Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

Genele false

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Pe gene naturale sau false?

#20
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Scuze,am uitat sa mentionez. Naturale  :D

#21
phoebe_tb

phoebe_tb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.01.2010

 sofiact, on 16th April 2009, 08:09, said:

Buuun....daca le puneti intr-un salon specializat nu o se intample nimic cu genele voastre .Genele false arata mult mai bine daca sunt din cele care sunt puse ''fir cu fir''. Tin cam 3-4 saptamani, nu ai voie sa le uzi, deci fara bocete dupa prietenul care te-a inselat cu vecina de la 3, nu mai e nevoie sa te machezi,preturile variaza intre 120-160 lei. Cand se scot (tot la salon) se dizolva lipiciul cu care au fost fixate la baza pleoapei si cad singure. Genele naturale nu au de suferit si oricum le puteti da cu ceva ulei de ricin .Eu mi-am pus gene false de multe ori si nu am observat nici o modificare negativa a genelor naturale. Respectati indicatiile cosmeticienei si genele false vor arata bine o perioada indelungata. Pastrati un interval de pauza intre aplicari (cateva luni) pentru a nu agresa genele naturale.

PS: cele de cumparat (intregi) nu au nici o utilitate. Le-am incercat eu si am dat banii aiurea..... <_<




Buna
Am avut si eu gene din acestea si am stat 3 saptamani(mai mult nu am rezistat)senzatia e naspa de tot.Nu stiu daca era de vina cosmeticiana sau asa sunt ele de obicei.Oricum eu una nu recomand.Cel mai bine e cu gene banda le pui cand vrei, le scoti cand vrei,nu ai probleme.AAA si ca sa nu mai spun ca dupa ce le-am scos genele mele aratau groaznic. :thumbdown:

#22
fraise

fraise

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.02.2010
gene false nu înseamnă doar genele alea puse la salon
există gene de tip bandă sau individuale, care se pun acasă cu adeziv și țin o zi. sau o noapte.
se dau jos cu apă călduță și nu-ți cade nimic. e și normal să-ți cadă când stai cu lipiciul ăla câteva săptămâni la ochi
majoritatea genelor sunt bune și arată bine cu un lipici de calitate.
și da, se rimelează și cele false pentru a uniformiza aspectul general și pt a le face să pară de acolo :OK:

#23
21_just_me

21_just_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.02.2010
eu am primit de la o prietena de ziua mea acum 1 an si oleaca gene false de la sephora.au fost super bune.mi le-am pus la salon,m-a costat 40 de lei sa mi le puna si 20 sa mi le scoata.m-au tinut 3 sapt si cateva zile.nu va recomand sa va luati gene false de la tonete(sunt simple chinezarii).mai bine daca vreti sa va puneti gene false da-ti un ban mai mult dar stiti ca a meritat.nu-i asa?

Attached Files

  • Attached File  gene.jpg   204.9K   40 downloads


#24
14-sexy-anuk

14-sexy-anuk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,821
  • Înscris: 02.10.2008

 21_just_me, on 7th February 2010, 08:13, said:

eu am primit de la o prietena de ziua mea acum 1 an si oleaca gene false de la sephora.au fost super bune.mi le-am pus la salon,m-a costat 40 de lei sa mi le puna si 20 sa mi le scoata.m-au tinut 3 sapt si cateva zile.nu va recomand sa va luati gene false de la tonete(sunt simple chinezarii).mai bine daca vreti sa va puneti gene false da-ti un ban mai mult dar stiti ca a meritat.nu-i asa?
Cred ca sunt pe youtube make-up tutorials de aplicat genele false,dar dupa mine eu le-as purta doar la ocazii speciale-chiar daca sunt tunse si facute sa para naturale.Am un prieten foarte bun ce e make-up artist mac si mereu mi-a spus cat mai putin machiaj pe fata ziua si seara-daca chiar ai un eveniment special si vrei sa te scoata din anonimat pune gene flase.
Am purtat si eu de 2 ori puse de el nimeni nu le-a observat-cand m-am chinuit sa imi pun eu aratam ca un paun.
Oricum genele de la sephora sunt foarte bune.

#25
21_just_me

21_just_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.02.2010

 14-sexy-anuk, on 8th February 2010, 14:51, said:

Cred ca sunt pe youtube make-up tutorials de aplicat genele false,dar dupa mine eu le-as purta doar la ocazii speciale-chiar daca sunt tunse si facute sa para naturale.Am un prieten foarte bun ce e make-up artist mac si mereu mi-a spus cat mai putin machiaj pe fata ziua si seara-daca chiar ai un eveniment special si vrei sa te scoata din anonimat pune gene flase.
Am purtat si eu de 2 ori puse de el nimeni nu le-a observat-cand m-am chinuit sa imi pun eu aratam ca un paun.
Oricum genele de la sephora sunt foarte bune.

intr-adevar,cele de la sephora merita nota 10.si eu am purtat de 2 ori gene false.La majoratul meu si la ziua unei prietene.Singura e cam aiurea sa incerci sa ti le pui.e cam scump poate pentru unele sa si le puna la salon,dar macar acolo au mai pus si stiu cum e.acum fiecare cu parerea sa :)

#26
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 16.06.2007
si eu mi-am aplicat de cateva ori gene false,trebuie sa recunosc ca mai trebuie sa exersez ca sa am o indemanare mai buna. :D

#27
GeneFalse

GeneFalse

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.12.2011
Vrei Gene False?
Aplic gene false din par natural cu doar 100 lei.  
Zona Bucuresti sect 3,  tel 0765 535 284 sau
IDMess: geneperfecte

Pentru detalii, poze cu gene false aplicate si impresiile fetelor care au ales aplicarea genelor false, intrati pe http://genefalse.wordpress.com

#28
seliukovaite

seliukovaite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.02.2009
am gasit asa ceva pe net.
"Hahaha....eu am chemat pe cineva acasa sa-mi puna unghii false si am imputit toata casa, iar cand mi-a cazut a doua zi si am chemat-o sa mi-o refaca a zis ca nu vine doar pentru atat. M-am lecuit de experte luate de pe net. Sa nu spun ca habar nu am daca era ceva sterilizat sau dezinfectat".

#29
seliukovaite

seliukovaite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.02.2009

 seliukovaite, on 6th January 2012, 12:46, said:

am gasit asa ceva pe net.
"Hahaha....eu am chemat pe cineva acasa sa-mi puna unghii false si am imputit toata casa, iar cand mi-a cazut a doua zi si am chemat-o sa mi-o refaca a zis ca nu vine doar pentru atat. M-am lecuit de experte luate de pe net. Sa nu spun ca habar nu am daca era ceva sterilizat sau dezinfectat".

Deci, folositi serviciile unui salon si nu va bateti joc de voi, chiar daca este putin mai scump, cel putin stiti unde sa va intoarceti, va pot ajuta sa luati o decizie buna, nu va fura telefonul sau camera foto, sunt profesionisti, au produse profesionale, aparatele si uneltele sunt sterilizate si dezinfectate.......lasati prietena sa gateasca, lasati verisoara sa faca contabilitate si folositi un frizer sa va tunda sau o cosmeticiana sa epileze sau sa aplice gene false.

Si inca ceva:
Genele false sunt de trei feluri: tip banda, tip smoc si fir cu fir. Multe saloane promoveaza extensiile de gene fir cu fir, dar in realitate sunt aplicatii tip smoc sau banda. Diferentele dintre ele sunt:

Tip Smoc (manunchi) - Aplicare:1 manunchi pe mai multe gene. Durata de viata: o saptamana. Efect: la o privire atenta se vede efectul de fals. Se recomanda evitarea contactului cu apa, abur sau lichide.

Tip Banda - Aplicare: se aplica pe pleoapa. Durata de viata: una, doua zile. Efect: fals. Nu se recomanda persoanelor cu ochi sensibili. Se recomanda evitarea contactului cu apa, abur sau lichide.

Fir cu Fir - Aplicare: se aplica fir cu fir pe genele naturale tinandu-se cont de lungimea si forma celor naturale. Durata lor de viata este de aprox 2 luni (cat durata de viata a oricarui fir de par) si prin intretinere, perioada se poate prelungi la ani de zile. Efect natural. Este recomandat persoanelor cu ochi sensibili. Rezista la orice (apa, abur, demachiant....) in afara de ulei.

Asa cum am mai spus, am gasit undeva pe Campia Libertatii la un salon de infrumusetare toate tipurile de gene la super preturi. Genele din comert sunt foarte diferite de cele care se gasesc in saloanele de infrumusetare; la fel ca si sampoanele, vopsele de par sau creme de fata. Una este Head and shoulders alta este Tony and Guy, una este Schwarzkopf gasit in minimarket pe raft si alta este Schwarzkopf profesional distribuit in saloane, una este Nivea alta este Guinot.

#30
seliukovaite

seliukovaite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.02.2009
Asa cum am mai spus, am gasit undeva pe Campia Libertatii nr 39A la un salon de infrumusetare toate tipurile de gene la super preturi. Genele din comert sunt foarte diferite de cele care se gasesc in saloanele de infrumusetare; la fel ca si sampoanele, vopsele de par sau creme de fata. Una este Head and shoulders alta este Tony and Guy, una este Schwarzkopf gasit in minimarket pe raft si alta este Schwarzkopf profesional distribuit in saloane, una este Nivea alta este Guinot.[/quote]

Edited by seliukovaite, 06 January 2012 - 14:18.


#31
seliukovaite

seliukovaite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 01.02.2009
Hahahaha......am sa anunt marile tepe ale cuponiadei gen Fundeal, best deal, zumzi, vulping si altii:

"Slabesti cu un pachet wow: 80 de proceduri corporale la doar 399 RON pentru un efect spectaculos!
10 sedinte electrostimulare + 10 impachetari rece/ cald + 25 ultrasunete + 15 radiofrecventa + 15 cavitatie + 5 peeling corporal numai la Cabinetul de tratamente A & M!"


Daca intrati pe aceasta teapa de oferta veti fi surprinsi sa vedeti ca procedurile dureaza si ......10 minute. Oameni buni, asta este furaciune pe fata.
Culmea, pentru a mari teapa ei spun ca "Pentru mentinerea rezultatelor acestui tratament intensiv obligatoriu se recomanda un alt pachet de mentinere  si intretinere!"
http://www.fundeal.r...pectaculos.html

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate