Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Bani de buzunar pe timp de vară

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
lp4ever1992

lp4ever1992

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 27.02.2009

 inside_spy, on 6th July 2009, 20:59, said:

Păi ?i ce e rău în asta, mai ales că tu ai... 16 ani?

spuneam asa ca fapt divers ... nu ca m-ar deranja foarte tare :D si am 17ani :D


 marele, on 6th July 2009, 23:13, said:

La restaurante nu prea am vazut cheleneri sau ospatari la 16 ani.De cele mai multe ori majoritatea au intre 18-25 ani.

am vazut eu ... am doi colegi care lucreaza impreuna ca ospatari si in timpul scolii

si nu stiu daca m-as duce sa lucrez ca ospatar , banuiesc ca este si mai mult de munca + un program mai lung

addil

"te poti angaja si la benzinarii sau restaurante,dupa mine munca de acolo este mai usoara,avand in vedera ca speli parbrizul unui mercedes si primesti 2 lei/sau te angajezi ca ospatar si bacsisurile sunt considerabil mai mari si...mananci ce iti doreste inimioara ta,nu Mc si alte prosti.dar la restaurante ai mare grija la sef,te poate tine treaz si nemancat 1 zi sau chiar 2 daca in program e vreo nunta sau ceva in genul...succes"

si apropo de cei doi colegi au platit niste cursuri unei firme care "au grija" de ei ducandu-i la anumite evenimente  etc

cu toate bacsisurile care exista eu nu caut un astfel de job ci ceva cu un progam mai scurt (cateva ore deoarece nu vreau sa ma imbogatesc ci doar niste bani de buzunar ...)

Edited by lp4ever1992, 07 July 2009 - 11:26.


#38
Kalistas

Kalistas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 22.05.2008
Mai nou am vazut ca merge cat de cat faza cu plimbatul de caini... iti prinzi si tu niste vecini, sau te duci in parcuri aproape de casa ta, si intri in vorba cu oamenii care au catelusi...poate sunt dispusi sa va ajutati reciproc.

#39
adill

adill

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.08.2008
Si asta ar fi ceva,doar sa te impaci bine cu ei;)

#40
pitickenzi

pitickenzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 27.06.2009
Faci cumparaturile vecinilor. Nu e extraordinar de greu ca doar nu ai de facut aprovizionare cu carca
E vara si cred ca ai vecini cu animale de companie.Poti sa le propui sa-si lase animalutele la tine intr-un fel de pensiune canina/felina or whatever
N-ai ce pierde , poate doar putin timp. Si ies si bani!

#41
cockroach

cockroach

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.04.2009
Si eu am 16 ani si tot nu stiu ce sa fac

Cel mai bine ma descurc la engleza .O stiu la perfectie pentru varsta mea[cred :D ] si bine a trecut vara asta dar la anul vreau sa fac ceva.Chiar vreau .

Am auzit ceva de farmacie sa inventariez medicamentele pe acolo sau ceva de genul asta dar parca am inteles ca trebuie sa fii major .Vreau deci un job part - time pentru o fata de 16 ani.  :)

#42
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

 cockroach, on 5th September 2009, 11:47, said:

Si eu am 16 ani si tot nu stiu ce sa fac

Cel mai bine ma descurc la engleza .O stiu la perfectie pentru varsta mea[cred :D ] si bine a trecut vara asta dar la anul vreau sa fac ceva.Chiar vreau .

Am auzit ceva de farmacie sa inventariez medicamentele pe acolo sau ceva de genul asta dar parca am inteles ca trebuie sa fii major .Vreau deci un job part - time pentru o fata de 16 ani.  :)
Esti fata,te pui bine cu patronul,poate gasesti un magazin unde au nevoie de vanzatoare.

#43
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009

 cockroach, on 5th September 2009, 10:47, said:

Si eu am 16 ani si tot nu stiu ce sa fac

Cel mai bine ma descurc la engleza .O stiu la perfectie pentru varsta mea[cred :D ] si bine a trecut vara asta dar la anul vreau sa fac ceva.Chiar vreau .

Am auzit ceva de farmacie sa inventariez medicamentele pe acolo sau ceva de genul asta dar parca am inteles ca trebuie sa fii major .Vreau deci un job part - time pentru o fata de 16 ani.  :)

esti fata... daca mai esti si draguta pe deasupra te-ai scos 100% cu un job de vanzatoare la orice magazin... te duci si le zici ca ai nevoie de un job si imediat : intrati!

#44
cockroach

cockroach

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.04.2009
Nu sunt eu aia care sa stea in spatele unei tejghele si sa intrebe "ce doriti ?"

Deci , vanzatoarea iese din calcul.

Alte sugestii?

#45
teo15

teo15

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 875
  • Înscris: 10.09.2009

 cockroach, on 17th January 2010, 09:51, said:

Nu sunt eu aia care sa stea in spatele unei tejghele si sa intrebe "ce doriti ?"

Deci , vanzatoarea iese din calcul.

Alte sugestii?
Te-ai trezit dupa 4 luni?Imparte flururasi.

#46
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008

 teo15, on 17th January 2010, 13:04, said:

Te-ai trezit dupa 4 luni?Imparte flururasi.
A iesit din hibernare  :roflmaofast:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate