Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...
 

Merita sa fac schimbul?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
cia3194

cia3194

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 01.02.2007
Pe scurt: merita sa dau la schimb N81 8GB din anuntul asta http://forum.softped...howtopic=450329 cu LG Viewty din anuntul asta http://forum.softped...howtopic=524953 ?
N81 8GB l-am folosit ca telefon de rezerva si a fost tinut doar in casa pe birou, iar Viewty'ul e aproape nou, si oricum ma pot "juca" cat vreau cu el inainte sa il iau deoarece cel care vinde LG'ul este coleg de clasa cu mine :lol:
Cand va intreb daca merita nu ma refer la caracteristici, ci va intreb daca este ok sa fac afacerea fara sa dau/primesc o diferenta...

Edited by cia3194, 23 March 2009 - 23:07.


#2
cia3194

cia3194

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 01.02.2007
Nimeni nu isi da cu parerea? Mai am timp doar pana maine sa ma hotarasc...

#3
cia3194

cia3194

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 01.02.2007
Pana la urma nu mai fac schimbul fiindca Viewty este codat pe Portocala, si mie imi trebuie sa-mi mearga cartela Cosmote...
Dar acum mi-a venit alta idee: merita sa dau N81 8GB (si un SE K750 daca este nevoie) pe un LG Cookie nou??

#4
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Dupa parerea mea, referitor la soft, NU se merita. Nokia are cel mai bun software, pe cand despre LG am auzit numa chestii urate, este adevarat despre LG Prada si Shine, dar cat de mult sa fi progresat pe partea software la viewty? :rolleyes:

#5
consumatorul

consumatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 23.02.2009
daca vrei iti dau eu un viewty pe N81...

#6
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Nu as da niciodata Nokia pe LG, dar acum depinde ce cauti la un telefon: design sau functii, aplicati multimedia, etc.

#7
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postoauzor, on Mar 24 2009, 12:03, said:

Dupa parerea mea, referitor la soft, NU se merita. Nokia are cel mai bun software, pe cand despre LG am auzit numa chestii urate, este adevarat despre LG Prada si Shine, dar cat de mult sa fi progresat pe partea software la viewty? :rolleyes:
Are pe naiba cel mai bun soft.
Voi traiti cu impresia telefoanelor produse de Nokia acum  5-6 ani.
Samsung,LG si Sony-Ericsson produc cele mai performante telefoane mobile la ora actuala.

#8
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View Poststokarit_s, on Mar 25 2009, 18:20, said:

Are pe naiba cel mai bun soft.
Voi traiti cu impresia telefoanelor produse de Nokia acum  5-6 ani.
Samsung,LG si Sony-Ericsson produc cele mai performante telefoane mobile la ora actuala.
Telefoane vechi sau nu, eu tot pe Nokia ma bazez cel mai tare. Am avut diverse modele, nokia 6020, 6085, 6300, 2310, au iesit din garantie si nu am avut nici cea mai mica defectiune, nici macar probleme de software. De curand am luat un SE S500I, il am de 4 luni deja scartzaie slide-ul intr-o parte, se blocheaza in timpul convorbirilor softul pur si simplu, trebuie scoasa bateria. Tu dupa asa experiente spre ce firma te-ai orienta? :rolleyes:

De ce sunt firmele spuse de tine cele mai performante? Ca au un anume design futurist , ca are camera de 100 mpx (SE), care nu se cumpara cu un N95 la poze ?
mie personal LG si Samsung nu imi prezinta nici cea mai mica incredere.

Edited by oauzor, 25 March 2009 - 21:45.


#9
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postoauzor, on Mar 25 2009, 21:43, said:

Telefoane vechi sau nu, eu tot pe Nokia ma bazez cel mai tare. Am avut diverse modele, nokia 6020, 6085, 6300, 2310, au iesit din garantie si nu am avut nici cea mai mica defectiune, nici macar probleme de software. De curand am luat un SE S500I, il am de 4 luni deja scartzaie slide-ul intr-o parte, se blocheaza in timpul convorbirilor softul pur si simplu, trebuie scoasa bateria. Tu dupa asa experiente spre ce firma te-ai orienta? :rolleyes:
Iti dai sema ca tu generalizezi problema ta avuta cu un telefon Sony-Ericsson .
Sony-Ericsson a vandut in 2008 96,6 milioane de telefoane mobile.

Situatia din punctul de vedere al vanzarilor pe anul 2008 este urmatoarea.
1. Nokia - 470 milioane
2. Samsung - 200 milioane
3. LG - 100 milioane
Motorola este pe 4 cu 99.9 de milioane de mobile  (foarte aproape de LG).
Sony Ericsson este pe locul 5 cu 96.6 milioane.

Eu am avut 4 telefoane mobile Samsung (2 E720, un D600 si U600) si nu am avut nici o problema cu ele.
2 telefoane Nokia 3310 si E51.Cu ultimul am avut probelme.
Un Sony Ericsson K500i am avut mici probleme cu el.
Un HTC Touch Diamond care se umplea de amprente si windowsul imi dadea crash-uri.
Un Siemens C35 care a mers ireprosabil.
Acum detin un Benq-Siemens EF81 de care nu sunt multumit.


Viitorul meu telefon o sa fie Sony-Ericsson W980.

Edited by stokarit_s, 25 March 2009 - 21:59.


#10
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008

View Poststokarit_s, on Mar 25 2009, 21:57, said:

Iti dai sema ca tu generalizezi problema ta avuta cu un telefon Sony-Ericsson .
Sony-Ericsson a vandut in 2008 96,6 milioane de telefoane mobile.

Situatia din punctul de vedere al vanzarilor pe anul 2008 este urmatoarea.
1. Nokia - 470 milioane
2. Samsung - 200 milioane
3. LG - 100 milioane
Motorola este pe 4 cu 99.9 de milioane de mobile  (foarte aproape de LG).
Sony Ericsson este pe locul 5 cu 96.6 milioane.

Eu am avut 4 telefoane mobile Samsung (2 E720, un D600 si U600) si nu am avut nici o problema cu ele.
2 telefoane Nokia 3310 si E51.Cu ultimul am avut probelme.
Un Sony Ericsson K500i am avut mici probleme cu el.
Un HTC Touch Diamond care se umplea de amprente si windowsul imi dadea crash-uri.
Un Siemens C35 care a mers ireprosabil.
Acum detin un Benq-Siemens EF81 de care nu sunt multumit.


Viitorul meu telefon o sa fie Sony-Ericsson W980.

Nu consider ca generalizez, a fost doar o parere personala.
Si eu am fost dezamagit de cei de la SE. Imediat cum am luat telefonu am fost usor captivat de el, pana l-am invatat si i-am descoperit faciltiatile, dupa aceea a inceput sa dea diferite erori.
Eu majoritatea persoanelor pe care ii stiu cu SE, au avut probleme cu el, cel mai des pe partea de software sau cu joystick-ul (noroc ca S500i n-are :D ) .

Oricum, probleme de software si cu componentele, poti intampina la orice model de telefon, indiferent de firma. Cel mai important consider ca este sa fii primul cumparator, si evident, sa aiba garantie.

Edited by oauzor, 26 March 2009 - 01:06.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate