Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 

aspectul fizic-o obsesie

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Postcristinik4u, on 29th June 2009, 23:21, said:

plus ca e nasol sa fi mai sus :(

Nu, nu e așa. Nasol e să nu te simți bine în pielea ta. Atunci abia e nasol.

#38
sebike

sebike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 25.05.2009
stai flex, nu e nimic neobisniut in treaba asta, sunti multe fete care sunt la fel, si in schimb poti sa iti gasesti si un prieten la fel de inalt ca si u!

#39
MRcrispy

MRcrispy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 08.07.2008
Am 1.85, ne combinam ? :naughty:

#40
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Postcristinik4u, on 15th June 2009, 21:31, said:

mda ... poate e temporar :( dar e aiurea sa nu porti tocuri si toate colegele tale sa poarte :( si baietii... scuze dar....majoritatea imi vin pana la umar :(( ma simt ca virinel si hormonica :(( si da , aia cu proportiile e valabila :wub: daca aveam cu cativa cm mai putin....
nu trebuie sa-ti fie tie rusine ca sunt ei scunzi.

#41
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
La virsta asta toata lumea e nemultumita de cum arata. Daca erai scunda , nu iti placea, daca aveai tite mari, voiai mai mici, daca nu aveai, erai suparata ca nu ai tite mai mari, daca ai fund mic, vrei solduri, daca ai solduri, crezi ca ai fund prea mare, etc...


Invata sa te placi, poarta ce te avantajeaza, toti avem cite ceva ce nu ne place la noi. O sa te combini cu sportivi, aia sunt inalti. Ce-i rau in asta??

#42
xGrimReaperx

xGrimReaperx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 24.03.2010
Si eu eram stresata de aspectul meu fizic:  ba ca sunt prea grasa si n-am tate, ba ca am buze naspa si nas stramb...in fine . Fiecare are complexe, dar atata timp cat numai eu imi vad aceste imperfectiuni...e OK.

#43
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Pe măsură ce va trece timpul, vei găsi oameni care nu le vor vedea ca imperfecțiuni... ci altceva.

#44
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postspdude, on 26th March 2010, 10:50, said:

Pe măsură ce va trece timpul, vei găsi oameni care nu le vor vedea ca imperfecțiuni... ci altceva.
catastrofe naturale?  :whistling:

#45
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Nu. Dau exemplul meu, am avut o prietenă care era mică de înălțime(bine, mai multe :D ) . Pentru ea asta era un defect, pentru mine era ceva ... aparte. Alta avea șoldurile natural mai late, etc etc. Probabil prin aceste lucruri se diferențiau, și cel puțin mie, îmi plac tipele care nu arată ca toate celelalte.

#46
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postspdude, on 26th March 2010, 11:10, said:

Nu. Dau exemplul meu, am avut o prietenă care era mică de înălțime(bine, mai multe :D ) . Pentru ea asta era un defect, pentru mine era ceva ... aparte. Alta avea șoldurile natural mai late, etc etc. Probabil prin aceste lucruri se diferențiau, și cel puțin mie, îmi plac tipele care nu arată ca toate celelalte.
Da mai, eu inteleg ce ai vrut sa zici, insa pentru ca ai adus in discutie trecerea timpului, nu m-am putut abtine sa nu ma gandesc la vestigiile frumusetilor de odinioara.
(Era un citat atribuit Agathei Christie : "m-am maritat cu un arheolog, ca sa fiu sigura ca ma apreciaza din ce in ce mai mult odata cu trecerea timpului" :))

#47
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Aha, priceput. La fel ar merge și-un doctor estetician... să compenseze pe parcurs atunci :D

#48
MRcrispy

MRcrispy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 08.07.2008
Majoritatea prefera fetele minione, asa e dar fetele inalte au un sarm aparte. Plus ca iti sta bine in rochie.

#49
AndreeaMRB

AndreeaMRB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.11.2010
:peacefingers:

View Postcristinik4u, on 14th June 2009, 18:46, said:

bun. Stiu ca exista o anumita varsta in care aspectul fizic devine o obsesie :( asa a devenit pentru mine. Motivul ?! Sunt prea inalta :(( am 1,80 , si nu prea ma amndresc cu asta. Stiu ca exista un topic asemanator, dar aici ma intereseaza parerea baietilor , si fete care trec prin asta. E ciudat sa nu poti sa porti tocuri de frica sa nu pari mai inalta si multe altele. Eu am 15 ani , si nu am mai crescut de 1 an . deci , probabil voi ramane asa:P dar totusi....
Draga mea, si eu am tot 15 ani :D si 1,80.Sunt o gramada de dezavantaje ,la fel ca si cum ar fi daca am fii foarte scunde . Totusi de mute ori m-am intrebat de ceeeeeee nu am si eu o inaltime medie :D. Stiu ca e nasol sa fii cu un cap mai mare decat prietenele tale sau sa nu poti sa porti tocuri ... sau cand te vede cineva si te intreaba apoi cati ani ai sa ramana shocat . Dar de ce sa vedem partea urata a lucrurilor ? ... nu ne-ar ajuta cu nimic si in plus nu suntem singurele .De exemplu ,fiind inalte, crede-ma ca iesim mult mai repede in evidenta, adica imbraca-te tu in niste pantaloni scurti si puneo si pe prietena ta cu 25 de cm mai scunda si iti garantez eu ca dupa tine va intoarce toata lumea capul . Decat sa am 1.50 si 60 de kg prefer sa fiu asa cum sunt . M-am obisnuit deja :D si tot ce sper e sa nu mai cresc ... adica daca as mai creste viata mea s-ar schimba as murii nu stiu  in fine dar sa speram ca nu se v-a intampla asa :S adica ... cu siguranta. Era mai nasol in generala ... cand toata luumea era pitoaca dar acum ca sunt la liceu sa mai marit inaltimea  sa zic asa ... si sunt destui baieti mai inalti ca mine , fete mai inalte doar vreo 2 :S ... dar cat mine sau foarte apropiate sunt cateva :D .Dupa ce o sa iesim din aceasta perioada , a complexelor sa zic asa , dar pentru mine e mult spus pentru ca sunt o narcisista .., totul o sa fie mult mai usor . CU atat mai mult cu cat suntem si dragutze si avem tot viitorul inainte. Spre exemplu mi s-a intamplat sa ma opreasca un domn mai in varsta in gara si dupa ce s-a uitat catea minute insistent la mine a venit sa ma intrebe daca nu sunt una dintre acele superbe modele de la televizor, si afland ca nu m-a sfatuit sa fac modeling si mi-a urat succes... si alte chestii de genu . Stiu ca totul ar fi fost mai frumos daca am si avut si noi macar 1,70 si cv ... dar asta e ... asa ne-a lasat Dumnezeu si poate ca a avut un scop :P .Trebuie sa ne acceptam si sa ne iubim asa cum suntem, acest lucru se va transmite si celor din jur .Cat despre jigniri pot sa iti spun cu mana pe inima ca nu e bine sa le bagi inseamna ... e normal ca un baiat de 1,60 sa ne jigneasca siimtindu-se inferior ...sau niste fete de 1,60. Probabil daca am fi fost in situatia lor am fi facut la fel. Fiecare are defectele lui .... de ce sa ne transformam avantajul in defect ? :D Erau nopti in care plangeam si nu mai suportam jignirile celorlalti ( mai ales cand eram mai mic .... pt ca eram si grasuta si uratica :))) ... dar intre timp am mai evoluat si m-am schimbat mult) dar nu are nici un sens daca ne plangem de mila... si Dumnezeule !? sunt cuvinte prea mari ... ar trebui sa zicem mersii ca suntem asa cum suntem si nu suferim de alte boli groaznice. Cat despre imbracaminte .. nu te face sa pari mai mica , dar poti sa incerci sa porti multe piese la o tinuta si sa o lasi balta cu tricou si blugi  avant mai multe piese se formeaza mai multe linii care iti taie din inaltime . Te puuup :*

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate