Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Va rog frumos!

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View Postfairymarjalis, on 10th July 2009, 19:45, said:

Cre'ca s'tetz intr-o dunga astea de oferiti sanse nenumarate unui barbat care nu da doi bani pe voi.

Pana nu treci prin asa ceva nu-ti poti da seama cum reactionezi! Si da, daca circumstantele sunt prielnice, toate suntem intr-o dunga intr-un mod sau altul. Unele care s-au jurat pe ce au mai sfant ca nu trec peste o eventuala aventura a partenerului mai tarziu isi gaseau scuze sa mai stea nitel ca poate a fost din greseala (+ nitele motive materiale), altele care s-au jurat ca ele nu insala dar s-au impiedicat in tarusul altuia fiindca in fapt erau tare nemultumite de actual etc.....

Ce bine ar fi sa ne stabilim limitele si sa ne pastram in ele chiar si cand le atingem, viata ar fi extrem de perfecta.

#56
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

View Postpretty_woman, on 10th July 2009, 19:59, said:

ursule e bealea mare  :lol:  ai grija ce zici,ca acus te articuleaza fairy  :P
ne articulam reciproc ca altfel n-ar avea farmec -_-

#57
gamakatsu

gamakatsu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 09.07.2009

Quote

Eu cre'ca are nevoie sa fie compatimita, de asta se si smiorcaie p'aci. Orice i s-ar spune pe forum, tot ce-o s-o taie capu' o sa faca.

Nu am nevoie sa fiu compatimita si nu ma smiorcai; fazele pe care le face el ma deranjeaza, dar imediat dupa vine la mine si imi face cadouri, ma duce undeva intr-o mica "excursie" si ma face sa uit si sa trec peste... nu stiu cum sa mai fac si ce sa mai cred, pentru ca atunci cand procedeaza asa si ne certam si face rahaturile pe care le face zic eu multe si imi promit ca e ultima oara...si uite ca o tin asa de atata timp... incercam doar sa il fac cumva sa se schimbe si sa nu mai procedeze asa! Tot sper ca va fi bine ptr ca sunt atatia ani ...si imi pare rau intr-un fel sa renunt, dar ma consuma psihic, ma manipuleaza psihic, imi stie pctele slabe si profita :(

Quote

Eu cre'ca are nevoie sa fie compatimita, de asta se si smiorcaie p'aci. Orice i s-ar spune pe forum, tot ce-o s-o taie capu' o sa faca.

Asa e!Pana la urma tot de rahat dau!

Quote

sunt doar curioasă: din câte păreri ai auzit, pe forum sau în relitate, ți-a spus vreodată cineva că e ok ce face bulă ăla?

dacă nu, și sunt convinsă că nu, spune-mi și mie de câte păreri contra ai nevoie? Două palme te-ar ajuta să te hotărăști?

Nu mi-a zis nimeni ca e ok...doar prietenii lui zic asta...

#58
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

View Postgamakatsu, on 11th July 2009, 23:55, said:

Nu am nevoie sa fiu compatimita si nu ma smiorcai; fazele pe care le face el ma deranjeaza, dar imediat dupa vine la mine si imi face cadouri, ma duce undeva intr-o mica "excursie" si ma face sa uit si sa trec peste... nu stiu cum sa mai fac si ce sa mai cred, pentru ca atunci cand procedeaza asa si ne certam si face rahaturile pe care le face zic eu multe si imi promit ca e ultima oara...si uite ca o tin asa de atata timp... incercam doar sa il fac cumva sa se schimbe si sa nu mai procedeze asa! Tot sper ca va fi bine ptr ca sunt atatia ani ...si imi pare rau intr-un fel sa renunt, dar ma consuma psihic, ma manipuleaza psihic, imi stie pctele slabe si profita :(

fata, deja ma streseaza pe mine nenea ala. pricepe ca nu te manipuleaza si nu iti stie punctele slabe, tu ii pui tot la dispozitie si el face ce ii convine.
da-ti doo palme, cum zicea si ada, baga-i pumnu in freza si vezi-ti de drumul tau in viata. daca nu, stai cu el si inghite, n-ai voie sa iti plangi de mila cand iti accepti situatia in care te afli.
n-ai cum sa schimbi un om, nu numai tu, nimeni nu poate schimba un om decat omul in cauza.
si nu o mai aburi atat cu anii petrecuti ca's un nimic...
nu inteleg cu ce te gadila pe tine cadourile si excursiile cand sunt facute ca acte de compensare?

#59
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Postgamakatsu, on 11th July 2009, 23:55, said:

Nu am nevoie sa fiu compatimita si nu ma smiorcai; fazele pe care le face el ma deranjeaza, dar imediat dupa vine la mine si imi face cadouri, ma duce undeva intr-o mica "excursie" si ma face sa uit si sa trec peste... nu stiu cum sa mai fac si ce sa mai cred, pentru ca atunci cand procedeaza asa si ne certam si face rahaturile pe care le face zic eu multe si imi promit ca e ultima oara...si uite ca o tin asa de atata timp... incercam doar sa il fac cumva sa se schimbe si sa nu mai procedeze asa! Tot sper ca va fi bine ptr ca sunt atatia ani ...si imi pare rau intr-un fel sa renunt, dar ma consuma psihic, ma manipuleaza psihic, imi stie pctele slabe si profita :(

Adică te complaci în a fi un om slab? Nu există știe care sunt punctele slabe. Asta iară-i o poveste de adormit copiii. Puneți dracului piciorul în prag că n-o s-o facă nimeni pentru voi.

View Postgamakatsu, on 11th July 2009, 23:55, said:

Asa e!Pana la urma tot de rahat dau!

Asta-i o concluzie general valabilă, dar numai după ce a trecut o viață de om.


View PostUrsul_Polar, on 12th July 2009, 00:23, said:

fata, deja ma streseaza pe mine nenea ala.

Eu zic să te implici mai cu suflet. :P

View PostUrsul_Polar, on 12th July 2009, 00:23, said:

da-ti doo palme, cum zicea si ada,

Trei.

View PostUrsul_Polar, on 12th July 2009, 00:23, said:

n-ai cum sa schimbi un om, nu numai tu, nimeni nu poate schimba un om decat omul in cauza.

Nu-i chiar așa. Totuși e greu. Iar dacă apar, schimbările vor fi sub formă de compromisuri.

View PostUrsul_Polar, on 12th July 2009, 00:23, said:

nu inteleg cu ce te gadila pe tine cadourile si excursiile cand sunt facute ca acte de compensare?

E, cum nu. Ba înțelegi foarte bine.  -_-

#60
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

View PostAl1, on 12th July 2009, 00:35, said:

Nu-i chiar așa. Totuși e greu. Iar dacă apar, schimbările vor fi sub formă de compromisuri.
schimbarile vin de la individ, el face alegerea.
cand o sa fie un sistem guvernat din exterior atunci se poate numi "schimbare de regim" pana atunci is pure fantezii, amageli de cresa.
daca ea vrea sa duca "timpul ei" pretios alaturi de nenea pentru inca 20 de ani in scopul nobil, alturist, de a-l schimba pe el inseamna ca e ridicol de infantila sau ridicol de .....

View PostAl1, on 12th July 2009, 00:35, said:

E, cum nu. Ba înțelegi foarte bine.  -_-

ma fac ca n-am vazut <_<

#61
fairymarjalis

fairymarjalis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 07.02.2008

View Postgamakatsu, on 11th July 2009, 23:55, said:

fazele pe care le face el ma deranjeaza, dar imediat dupa vine la mine si imi face cadouri, ma duce undeva intr-o mica "excursie" si ma face sa uit si sa trec peste...
Si tie iti convine schimbul asta? Nu ti se pare ca te vinzi cam ieftin?

#62
gamakatsu

gamakatsu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 09.07.2009
Intre timp ne-am impacat...iar mi-a promis marea cu sarea si eu iar l-am crezut... insa mi-a spus ca ma va insela. Stiu si cu cine. Mi-a spus sa imi aleg : ori ma minte cum fac toti barbatii, sa nu stiu nimic, sa cred ca e usa de biserica, ori imi spune tot si radem amandoi de 'tarfele cu care si-o pune' (exact asa s-a exprimat). I-am spus ca ma gandesc, nu pot accepta asa ceva, dar nici sa ma minta , sa mi spuna ca e acasa si sa fie cu alta nu as suporta... nu stiu ce sa mai fac, vreau sa salvez ce a mai ramas din relatia asta pt ca eu inca mai tin la el mult, dar nu as vrea sa isi bata joc de mine!!!....mi-a zis ca orice ar fi, el tot pe mine ma iubeste, si ca femeile cu care ma (va) inseala (insela) sunt doar niste curve si ca e mandru de mine daca accept situatia cu fruntea sus si radem impreuna de ele cum isi bate joc de ele...  :((

#63
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,256
  • Înscris: 28.06.2005
Dar tu de ce nu ai avea dreptul să-l înșeli cu alții și apoi să râdeți împreună de curvarii ăia și de felul în care te-ai destrăbălat tu cu ei?
Sincer, eu cred că tu ești o cauză pierdută. Dacă tu nu vrei să lupti pentru tine, altcineva de ce să o facă.
Îți doresc, totuși, o viață liniștită.

#64
cassiana

cassiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 18.10.2007

View Postgamakatsu, on 17th July 2009, 23:58, said:

Intre timp ne-am impacat...iar mi-a promis marea cu sarea si eu iar l-am crezut... insa mi-a spus ca ma va insela. Stiu si cu cine. Mi-a spus sa imi aleg : ori ma minte cum fac toti barbatii, sa nu stiu nimic, sa cred ca e usa de biserica, ori imi spune tot si radem amandoi de 'tarfele cu care si-o pune' (exact asa s-a exprimat). I-am spus ca ma gandesc, nu pot accepta asa ceva, dar nici sa ma minta , sa mi spuna ca e acasa si sa fie cu alta nu as suporta... nu stiu ce sa mai fac, vreau sa salvez ce a mai ramas din relatia asta pt ca eu inca mai tin la el mult, dar nu as vrea sa isi bata joc de mine!!!....mi-a zis ca orice ar fi, el tot pe mine ma iubeste, si ca femeile cu care ma (va) inseala (insela) sunt doar niste curve si ca e mandru de mine daca accept situatia cu fruntea sus si radem impreuna de ele cum isi bate joc de ele...  :((

Fata esti nebuna,sincer,si tu si el...nu te ia nimeni la misto,ba chiar toata lumea vrea sa te ajute dar se pare ca nu ti cont de nicio parere asa ca nu stiu de ce ai lasat mesaj pe forum.Nu ai vrea sa isi bata joc de tine? :D hai ca asta e tare...pai din cate ai scris pana acuma se pare ca o face de mult si faza cu 'tarfele cu care si-o pune' a pus capac:D...o viata "buna" in continuare!

#65
furculita_cu_luneta

furculita_cu_luneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 24.07.2009
nu pot sa zic decat DOAMNE FERESTE de mai rau! rebeca, nu stiu cati ani ai tu, dar el la 30 de ani e clar un nebun cu acte in regula, psihopat, dezaxat si cum mai vrei tu sa-i spui, dar DE CE vrei sa ajungi si tu ca el? DE CE vrei sa continui cu el ca in final sa te lase, cand vei ajunge si tu o nebuna si atunci clar nu vei mai putea sa fii cu nimeni pentru ca o vei lua razna. asta e un joc curat de nebunie. il iubesti dar intelege ca NU vei rezolva nimic daca traiesti cu un om nebun. crede-ma atatea persoane pe lumea asta au avut probleme asemanatoare si totusi au trecut peste pentru ca cineva le-a ajutat si asa au inteles intr-un final ca e mai bine sa sfarseasca relatia definitiv. tu chiar il crezi cand iti spune ca nu vei mai gasi pe nimeni care sa te iubeasca si sa te respecte? MINCIUNA! un om care sa te batjocoreasca mai rau ca el nu mai exista, lucrul asta nici nu mai trebuie testat. iti propun sa te imprietenesti ma bine cu persoana cu care l-ai inselat, revino la normal, schimba-ti putin stilul de viata. ai noroc ca parintii tai nu vor sa se bage, dar daca eram in locul lor te inchideam in casa si pe el puneam politia, vedeam eu ce faceam. asa o situatie ca a ta n-am mai pomenit si chiar daca mai exista, in niciun caz nu este normal asa ceva. e o situatie disperata. lui nu ii vei face bine niciodata, intotdeauna va fi nemultumit si ti-a demonstrat-o de atatea ori, chiar vrei sa ajungi la sapa de lemn? fa-ti tie un bine. ai tot dreptul si meriti lucrul asta. tu esti tanara si poti gasi pe altcineva de 100 de ori mai bun ca el, el in schimb are 30 de ani si are o viata deja ratata. imi pare rau sa iti spun, dar se va alege praful de relatia asta a voastra.
cred ca am zis si eu tot ce au zis ceilalti mai sus. o sa te convingi ca ti-ai ratat si tu viata atunci cand nu vei mai putea face nimic ;)
succes si incearca sa pui capat chinului ;)

#66
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View Postgamakatsu, on 17th July 2009, 23:58, said:

Intre timp ne-am impacat...iar mi-a promis marea cu sarea si eu iar l-am crezut... insa mi-a spus ca ma va insela. Stiu si cu cine. Mi-a spus sa imi aleg : ori ma minte cum fac toti barbatii, sa nu stiu nimic, sa cred ca e usa de biserica, ori imi spune tot si radem amandoi de 'tarfele cu care si-o pune' (exact asa s-a exprimat). I-am spus ca ma gandesc, nu pot accepta asa ceva, dar nici sa ma minta , sa mi spuna ca e acasa si sa fie cu alta nu as suporta... nu stiu ce sa mai fac, vreau sa salvez ce a mai ramas din relatia asta pt ca eu inca mai tin la el mult, dar nu as vrea sa isi bata joc de mine!!!....mi-a zis ca orice ar fi, el tot pe mine ma iubeste, si ca femeile cu care ma (va) inseala (insela) sunt doar niste curve si ca e mandru de mine daca accept situatia cu fruntea sus si radem impreuna de ele cum isi bate joc de ele...  :((

Unele isi merita soarta cu varf si indesat.

Ti-as zice carpa, dar nici macar asta nu esti.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate