Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...
 Am primit credit in avans desi op...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle
 o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?
 Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...
 

urgenta maxima

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
butuzastefan

butuzastefan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.02.2007
Sunt intr-o mare dilema am o oferta la un ducati 900ss de cumparat 3000 euro din 12.02 merit bani eu vroiam cbr 600 2004
ducati asta arata el impecabil si nu a rulat in tara da sunt nedumerit ca ii cam scump si nu as vrea sa am probleme cu el sunt scumpe piesele ati auzit ceva  probleme la ele ? tnx  :crying:

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,127
  • Înscris: 24.02.2006

View Postbutuzastefan, on 30th July 2009, 21:05, said:

........ merit bani .......

nu, nu meriti bani.

#3
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007
Daca esti pasionat de marca Ducati incat sa nu te uiti la banii, multicei, care merg spre intretinere, ia-ti Ducati.

Edited by Kcuf_di, 31 July 2009 - 16:11.


#4
danpopescu m

danpopescu m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 01.03.2007

View Postbutuzastefan, on 30th July 2009, 20:05, said:

Sunt intr-o mare dilema am o oferta la un ducati 900ss de cumparat 3000 euro din 12.02 merit bani eu vroiam cbr 600 2004
ducati asta arata el impecabil si nu a rulat in tara da sunt nedumerit ca ii cam scump si nu as vrea sa am probleme cu el sunt scumpe piesele ati auzit ceva  probleme la ele ? tnx  :crying:
alege japoneza. ducati 0 la fiabilitate. pt piese la ducati astepti pana iti creste  barba.acelasi lucru la aprilia.

#5
madcox

madcox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 05.03.2009
ce imi plac mie oamenii care au avut o marca de masina/motoreta toata viata, si apoi spun ca aia este buna si restul proaste.
trebuie sa detii cate una din fiecare ca sa faci o comparatie. in rest, sunt vorbe goale...
am mers pe japoneze, europene. prefer oricand o europeana in fata unei japoneze. japonezele sunt fade. nu au personalitate. sunt pentru oameni pentru care conteaza numai performantele date in scris de producator. ai mers vreodata pe ducati s4r, pe monster 600, multistrada? banuiesc ca nu.
ai facut revizia la vreo italianca? nu. iti dau 2 exemple de lucruri gandite bine:
1.distributia...pe curea. se schimba in 10 minute, si fara sa demontez jumatate de motor.
2.bujiile...le schimb fara sa dau jos radiator, rezervor, toate carenele, si poate ceva din instalatia electrica...

nu mai vorbim de costurile pieselor la japoneze.

intr-adevar, nu prinde 1000 kph, nu atinge suta ca o japoneza dopata, dar vezi tu, distractia nu este in linie dreapta. mai sunt multe altele. ciclistica, cuplu, frane, greutate...

p.s. Sunt posesor de japoneza, caci atat mi-am permis. Va urma cu siguranta europeana(BMW).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate