Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...
 Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie
 Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti

Recomandare SSD
 

Paypal..sume blocate?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
AdrianAlex

AdrianAlex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 52
  • Înscris: 09.12.2006
Salut si Paste Fericit la toti!
   Am o nelamurire in priviinta Paypal-ului.
   Vreau sa precizez ca folosesc card de la Banca Transilvania si Internet Banking.
   Mi-am facut cont acum cateva zile. Am luat acel pin de pe extrasul de cont si mi-am activat contul.
   Chestia este ca mie imi arata asa pe extras:
AVETI SUME BLOCATE DE LA ATM/POS IN DATA DE ZZ.LL.AANN
   Si nu a fost luat acel 1.50 EURO din cont. Mie imi arata aceiasi bani si contul a putut fi activat.
   Am vorbit de o camanda in Marea Britanie si am platit prin PayPal. Pe PayPal imi spune ca tranzactia a fost completa, totul in regula din acest punct de vedere. Lucru confirmat si de cei din Marea Britanie...faptul ca au primit banii.
   Pe extrasul de cont apare tot suma care o aveam inainte si arata acelasi lucru care imi aparea si la pin-ul pentru Paypal: AVETI SUME BLOCATE DE LA ATM/POS IN DATA DE ZZ.LL.AANN
   Precizez ca am fost la banca in prealabil si am semnat o hartie pentru plati online.

Nu vreau sa imi bat joc de acei oameni sau sa creada ca sunt neserios.
Ma poate lamuri cineva ce se intampla? E prima tranzactie pe Paypal facuta...deci sunt dispus sa invat.
Multumesc anticipat!
  




La "Extras de cont" imi arata aceiasi suma care o aveam inainte...pe cand daca dau la "Sold disponibil" imi arata suma care ar trebui sa fie dupa plata facuta. Acum am observat acest lucru.
Vreau sa va intreb totusi de ce arata ca sunt blocate acele sume? Acel 1.50 Euro pentru activare si plata catre Marea Britanie?

Nu stiu daca imi amintesc exact, dar parca in urma cu ceva timp am citit pe undeva ca platitle facute pe Paypal se blocheaza timp de 7 zile pentru siguranta?

Ma lamureste cineva? Multumesc!

#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004
Asa lucreaza sistemul bancar, nu are legatura cu Paypal. Dureaza vreo 3 zile cu totul. Intre timp banii sunt "blocati" pentru tine, ma indoiesc ca poti sa-i mai scoti de la bancomat.

#3
Deeia

Deeia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 97
  • Înscris: 03.06.2008
si nu are nici o legatura cu BT ? La orice alta banca e la fel ?

#4
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.405
  • Înscris: 27.01.2005
Nu iti face griji. Contul se actualizeaza undeva noaptea dupa ce ai efectuat o plata. Eu am platit la Kaufland cu cardul si tot imi arata sume blocate la 24 de ore dupa plata. Asa face sistemul bancar. Cu paypal platesc de anul trecut si nu am avut probleme

#5
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 35.456
  • Înscris: 27.06.2004

 Deeia, on Apr 18 2009, 09:46, said:

si nu are nici o legatura cu BT ? La orice alta banca e la fel ?
La alte banci nu-i mai vezi de loc in cont imediat dupa plata cu cardul, probabil BT sunt mai intarziati, asa.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate