Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!

Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...
 Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara

Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...
 Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...

Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A
 Amazing Race

Recomandare fosa ecologica

La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online
 

Probleme supraincalzire hp pavillion dv5

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
luc1one08

luc1one08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.03.2009
Salut. Am cumparat (cam prin decembrie) un hp pavillion dv5 si am observat ca atunci cand joc jocuri cu cerinte mari se supraincalzeste. Am mai citit pe forumuri si am observat ca e ceva normal. Pe mine ma intereseaza ce se intampla daca ma joc mai multe ore in conditiile in care ventilatorul sufla ca nebunul. Se arde? Multumesc.

#2
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Pt inceput incearca sa-l asipri daca nu ai facut-o pana acum, mai ales in zona ventilatorului si evacuarea aerului cald, eu am un Toshiba si mi se incalzea chiar daca nu jucam jocuri , ajungea procul la 80 grade, dupa ce l-am aspirat nu mai trece de 55 grade.
Si daca te joci mult atunci merita sa iti cumperi un ventilator care se pune sub el..costa ceva dar nu mai ai griji.

#3
luc1one08

luc1one08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 09.03.2009

View Posttkd29, on 8th June 2009, 10:01, said:

Pt inceput incearca sa-l asipri daca nu ai facut-o pana acum, mai ales in zona ventilatorului si evacuarea aerului cald, eu am un Toshiba si mi se incalzea chiar daca nu jucam jocuri , ajungea procul la 80 grade, dupa ce l-am aspirat nu mai trece de 55 grade.
Si daca te joci mult atunci merita sa iti cumperi un ventilator care se pune sub el..costa ceva dar nu mai ai griji.

La mine am vazut ca atinge in jur de 70-75 de grade...Are ceva daca joc cateva ore in conditiile astea ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate