Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

UCDC-MTC

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
Sunt foarte interesat de Facultatea de Management Turistic si Comercial.

As vre si eu detali in legatura cu asteasta facultate, daca este ok sau este grea.. profi cum sunt si tot ce mai stiti voi:D


Larry

#2
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,963
  • Înscris: 14.11.2004

 black1990, on 28th July 2009, 22:12, said:

Sunt foarte interesat de Facultatea de Management Turistic si Comercial.

As vre si eu detali in legatura cu asteasta facultate, daca este ok sau este grea.. profi cum sunt si tot ce mai stiti voi:D


Larry

O urmeaza fratele meu mai mic , implica multa matematica , analiza , statistica & stuff , dupa cateva luni s-a plictisit de profil , anul acesta da la Academia Tehnica Militara , unde e ceva mai palpitant si specializarea de acolo e mai cautata .
Personal , nu recomanda , e o teapa , cum zicea .

#3
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008

 connectorxp, on 28th July 2009, 22:26, said:

O urmeaza fratele meu mai mic , implica multa matematica , analiza , statistica & stuff , dupa cateva luni s-a plictisit de profil , anul acesta da la Academia Tehnica Militara , unde e ceva mai palpitant si specializarea de acolo e mai cautata .
Personal , nu recomanda , e o teapa , cum zicea .


Si el a facut tot la Dimitrie Cantemir??
De ce e chiar asa naspa profilul?:|

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,963
  • Înscris: 14.11.2004

 black1990, on 28th July 2009, 23:08, said:

Si el a facut tot la Dimitrie Cantemir??
De ce e chiar asa naspa profilul?:|

Chiar azi mai vorbeam cu cineva care s-a retras de acolo , e peste mana ca profil , oricum fiecare face ce vrea .

#5
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008

 connectorxp, on 29th July 2009, 10:36, said:

Chiar azi mai vorbeam cu cineva care s-a retras de acolo , e peste mana ca profil , oricum fiecare face ce vrea .


Cum adica "e peste mana ca profil"

#6
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007

 connectorxp, on 28th July 2009, 22:26, said:

O urmeaza fratele meu mai mic , implica multa matematica , analiza , statistica & stuff , dupa cateva luni s-a plictisit de profil , anul acesta da la Academia Tehnica Militara , unde e ceva mai palpitant si specializarea de acolo e mai cautata .
Personal , nu recomanda , e o teapa , cum zicea .

:lol: Da, la Academie o sa ii ceara sigur mult mai putina matematica, statistica si analiza. Cum multa? Faci din fiecare cate un semestru. Plus ca analiza s-a scos din programa Bologna, au ramas doar contabilitatea si finantele. Iarasi, cate un semestru. "Multe" sunt managementul, marketingul, turismul, dar sunt perfect naturale la profilul asta. Daca fratele tau mai mic n-a fost in stare sa termine o facultate pentru ca s-a plictisit, sa vezi cum o sa fie la Academie unde in primul an va spala WC-uri si o va fi tratat ca un paduche. Nema plictiseala acolo! :)

#7
shackled

shackled

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.08.2009

 black1990, on 28th July 2009, 22:12, said:

Sunt foarte interesat de Facultatea de Management Turistic si Comercial.

As vre si eu detali in legatura cu asteasta facultate, daca este ok sau este grea.. profi cum sunt si tot ce mai stiti voi:D


Larry


Eu tocmai am terminat aceasta facultate. Nu mi s-a parut absolut deloc grea. In fiecare sesiune invatam cate 1-2 zile pt fiecare examen, dar important este sa mergi la seminarii pt ca cel mai mult acolo inveti, iar in sesiuni pur si simplu iti reamintesti ce-ai facut pe parcursul semestrului. La cursuri nu trebuie sa mergi, decat unde sunt unii profesori mai fixisti care cer expres acest lucru, dar oricum nu te afecteaza prea tare daca nu te duci nici la aceste materii. Intr-adevar s-a facut un semestru de mate si unul de statistica, unde secretul este cum am spus sa mergi la seminarii, sa fii atent si sa intelegi din prima. Astfel n-o sa ai nici un fel de probleme.
Unele materii sunt chiar interesante si te prind daca esti pasionat, altele sunt mai plictisitoare, altele sunt chiar enervante (de exemplu eu am urat tehnicile promotionale, dar altcuiva poate sa i se para interesanta materia asta).
Profesorii sunt in mare parte cam aceeasi de la ASE. Majoritatea sunt prosti, mai ales cei in varsta, dar exista si profesori f buni. Seminaristii in general sunt oameni inteligenti cu care te poti intelege (cu mici exceptii).
Si cu parere de rau, trb sa-ti spun si ca majoritatea studentilor sunt extraordinar de prosti, multi dintre ei nu-mi imaginez cum au terminat liceul, daramite ce cauta intr-o facultate.
Succes in luarea unei decizii!


LE: Am uitat sa mentionez ca exista sanse mari sa beneficiezi de Bursele Erasmus daca ai medii mari. Eu am beneficiat de aceasta bursa in anul 2 si a fost o experienta unica, ce a meritat pe deplin, chiar daca la intoarcerea in tara m-am lovit cu putere de sistemul excesiv birocratic si incompetenta personalului universitatii.

Edited by shackled, 15 August 2009 - 14:54.


#8
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008

 shackled, on 15th August 2009, 15:44, said:

Eu tocmai am terminat aceasta facultate. Nu mi s-a parut absolut deloc grea. In fiecare sesiune invatam cate 1-2 zile pt fiecare examen, dar important este sa mergi la seminarii pt ca cel mai mult acolo inveti, iar in sesiuni pur si simplu iti reamintesti ce-ai facut pe parcursul semestrului. La cursuri nu trebuie sa mergi, decat unde sunt unii profesori mai fixisti care cer expres acest lucru, dar oricum nu te afecteaza prea tare daca nu te duci nici la aceste materii. Intr-adevar s-a facut un semestru de mate si unul de statistica, unde secretul este cum am spus sa mergi la seminarii, sa fii atent si sa intelegi din prima. Astfel n-o sa ai nici un fel de probleme.
Unele materii sunt chiar interesante si te prind daca esti pasionat, altele sunt mai plictisitoare, altele sunt chiar enervante (de exemplu eu am urat tehnicile promotionale, dar altcuiva poate sa i se para interesanta materia asta).
Profesorii sunt in mare parte cam aceeasi de la ASE. Majoritatea sunt prosti, mai ales cei in varsta, dar exista si profesori f buni. Seminaristii in general sunt oameni inteligenti cu care te poti intelege (cu mici exceptii).
Si cu parere de rau, trb sa-ti spun si ca majoritatea studentilor sunt extraordinar de prosti, multi dintre ei nu-mi imaginez cum au terminat liceul, daramite ce cauta intr-o facultate.
Succes in luarea unei decizii!


LE: Am uitat sa mentionez ca exista sanse mari sa beneficiezi de Bursele Erasmus daca ai medii mari. Eu am beneficiat de aceasta bursa in anul 2 si a fost o experienta unica, ce a meritat pe deplin, chiar daca la intoarcerea in tara m-am lovit cu putere de sistemul excesiv birocratic si incompetenta personalului universitatii.



MS foarte mult , m-a ajutat mult in luarea unei decizi.

Tu ai stat la camin?
PS: daca stie cineva cum e caminul si poate sa imi dea niste detali , am inteles ca platesc 80 euro pe luna cazarea + ce mai trebuie..

#9
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
Nu stie nimeni?:(

#10
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008

 black1990, on 1st September 2009, 09:36, said:

Nu stie nimeni?:(

up ! pentru cunoscatori:D

#11
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
up!!!

#12
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
Mda.. am intrebat prima oara acum o saptamana.. chiar nu stie nimeni ? pe aici nu e nimeni sa fi terminat facultatea asta si sa imi raspunda:(

#13
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
aici ptr voi:D

#14
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
Caz nerezolvat

#15
drhouse

drhouse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.06.2009
acu am vaz si eu topicul:) eu sunt la REI la ucdc dar am avut colegii de camera de la mtc..intr-adevar e ok profilul, nici prea-prea nici foarte-foarte..kt despre camin..nu te sfatuiesc..la banii care-i dai mai bine-ti bagi un bat in c*r..conditii nu la fel de bune ca in restul caminelor, restul P-urilor..nici macar net n-am avut anul trecut...:D

#16
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008

 drhouse, on 9th September 2009, 00:59, said:

acu am vaz si eu topicul:) eu sunt la REI la ucdc dar am avut colegii de camera de la mtc..intr-adevar e ok profilul, nici prea-prea nici foarte-foarte..kt despre camin..nu te sfatuiesc..la banii care-i dai mai bine-ti bagi un bat in c*r..conditii nu la fel de bune ca in restul caminelor, restul P-urilor..nici macar net n-am avut anul trecut...:D

Poi daca nu am gazda .. nu am unde sa merg ce vrei sa fac:(... daca gaseam ceva mai ieftin sau in juru la bani astia la vreun apartament mergeam acolo .. alta optiune nu am .
Tu mai stai la camin?

#17
drhouse

drhouse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.06.2009
nu mai stau la ei..o sa-mi cumpar loc in alt camin ca e mai convenabil asa...daca vrei sa stai in camin la ei (camin, adica ultimele 2 etaje din P4 care sunt inchiriate de ucdc), trebuie sa platesti taxa integral si sa faci cat mai repede cerere de cazare...ti-am zis sunt doua etaje in care cazeaza ei, 4 si 5 din P4, etajul 4 numai de fete si 5 mixt...appo esti fata sau baiat?:P

#18
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
aha ms de raspuns.. sunt baiat imi lasi id tau de mes sa te mai intreb cate ceva?:)

PS:: in ce camin vrei sa te muti .. eu ma gandeam sa merg maine sa platesc taxa integral si sa imi iau loc..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate