Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...
 Pot sa conduc o masina electrica ...

Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare
 EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...
 Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...
 

TVR a luat liga campionilor! Liga Campionilor și la Boom TV!

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 01.11.2005
poate uneste cineva topicul cu acesta: http://forum.softped...howtopic=373365

Imi spun totusi parerea si aici

Nu inteleg de au cedat cei de la PRO atat cu F1 cat si cu CL dupa ce ei le-au promovat foarte bine.Vor ramane cu stirile sportive pe Pro si daca mai aducem in discutie si de Sport.ro nu ii vad prea bine.Probabil vor promova mai mult handbal,baschet,volei.

Edited by bolo, 01 April 2008 - 03:00.


#20
King of Sat

King of Sat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,979
  • Înscris: 20.02.2007
In sfirsit am scapat de PRO TV,comentariul (cu exagerari enervante),slab,grafica sub orice critica (nici o singura data,nu au fost adevarati profesionisti,orice canal de televiziune de clasa are pe ecran,permanent,numele echipelor care joaca si timpul efectiv de joc.
Si inca un lucru suparator,niciodata PROTV,nu a prezentat imagini de la pregatirile inceputului de meci,intotdeauna incepeau transmisia cind arbitrul fluiera inceputul meciului.
De cite ori aveam posibilitatea,renuntam la transmisia de la PROTV,in favoarea transmisiei efectuate de alt canal de televiziune.
TVR1 are profesionisti adevarati si cred ca vor gestiona mult mai bine meciurile din CHAMPIONS LEAGUE,atit privind comentariul cit si amplasarea unei grafici care sa informeze telespectatorii privind scorul si minutul meciului.

#21
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
bine ca a luat si boom ceva :) desi nici la ei comentariul nu e mai stralucit. oricum prima optiune va fi o echipa romaneasca...care probabil o sa ia bataie meci de meci, iar optiunea a doua va fi un club mare.....mai bine ma uit la unii care stiu sa joace fotbal decat la impiedicatii nostrii. nasol o sa fie de la faza optimilor incolo :(

iar faptul ca TVR nu comenteaza pretul oferit.....e o nesimitire totala....pai de unde naiba are bani tvr-ul daca nu de la buget ?? sunt una dintre putinele televiziuni de stat din lume care are bani si de la buget si din publicitate....si culmea la finalul anului ies in pierdere....pai e simplu cand te doare in cot de banul public....

Edited by vlad2006, 01 April 2008 - 08:33.


#22
Danny77

Danny77

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 19.09.2006
Despre comentariu..e inutil sa comentam..fiecare cu ce-i place. Da, cred si eu ca TVR are comentatori mai buni pt fotbal, axati in special pe ceea ce inseamna fotbal din pdv tehnic, tactic samd..dar cind e vorba de grafica, sa stii ca TVR-ul nu va folosi alta grafica (decit in cazul in care cei care produc CL o vor schimba). Grafica este standard..peste tot se difuzeaza absolut la fel. Mai mult, PRO TV nu a difuzat grafica decit la meciurile Stelei de pe teren propriu. In rest, grafica vine pe satelit odata cu fluxul video.
Deci din acest pdv, PRO TV nu are nici o 'vina' daca pe ecran nu vezi scorul, cine cu cine joaca si un cronometru mereu. Asa e UEFA CL si gata.

#23
catalin_dinamo

catalin_dinamo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 09.02.2008
stie cineva cand va fi licitatia pt campionatele internationale(anglia,spania,italia etc) ?

#24
salve

salve

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 17.06.2006

View Postvlad2006, on Apr 1 2008, 09:33, said:

bine ca a luat si boom ceva :) desi nici la ei comentariul nu e mai stralucit. oricum prima optiune va fi o echipa romaneasca...care probabil o sa ia bataie meci de meci, iar optiunea a doua va fi un club mare.....mai bine ma uit la unii care stiu sa joace fotbal decat la impiedicatii nostrii. nasol o sa fie de la faza optimilor incolo :(

iar faptul ca TVR nu comenteaza pretul oferit.....e o nesimitire totala....pai de unde naiba are bani tvr-ul daca nu de la buget ?? sunt una dintre putinele televiziuni de stat din lume care are bani si de la buget si din publicitate....si culmea la finalul anului ies in pierdere....pai e simplu cand te doare in cot de banul public....


Ia mai intereseaza-te. Sunt doar 3-4 televiziuni in lume care iau bani doar din abonemante. Restul au finantare e exact ca la TVR.
Vezi cel mai tare gigant media de stat , respectiv RAI si mai vb.
Iar BBC, sigur cu asta vei veni, ia vezi cat se plateste acolo taxa anuala comparativ cu 1 Euro cat dai tu. E simplu sa zici ca platesti taxa da nu mai spune ce valoare are ca e penibil.........

#25
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006

View Postsalve, on Apr 1 2008, 19:18, said:

Ia mai intereseaza-te. Sunt doar 3-4 televiziuni in lume care iau bani doar din abonemante. Restul au finantare e exact ca la TVR.
Vezi cel mai tare gigant media de stat , respectiv RAI si mai vb.
Iar BBC, sigur cu asta vei veni, ia vezi cat se plateste acolo taxa anuala comparativ cu 1 Euro cat dai tu. E simplu sa zici ca platesti taxa da nu mai spune ce valoare are ca e penibil.........

problema e ca la tvr cu toti banii pe care ii au ies in pierdere atat financiar cat si ca audiente....ceea ce e de neaceptat. ca sa nu mai vorbim de calitatea programelor. cat despre bbc si rai...diferenta fata de tvr e de la cer la pamant. problema in tvr e ca nimeni nu raspunde pentru rezultatele slabe/managementul defectuos. pentru foarte multi angajati e doar un loc caldut de unde pot lua o leafa sigura.
iar daca taxa aia e asa mica sa nu o mai ia si cu asta basta....sa se bata de la egal la egal cu televiziunile comerciale.

#26
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006
au avut 35 de milioane pentru 2 meciuri din CL + rezumate si nu au avut pt. liga 1?

#27
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
dar tu compari Ch League cu Liga 1?? Sa fim seriosi!! Bravo TVR!!

#28
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View Postbolo, on Apr 1 2008, 03:53, said:

poate uneste cineva topicul cu acesta: http://forum.softped...howtopic=373365

...


Done :)

Pentru a nu exista nelamuriri, noul thread a luat numele primului deschis dintre cele doua si l-am mutat pe stiri :)

View PostAlexxfl, on Apr 1 2008, 23:26, said:

au avut 35 de milioane pentru 2 meciuri din CL + rezumate si nu au avut pt. liga 1?

Atunci a fost delasare, proasta administrare. Din cate stiu eu, au trimis pachetul de oferte prea tarziu.

#29
Danny77

Danny77

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 19.09.2006
E bine ca s-au unit si imi cer scuze ca am deschis un al doilea topic pe aceasta tema, insa am facut-o la "Stiri", acolo unde ii era locul si unde nu gasisem nimic despre subiect la momentul respectiv.
Titlul e cumva inexact acum, deoarece e vorba de TVR, si nu de TVR 1 (rezumate si reluari urmand a se difuza si pe canalul 2).

#30
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006
m-am uitat in seara asta la ultimele 10 minute din arsenal - liverpool si-mi spuneam: ce meci fain, ce comentariu jenant ... bine ca o perioada de timp nu-i mai aud

#31
dreamquest

dreamquest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.11.2008
Din august 2009 meciurile preliminare vor putea fi urmarite la TVR 1 si TVR HD
:)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate