Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amazing Race

La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online

Investitie imobiliara in strainat...
 Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...
 Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?
 Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite
 

AMOS 2 / 3 (spot Middle East inclusiv) - de la 4'Vest

- - - - -
  • Please log in to reply
384 replies to this topic

#253
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008

View Postbog4u, on Oct 13 2008, 19:11, said:

Am luat lnb cu flansa---nu am luat ghid de unda(nu erau siguri cei de la Elstar daca este compatibil ghidul pe antena mea si am renuntat) --al meu e din cupru, arata bine nu e deteriorat!

Antena este a mea: acum am facut o poza completa !
Ufff,credeam ca ti-au spus ca nu merge lnb cu flansa.....mai sunt si vanzatori din astia cu sfaturi de 2 lei :P

#254
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,035
  • Înscris: 20.12.2007

View Postspany, on Oct 13 2008, 19:25, said:

Ufff,credeam ca ti-au spus ca nu merge lnb cu flansa.....mai sunt si vanzatori din astia cu sfaturi de 2 lei :P
Stai linistit ca am schimbat 2 operatori pana m-au inteles: o doamna "plutea" printre termeni--bine ca am reusit sa ma inteleg cu ei: acum sa vad ce imi soseste in pachet( sper ca nu dinozauri ) !

#255
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008

View Postbog4u, on Oct 14 2008, 13:00, said:

Stai linistit ca am schimbat 2 operatori pana m-au inteles: o doamna "plutea" printre termeni--bine ca am reusit sa ma inteleg cu ei: acum sa vad ce imi soseste in pachet( sper ca nu dinozauri ) !
Noutati ceva? a sosit marfa? teste? :P  :D  :D

#256
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008
Ziceai ca joi vineri iti vin produsele, nu au venit?

#257
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008
bog4u ce mesteresti acum?

#258
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,035
  • Înscris: 20.12.2007

View Postspany, on Oct 17 2008, 19:34, said:

Ziceai ca joi vineri iti vin produsele, nu au venit?
Am sunat si azi la ei: le-au pus marti dimineata si inca nu au ajuns: am niste nervi--abia luni cred ca le am !

View Postdoktorofsat, on Oct 17 2008, 22:37, said:

bog4u ce mesteresti acum?
Acum mesteresc la beam midle est(steerable) de pe ab4 7w(tu mi-ai dat tema) --am semnal --dar la scanare nu intra nimic--f f ciudat !

#259
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,035
  • Înscris: 20.12.2007
Au sosit echipamentele ! Astazi abia am timp pentru a instala S.W. ..etc(prietenii stiu ce anume)-sunt foarte multumit de receptor si de lnb--am montat inverto--problema este ca pe flansa mea nu se poate roti fin lnb-ul pentru reglaj---maine sunt plecat in alta localitate--dar am sa incerc cateva teste astazi mai tarziu !

#260
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008

View Postbog4u, on Oct 20 2008, 18:06, said:

Au sosit echipamentele ! Astazi abia am timp pentru a instala S.W. ..etc(prietenii stiu ce anume)-sunt foarte multumit de receptor si de lnb--am montat inverto--problema este ca pe flansa mea nu se poate roti fin lnb-ul pentru reglaj---maine sunt plecat in alta localitate--dar am sa incerc cateva teste astazi mai tarziu !
Succes,asteptam rezultatele finale!

#261
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,035
  • Înscris: 20.12.2007

View Postdoktorofsat, on Oct 12 2008, 21:04, said:

Sunt foarte curios daca echosmart 791 receptioneaza 12246v de pe astra :)
Receptionez bine 12246v--tot timpul--nu vad diferente mari intre strong si echo 791-- echo scaneaza mai rapid si primeste si sr sub 2000 !

#262
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008

View Postbog4u, on Oct 24 2008, 11:37, said:

Receptionez bine 12246v--tot timpul--nu vad diferente mari intre strong si echo 791-- echo scaneaza mai rapid si primeste si sr sub 2000 !
Si, si, si? ai inceput deja testele! :D  asteptam rezultatele sa vedem daca esti multumit! :P

#263
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,035
  • Înscris: 20.12.2007

View Postspany, on Oct 24 2008, 12:41, said:

Si, si, si? ai inceput deja testele! :D  asteptam rezultatele sa vedem daca esti multumit! :P
Man , am o gripa groaznica si de cateva zile nu pot sa mai fatai antena cum mi-a dori ! Am ramas pe gigel cu echo --dar maine e zi libera si am sa scanez tot orizontul cu tv-ul in ograda :D  ;)

Oricum sunt foarte multumit de el fata de str4155evo--nu-mi imaginam ca am sa vad atat de multe cu costuri mici --pe strong am platit 7mil acum 7 ani(bani grei pe vremea aceea) !

#264
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008

View Postbog4u, on Oct 24 2008, 18:36, said:

Man , am o gripa groaznica si de cateva zile nu pot sa mai fatai antena cum mi-a dori ! Am ramas pe gigel cu echo --dar maine e zi libera si am sa scanez tot orizontul cu tv-ul in ograda :D  ;)

Oricum sunt foarte multumit de el fata de str4155evo--nu-mi imaginam ca am sa vad atat de multe cu costuri mici --pe strong am platit 7mil acum 7 ani(bani grei pe vremea aceea) !
Eeee,acum 7 ani.....eram si noi la inceput,preturi mari-profit deasemenea,se vindeau ca painea calda,orcum important este faptul ca esti multumit si asta conteaza cel mai mult,asteptam sa vedem ce parere vei avea cand vei scana alti sateliti si vei putea face o comparatie cu ce aveai inainte si ce ai acum,
Multa sanatate! :P

#265
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,035
  • Înscris: 20.12.2007

View Postspany, on Oct 24 2008, 19:00, said:

Eeee,acum 7 ani.....eram si noi la inceput,preturi mari-profit deasemenea,se vindeau ca painea calda,orcum important este faptul ca esti multumit si asta conteaza cel mai mult,asteptam sa vedem ce parere vei avea cand vei scana alti sateliti si vei putea face o comparatie cu ce aveai inainte si ce ai acum,
Multa sanatate! :P
O comparatie cu strong---la mine ploua acum --am semnal 50% pe 12246v pe astra--cu strong si lnb vechi ingheta imaginea !
Oricum receptorul e o provocare pentru mine--il tin pentru a ma obisnui--am sa trec spre primavara la ceva performant--dreamhd sau echo hd---oricum tinem legatura poate mai ai oferte de receptoare--prefer sa dau banii unui prieten decat unei firme necunoscute !

#266
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008

View Postbog4u, on Oct 24 2008, 20:07, said:

O comparatie cu strong---la mine ploua acum --am semnal 50% pe 12246v pe astra--cu strong si lnb vechi ingheta imaginea !
Oricum receptorul e o provocare pentru mine--il tin pentru a ma obisnui--am sa trec spre primavara la ceva performant--dreamhd sau echo hd---oricum tinem legatura poate mai ai oferte de receptoare--prefer sa dau banii unui prieten decat unei firme necunoscute !
OK!
Multumesc pentru increderea acordata!

#267
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

View Postbog4u, on Oct 24 2008, 20:07, said:

O comparatie cu strong---la mine ploua acum --am semnal 50% pe 12246v pe astra--cu strong si lnb vechi ingheta imaginea !
Oricum receptorul e o provocare pentru mine--il tin pentru a ma obisnui--am sa trec spre primavara la ceva performant--dreamhd sau echo hd---oricum tinem legatura poate mai ai oferte de receptoare--prefer sa dau banii unui prieten decat unei firme necunoscute !


Sa stii ca ultimele modele se strong nu sunt chiar naspa ba din contra:

Satellite + Terrestrial HD SRT 8345 CI

SRT 7335 CI

Ambele modele HD si ambele folosesc procesorul Sti7100 acelasi ca la multe altele de exemplu Opticum

#268
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,035
  • Înscris: 20.12.2007

View Postdoktorofsat, on Oct 24 2008, 21:12, said:

Sa stii ca ultimele modele se strong nu sunt chiar naspa ba din contra:

Satellite + Terrestrial HD SRT 8345 CI

SRT 7335 CI

Ambele modele HD si ambele folosesc procesorul Sti7100 acelasi ca la multe altele de exemplu Opticum
Sunt perfect de acord cu asta---eu doar am comparat cu batranul meu strong(oricum si-a meritat banii si chiar si i-a recuperat deoarece am instalat cam 300 de antene digi cu ajutorul lui--in timpul liber)!

Ideea este ca echo l-am luat pentru a ma obisnui si pentru teste---cred totusi ca amosul nu este receptionabil de la noi(poate in Dobrogea da)--dar sper ca in perioada de iarna sa avem conditii prielnice, poate mai apar si alti dx-eri cu testele lor ! King si "herghelia" lui ce spune?--

#269
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,035
  • Înscris: 20.12.2007
Azi am reusit o ora de teste desi a fost  o vreme mizerabila--burnita-nori !
S-ar parea ca sunt ceva sanse si pe amos m-e  dar mai trebuie verificat mai ales frecventa 11806V sr 27500 ! In rest am scanat pana la 43west inclusiv si 62 est !

Doktore receptionezi ab3 5west frecventa 11065H SR16277 ?

#270
spany

spany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 05.10.2008

View Postbog4u, on Oct 25 2008, 16:31, said:

Azi am reusit o ora de teste desi a fost  o vreme mizerabila--burnita-nori !


Doktore receptionezi ab3 5west frecventa 11065H SR16277 ?

Am incercat eu cu 185,nu intra! :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate