Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...
 Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 

Sunt putin confuz...

- - - - -
  • Please log in to reply
111 replies to this topic

#19
rp_ns

rp_ns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 10.03.2009
Recent am vb cu ea si am aflat ca relatia cu fostul prieten e cam... ciudata zic eu... adica ea tine la el mult, dar el nu prea... chiar mi-a spus ca nu e sigura ca el tine la ea si ca vrea sa se implice foarte mult in relatie.

Ce pot sa inteleg de aici, ca ii e frica de o schimbare? Se minte singura ca totul e ok intre ei? WTF, ce alegi intre o persoana care nu sti daca tine la tine si o persoana care iti spune cat de mult time la tine ?

Edited by rp_ns, 15 June 2009 - 16:48.


#20
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postrp_ns, on 15th June 2009, 17:46, said:

Ce pot sa inteleg de aici, ca ii e frica de o schimbare?

Ca e cu ceva in doua luntri - ii place de el dar vrea sa te tina in rezerva in caz ca i se vor da ( previzibil ) papucii - pentru ca singuratatea distruge ego-ul :rolleyes:

#21
rp_ns

rp_ns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 10.03.2009
Ce complicate sunt chestiile astea. Si nici nu pot sa stau de vorba cu ea foarte mult despre asta, se simte prost cand vb despre problema asta... nu stiu de ce nu pot spune oamenii totul direct. Trebuie sa ghicesc eu ce vrea sa spuna sau ce insemana un lucru...

Nu stiu cum se va termina totul, adica stiu... oricum se va termina prost pentru cineva, dar o sa fie o experienta interesanta.

Edited by rp_ns, 15 June 2009 - 17:57.


#22
Rapier

Rapier

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 07.10.2006
Been there, done that, sfatul meu:
NEXT!(a se citi: urmatoarea)
scurt pe 2:
90% e totul in capul tau si tot ce faci e sa te ranesti singur stand agatat de o tampenie. Fata a fost diplomata, ramane sa fii si tu suficient de detasat. Nu neaparat sa o ignori, doar sa ramai mai distant.

PS: prost se va termina doar pt tine!

Edited by Rapier, 15 June 2009 - 18:36.


#23
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
De vreme ce ea refuza pe cel care tine la ea pentru cel care nu tine prea tare, nu iti suna nimic? Il vrea pe ala,nu pe tine...esti catelus, si probabil atitudinea aluia de miserupist o atrage.

#24
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postrp_ns, on 15th June 2009, 18:56, said:

o sa fie o experienta interesanta.

Ce interesant definesti pierderea de timp  :lol:

#25
rp_ns

rp_ns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 10.03.2009
Bai frate nu stiu de unde vine toata chestia asta, sentimentele astea, as vrea uneori sa nu mai ma atasez de nimeni niciodata. Spunea cineva "never work hard and form emotional attachments" si avea dreptate, ambele lucruri iti aduc numai nefericire, te fac sa te simti prost si nu te ajuta cu nimic. Gata, am renuntat, sunt deprimat, ma simt singur, prost si multe altele, sper sa mi treaca repede pentru ca am examene si licenta si munca... o sa fie o perioada grea, foarte grea. Sper ca peste 2 saptamani sa nu se desparta de fostul prieten si sa incerce sa mi explice ca a fost ceva de moment toata chesti asta, pentru ca nu stiu ce as putea face.

In concluzie, urmeaza zile naspa. Multumesc tututor pentru sfaturi si sper ca nici unul dintre noi sa nu mai fie in situatii de aces fel.

#26
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Daca iti pastrezi alta ocupatie...iti va trece. Important e sa renunti la amintirile cu ea si sa nu te chinui mergand prin locuri familiare sau pastrand obiecte de la ea aproape, daca ai asa ceva.
Ca sa iti revii complet, trebuie sa te rupi complet. Nu va fi usor...dar va trece.

#27
rp_ns

rp_ns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 10.03.2009
Si mai am o intrebare, in acesti ultimi 3 ani, m-am schimbat putin, sunt acum o persoana cu simtul umorului, destul de greu de suparat, care ajuta pe cat mai multa lume, sunt o persoana "detreaba". Oare acest "ghion" al meu sa fie din cauza asta? Fetele plac mai mult baietii "rai" ? E legat de varsta sau toate fetele indiferent de varsta plac "baietii rai"? Nu au nevoie la un moment dat de cienva care sa le ofere o siguranta sufleteasca?

#28
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Tu te uiti la fete "de treaba" sau la fete "atragatoare" ? Nu vreau sa fiu rea , dar fii sincer cu tine. Nu-i asa ca cele de treaba nu-s asa incitante?

Ca sa iti raspund la intrebare, fetele isi doresc stabilitate intr-o relatie lunga, dar intii trebuie sa inceapa (relatia). Si inceputul ,de obicei, e atunci cind ceva te atrage, o "scinteie", aia nu se gaseste si nu se vede daca esti prea cuminte si de treaba tot timpul. Ai sa fii un bun "amic". Cind vrei sa o cuceresti, fii "hot" si indraznet , mai tirziu ii arati si fata ta de treaba, pe care se poate baza. O sa-i placa , pentru ca asta inseamna ca nu e pt toata lumea, dar ea e speciala. Si pt. sufletul tau ar fi bine sa nu fii de treaba pt toata lumea. Oricum stie si ea de pe la prieteni ca esti de treaba, in general, cum se stie si de cei care sunt badarani , in general.

P.S. In particular, in acest caz, cred ca tu nu esti genul ei, ea il vrea pe ala , chiar daca tu esti in preajma si dispus. Eventual te "flutura" sa vada chioru' ei , ca poate sa o piarda. :D

#29
rp_ns

rp_ns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 10.03.2009
@yasmi cred ca mi-ai spus niste lucruri foarte interesante. cel mai bun raspun de pana acum cred ca e al tau. spune-mi cum pot sa te rasplatesc   :D

#30
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Welcome !
Fii baiat destept, numai caracterul si sufletul bun nu ajunge. Sau mai bine spus , ajunge pe miinile cui nu trebuie.   ;)

#31
pseudoxiah

pseudoxiah

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 28.08.2007
yasmi, baby, ai 5 stele de la mine.
rp_ns, m-ai ascultat, felicitari :)

#32
rp_ns

rp_ns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 10.03.2009
Si totusi, chestia cu "baietii rai" nu tine pana la o animita varsta. Adica nu te trezesti la un moment dat ca ai 27 de ani, si ai nevoie de altceva, de ceva serios, vrei sa te mariti si surpriza, toti tipi de treaba sunt luati... si atunci iti dai seama cat de "bleaga" ai fost. Sper ca nu am jignit pe nimeni, vorbeam asa despre un caz posibil...

#33
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View Postrp_ns, on 16th June 2009, 17:33, said:

vrei sa te mariti si surpriza, toti tipi de treaba sunt luati... si atunci iti dai seama cat de "bleaga" ai fost.

Asa ceva e anatema pentru feministe. Mai concret, am intalnit cazuri in care femeile preferau sa fie singure decat sa renunte la Fat-Frumosul pe cal alb din vis  :rolleyes:

#34
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009

View Postrp_ns, on 16th June 2009, 17:33, said:

Si totusi, chestia cu "baietii rai" nu tine pana la o animita varsta. Adica nu te trezesti la un moment dat ca ai 27 de ani, si ai nevoie de altceva, de ceva serios, vrei sa te mariti si surpriza, toti tipi de treaba sunt luati... si atunci iti dai seama cat de "bleaga" ai fost. Sper ca nu am jignit pe nimeni, vorbeam asa despre un caz posibil...

Se intimpla, dar nu la 27 de ani, mai tirziu, cind ticaie ceasul biologic si atunci incep cu relatii si mai aiurea si fac compromisuri care nu ar trebui sa le faca.Mai este tot cam pe acolo, varianta -"aleg partida buna" adica se marita oarecum "rational" daca nu din interes.  Dar asta-i alta poveste, a celor care tot aleg pina nu mai au nici ce culege. Dar sunt putine, chiar asa incapatinate.

Oricum fetele astea nu se considera "blege" ci pretentioase si independente , eventual le vad blege pe cele care au de mult o relatie stabila sau chiar familie.
In plus, baietii rai cum zici tu , sunt mai multi decit aia buni (si care arata asta din prima), asa ca fetele sunt "antrenate" sa vada asta tot timpul. Nu le sperie baietii rai, daca sunt interesanti, ce li se ofera pe tava e plictisitor. De altfel, sa fim sinceri si pt voi e la fel. Trebuie un pic de hiriiala , sicane, ceva...altfel inceputul nu-i asa incitant. Si ce-i prea mult strica , dar si daca nu-i deloc....nu e captivant, nu-i atragi atentia. :D

#35
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
eu zic ca data viitoare cand te vezi cu ea (face2face, nu webcam sau altele :P) sa-i tragi o pupatura. n-ai ce pierde. ;)

#36
virginitate

virginitate

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.06.2009

View Postrp_ns, on 14th June 2009, 12:19, said:

Apoi am avut o discutie cu ea si mi-a zis ca daca ii spuneam mai repede ce simt era mai bine, acum chiar nu poate renunta la fostul prieten, ii este greu sa mi spuna asta si ii pare rau.


Daca ii spuneai ce simti inainte ca ea sa fie din nou cu fostul prieten, probabil ca acum ai fi impreuna cu ea, dar nu datorita faptului ca este nebuna dupa tine, ci pur si simplu pentru ca in momentul in care i-ai facut declaratia era singura, nu avea niciun iubit! Acest lucru ar trebui sa-ti dea de gandit.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate