Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman

Probleme internet
 Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...

Pot sa conduc o masina electrica ...
 Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...
 Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...
 

Mandriva Linux 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
Neuroleptic

Neuroleptic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 16.12.2007

 shogun1, on 2nd March 2010, 18:05, said:

@Neuroleptic: bănuiesc că nu ai instalat fonturile true-type/similare celor de windows. Scrie în ghid cum se pun... Și întotdeauna e bine să dai detalii concrete, să pui un screenshot.... Dacă nu, ne lași să ghicim din trei încercări ???  :w00t:
s-a rezolvat, de la fonturi era. :D, dar totusi, imaginile nu au calitate buna :(
[ http://i47.tinypic.com/20ffbs2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#56
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Nu stiu ce sa-ti spun, asta e chestie de finete, de setari, numai tu poti decide ce-ti place, ce anume vrei... Plus ca nici n-am prea inteles ce anume te deranjeaza. De instalat ai instalat fonturile, dar le-ai si inlocuit? Si same75 a sugerat ceva, vezi ce zice in linkul ala. Eventual fa o intrebare la mama lui, pe http://www.mandrivausers.ro/node.

#57
Neuroleptic

Neuroleptic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 16.12.2007
am instalat, fonturile, le-am inlocuit, cu scrisul nu mai am probleme. dar imaginile au o calitate slaba, in mozilla :(

#58
shogun1

shogun1

    Cranky old n00b ☯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,542
  • Înscris: 31.01.2009
Nu stiu ce sa zic. Asteapta pe cineva mai priceput, sau pt. orice eventualitate http://www.mandrivausers.ro/node:naughty:  !!! Bafta!

#59
x35t3

x35t3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 15.04.2010
De cativa ani Mandriva e in pierdere. Situatia nu putea continua la nesfarsit. Acum exista zvonuri ca, compania Mandriva e de vanzare si ca singura alternativa la vanzarea ei e inchiderea completa (faliment). S-ar parea ca Mandriva a intrat in negocieri cu doua companii: lightapp.ltd (UK) si Linagora (Franta) in scopul achizitionarii ei.

Mai multe detalii:

Quote

It appears that Mandriva S.A., a Paris-based company that has been developing the popular Mandriva Linux distribution for over a decade, is for sale. That's according to this post at Mandriva Linux Online (in French). The article claims that the company's financial situation has deteriorated dramatically this year and selling the enterprise is the only alternative to closing it down completely. It mentions two potential buyers - a London-based lightapp Ltd and Linagora from France, both of whom have apparently entered into negotiations with Mandriva. There has been no official word from the troubled company, but the article quotes a procès verbal du CA as published on the Boursorama forum (in French) last week. Mandriva has been through numerous ups and downs throughout its short history, but up to this point it has always succeeded in finding a way out of trouble. But even if the company does get sold, there is a strong possibility that the new owners will continue the development of the distribution with the existing team. In the meantime, the Mandriva's development branch (Cooker) keeps moving towards the new stable release, with a large number of updates to Perl-related packages and KDE 4.4.3 over the weekend.
Sursa: distrowatch

Articolul original (in franceza) aici: http://www.mandrival...st-a-vendre.php

#60
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,673
  • Înscris: 30.07.2003
Asta e economia de piata !

Insa cred ca a venit timpul (daca nu era demult venit) sa mai si produca soft companiile astea (nu ma refer la Madriva) si nu doar sa ambaleze ce dezvolta altii. Distributii fac multi, dezvoltare mai putini.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate