asa zisi 2 tovarasi care sustineau ca imi sunt prieteni adevarati m-au ars pe la spate intr-o afacere comuna. Sper ca eu am avut ghinion si sunt un caz particular ( yeah right )

#45
erycadl

erycadl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 18.09.2009
Desigur ca exista prieteni adevarati, dar putini, din pacate. Eu imi vad prietena cea mai buna de cateva ori pe an, dar suntem ca doua surori.Am crescut impreuna si e singura persoana care ma intelege.

#46
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007

 cristinik4u, on 31st July 2009, 19:55, said:

Mai exista oare prieteni adevarati ? sunt eu invechita, sau ... ce inseamna prietenii? cum ii vedeti voi? sunt oare aceeaia care iti sunt alaturi doar cu reprosuri ? Ma macina de mult intrebarea asta.....
prieteni sau prietene?
prieteni adevarati exista, cand nu exista atractie sexuala (adica e gay sau esti urata)
sau cand e prea fraier sa ti-o puna si se multumeste sa fie prieten cu tine doar ca sa fie prin preajma ta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate