Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Despre școală și viața de elev

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#55
amonra_71

amonra_71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,792
  • Înscris: 31.03.2008

View Postadadoi, on 17th August 2009, 07:27, said:

spune tot: preț, locație...
Eu am căutat de mi-au sărit ochii o tabără în care să-mi trimit fata. Ce părea interesant era ori lângă Brașov (maxim 40 km, doar n-o să trimit copilul în tabără lângă casă), ori la preț de excursie de o săptămână la Disneyworld. Găsisem și eu ceva la cort, în Apuseni, da' ăia plimbau zilnic copiii și puștoaica mea n-are condiția fizică necesară, și nici 12 ani - vârsta minimă.
:D
La Apuseni ma gandisem si io initial, dar cum pezevenghiul este la inceputul etapei de scos de sub fusta mamei, m-a atras mai mult tabara asta de langa Brasov (Glejarie Rasnov).
Limita de varsta - 11 ani, pentru periada asta din 16.08. Au mai fost si alte perioade unde aveau intrare si cei mai mititei.
Pret: 800 de lei + ceva bani de buzunar + ghete de traking ca de astea nu aveam. Suplimentar intrari la Parc Aventura si la piscina (nooormal ca a fost, si nu i-a convenit, dar decat sa-mi stea nesupravegheat la laptop, mai bine mai merge o data, unde mai pui  ca la piscina fac ceva cursuri de acordare a primului ajutor).
In drumetie iarasi fac acordare prim ajutor si transport raniti.
Vor face o singura drumetie mai lunga, pana la Diham, dorm la cabana, iar pentru experienta dormit la cort, se monteaza corturile in curtea cabanei.
Fac ceva tir cu arcul, tras cu pusca cu aer comprimat (inclusiv pe timp de noapte), escalada, calarie, tenis, programul e organizat pe zile.
Cred ca io sunt mai entuziasmata ....

#56
amonra_71

amonra_71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,792
  • Înscris: 31.03.2008
PISA (Programul International de Evaluare a Elevilor)

Exemplu de intrebare - matematica:

Tabelul urmator arata timpii de alergare obtinuti de medaliatii cu aur la proba de 100 m sprint barbati, in anii 1896, 1956 si 2000: 1896 = 12,00 sec; 1956 = 10.50 sec si 2000 = 9.87 sec.
Cerinta: Ofera doua argumente care sa explice de ce consideri ca timpii de alergare devin din ce in ce mai scurti odata cu trecerea timpului.

:wacko:

LE: sa nu va las confuzati in necunoscute, va ofer si raspunsul:
- Populatia se bucura de o sanatate mai buna decat inainte iar metodele de antrenament au o baza mai mult stiintifica
- Au fost create articole de incaltaminte si imbracaminte speciale care sa imbunatateasca performantele, in medie inaltimea populatiei a crescut fata de acum 100 ani
- Pistele de alergare au fost imbunatatite de-a lungul anilor. Au fost infiintate institute speciale care se ocupa de antrenarea atletilor.


Cred ca suntet lamuriti.

Edited by amonra_71, 17 January 2010 - 10:32.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate