Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Șomer cu venituri prin parti...

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?
 

Instalare esuata pe HDD extern (USB). WIN nu mai incarca nici de pe HDD din sistem!

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
euugenn

euugenn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.08.2007
Salutare tuturor,

Sunt disperat!!!! Mi-am achizitionat un HDD extern ADATA 320GB (cu alimentare prin USB) si am incercat sa instalez win XP pe el.

1. Am bagat CD win
2. Am selectat sa inst. win pe HDD extern ADATA, mi-a cerut formatare, am formatat (fast, NTFS) , a copiat fisierele win pe HDD extern ADATA.
3. S-a restartat (am intrat in Bios, am selectat 1st BOOT DEVICE "HDD USB")   -> EROARE!!! Am intrat in panica!
4. Am dat restart, selectat din Bios HDD normal (ca sa intru normal in windows si sa sterg ce s-a copiat pe HDD extern ADATA), NU MAI MERGE! EROARE !

"Windows could not start because of a computer disk hardware configuration problem.
Could not read from the selected boot disk. Check boot path and disk hardware.
Please check the Windows documentation about hardware manuals for additional information."


Va rog din suflet sa ma ajutati. Am mare nevoie sa intru in Windows-ul vechi. Cred ca e legat de path-ul ala, nu inteleg ce se intampla.
Practic nu mai pot intra in windows-ul vechi instalat normal pe HDD din sistem.

Va multumesc anticipat,
Eugen.



Am rezolvat. In disperarea mea nu mi-am dat seama ca timpul de selectare a path-ului din BOOT.INI era setat la 1sec (setare realizata de mine anterior, dar cu mult timp in urma) si alegea calea catre HDD USB.

In secunda aia, am dat sageata jos ENTER si am intrat normal in WINDOWS-ul vechi.

PROBLEMA REZOLVATA.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate