Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...
 Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 

Cat de curioase sunteti ?

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

Poll: Cat de curioase sunteti ? (45 member(s) have cast votes)

Puteti sa traiti cu un singur baiat toata viata ?

  1. Daca el este ok si nu greseste decat in limite omenesti, da. (36 votes [78.26%])

    Percentage of vote: 78.26%

  2. Sunt fata desteapta asa ca el nu va afla nici o data si daca afla, ghinionul lui. (10 votes [21.74%])

    Percentage of vote: 21.74%

Vote Guests cannot vote

#19
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007

View PostJudith, on 1st June 2009, 00:51, said:

Cherie aia esti tu in poza?
Doamne feri, e urata cu spume si are fata de profil ca detinutii :D

Cum au zis dom`soarele , nu cred ca ar fi curiozitatea motivul ptr care ar merge la cules de polen altundeva. In marea majoritate oricum.Cand dai de dracu, se simte in timp ... insa daca e o fata serioasa, si iti vezi de treaba langa ea,nu vad de ce ar fi probleme.

#20
whysad

whysad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 15.05.2009
posibil sa aveti dreptate numai ca eu cunosc caz in care curiozitatea a fost motivul, sau asa spune.

Situatie: va certati si tachinati o saptaman intreaga peste weekend el ramane la un prieten si xulesclu verifica sa vada ce faci si pt ca esti suparata te scoate la o cafea ... restu pare destul de clar...

Am prezentat situatia ca poate voi va ganditi ca nu ati face nimik in momentele fericite dar cum nu e padure fara uscatura se prezinta si situatii asemanatoare celei de mai sus

#21
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Postwhysad, on 1st June 2009, 00:28, said:

Daca sunteti ala inselat si aflati ce faceti ?

Păi simplu, zic "la revedere" şi asta e. Ce altceva poţi face? Să-ncerc să rezolv mi se pare exagerat, iar violent nu sunt, aşa că de bătut nu merge.  -_-
N-aş putea trece peste dacă aş afla, dar ţinând cont că mă strădui mult mai mereu să nu aflu, acord toate premisele unei minciuni gândite şi, astfel, scade posibilitatea de a afla.

#22
Oana31

Oana31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 14.07.2008
A existat un singur bărbat care m-a făcut să uit de oricine altcineva în jurul meu, şi pe care nu l-aş fi trădat la vremea respectivă (poate dacă mai stăteam cu el, ajungeam să-mi schimb optica). Dar el s-a dus, şi s-a dus şi dorinţa mea de a fi cu un singur bărbat...
Sunt de părere că oricare femeie ar călca pe bec, în conjunctura potrivită, cu persoana potrivită...Asta cu fidel toată viaţa e aşa un basm, de numa-numa !  :console: S-a demonstrat şi ştiinţific: omul nu e monogam.

#23
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Curiozitatea nu e un motiv pentru o femeie implicata intr-o relatie serioasa. Daca e "curioasa" din fire ,nu are legatura cu faptul ca a avut un singur barbat, ba dimpotriva, dupa prea multa vreme chiar o sperie schimbarea partenerului.

O femeie care a fost selectiva in viata ei, chiar daca a avut mai multi iubiti dar nu a ajuns sa faca sex decit cu "zaoanul", nu e genul de aventuriera. Va alege alt partener cind relatia de acasa nu o mai satisface si e fara speranta de insanatosire. Dar asta e parerea mea, in generatia asta , mai libera, nu stiu cite mai gindesc asa. Virginitatea nu are legatura cu curiozitatea, aia e sigur.

#24
whysad

whysad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 15.05.2009
interesante raspunsuri, pana acum concluzia este ca nu are cum sa fie curiozitatea si alte motive, iar monogamia pe viata e un basm a mai zis cineva, good to know

#25
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,840
  • Înscris: 13.01.2005

View Postwhysad, on 1st June 2009, 10:46, said:

interesante raspunsuri, pana acum concluzia este ca nu are cum sa fie curiozitatea si alte motive, iar monogamia pe viata e un basm a mai zis cineva, good to know
Îi dai papucii acum? :D

#26
whysad

whysad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 15.05.2009
Nu e situatia mea, ca sa iau eu decizia, dar eu probabil asta as face cu toate ca nu te poti pune in locul persoanei respective in situatii de genu

#27
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,943
  • Înscris: 06.10.2003

View Postwhysad, on 1st June 2009, 08:41, said:

[...]Situatie: va certati si tachinati o saptaman intreaga peste weekend el ramane la un prieten si xulesclu verifica sa vada ce faci si pt ca esti suparata te scoate la o cafea ... restu pare destul de clar... [...]

Daca si iesitul la o cafea cu un barbat, diferit de prieten/sot, e inselat ....se duce lumea asta de rapa ... :thumbdown:

#28
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Daca o faci pe fond nervos, cand nu ti`e bine acasa...risti sa ajungi acolo.
Important e ca prietenul/a tau/ta sa nu fie un/o strain/a de ceilalti cu care te vezi, ca apar banuielile rapid.

#29
whysad

whysad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 15.05.2009

View Postshiva, on 1st June 2009, 14:27, said:

Daca si iesitul la o cafea cu un barbat, diferit de prieten/sot, e inselat ....se duce lumea asta de rapa ... :thumbdown:

nu iesitu la o cafea e partea nasoala si ce urmeaza dupa. oricum eu consider si iesitu la o cafea cu un alt barbat tot un prim pas

#30
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,840
  • Înscris: 13.01.2005

View Postwhysad, on 1st June 2009, 16:14, said:

nu iesitu la o cafea e partea nasoala si ce urmeaza dupa. oricum eu consider si iesitu la o cafea cu un alt barbat tot un prim pas
Corect. Toate e curve.

#31
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View Postmufa, on 1st June 2009, 19:59, said:

Corect. Toate e curve.

:lol:  :lol:  :lol:


@initiatorul topicului

iti prevad un viitor optimist :coolspeak:

#32
whysad

whysad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 15.05.2009
Ma uit in juru meu si vad niste situatii de te doare coifu, pana mea zilnic vad cate o chestie de genu.
Astazi a venit sotia lu unu la servici ca sa-i rupa capu lu alta ... aia a fugit ... oricum pun filmu daca reusesc sa filmez :D

#33
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Macar provincia pare mai civilizata in domeniul asta.
Ca ce chestie sa`i rupi capul? Daca aia e mai buna ca tine si partenerul a ales`o pe ea, accepta si nu te fa si mai tare de rahat. Asta e.

#34
whysad

whysad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 15.05.2009
pt ca e casatorit cu el din cate am inteles, cam aiurea sa te bagi intr-o casnicie in special ca stii. si sunt total de accord cu aia.

#35
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Partenerul nu`i AL TAU, alege sa fie cu tine sau nu. Mi se pare mentalitate de pestera sa mergi sa`i rupi capul cuiva doar ptr ca a ales pe alta. Suck it up!

#36
whysad

whysad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 15.05.2009
am spus ca sunt casatoriti, si daca tu crezi ca e ok spaga ta. Eu unu nu cred ca e normal ca 2 persoana casatorite sa si-o traga in stanga si dreapta... poate am fost crescut intr-un spirit de familie de unitate ... la bine si la greu alaturi bla bla bla ...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate