Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare AC

Coramet sau Caparol?

Vecin cu probleme

Ford Focus 2007, motorul se opres...
 Ce tip de detergent preferați pen...

Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.
 Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...
 Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 

Steag Romania vs Steag Ciad

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#37
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

 934, on Mar 20 2009, 21:48, said:

Propun boicotarea produselor din Ciad pina cind isi vor retrage plingerea de la ONU.

Ce produse?  :lol:

#38
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
De exemplu, eu voi fi foarte atent si spun raspicat ca nu voi mai utiliza uraniul ciadez. Sa le fie invatatura de mine sa ne mai faca pe noi hoti si plagiatori.
Si nici la Eurovision nu-i votez! :thumbdown:

#39
fraidycat

fraidycat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 28.07.2007

 934, on Mar 20 2009, 21:48, said:

Propun boicotarea produselor din Ciad pina cind isi vor retrage plingerea de la ONU.

Vrei sa moara aia de foame?Dupa ce ca sunt saraci sa le mai taiem o sursa de venit?:))

#40
Taaasse

Taaasse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 17.05.2008

 Tidusss, on Mar 20 2009, 20:36, said:

O s-o dam in steagul Moldovei atunci =))

[ http://4.bp.blogspot.com/_oTz964W60NY/RtQ63x5GTxI/AAAAAAAAATQ/8HXRBLSQZqA/s400/flag.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca, in schimb, se pune stema asta pe steagul Romaniei, s-ar face cel mai inteligent lucru din ultimii X ani:

[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/30/Stema_Regala.jpg/387px-Stema_Regala.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Nu o sa dam deloc in steagul Moldovei  :nonobad:  stemele sunt foarte asemanatoare ca si drapelul dar la stema fata de drapel totusi se observa diferenta  ;) Si asta era o solutie pentru Romania in cazul in care ar pierde procesul cu Ciad sa puna stema actuala pe drapel cum are Moldova  ;) Si cu referire la al 2-lea reply al tau: "Daca, in schimb, se pune stema asta pe steagul Romaniei, s-ar face cel mai inteligent lucru din ultimii X ani" - asta ar fi cea mai mare prostie..sau nu stiam eu si Romania inca este monarhie?  <_< Stema nu se pune dupa frumusete si dupa simbolurile statului si forma lui de conducere  ;)

#41
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
diferenta e in faptul ca Romania a fost candva o tara cu resurse de care ne putem mandri, poporul a stricat-o.
rosul e sangele ostasilor din razboi, galbenul e soarele de pe cer sau graul de pe campii iar albastru e cerul.

n-o sa aiba Ciadejii ce avem noi

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zCf8NWJ8kzA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PMl8S0PZLss?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
Taaasse

Taaasse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 17.05.2008

 v3lsatis, on Mar 20 2009, 22:21, said:

diferenta e in faptul ca Romania a fost candva o tara cu resurse de care ne putem mandri, poporul a stricat-o.
rosul e sangele ostasilor din razboi, galbenul e soarele de pe cer sau graul de pe campii iar albastru e cerul.

n-o sa aiba Ciadejii ce avem noi

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zCf8NWJ8kzA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PMl8S0PZLss?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Asta e valabil si la Ciad cu rosu, galben si albastru...au avut si ei si inca au si acum "sangele ostasilor din razboi" e razboi civil si acum mi se pare in Ciad, "galbenul e soarele de pe cer" hai mai chiar asa daca nici in Africa nu-i soare din belsug atunci unde in Antarctida  :lol: "iar albastrul e cerul" e cat se poate de senin, albastru si limpede cerul acolo la ce seceta si foame este  -_- Si app...una este Europa de Est alta este Africa Centrala civilizatia difera foarte mult asa ca nu vad ce rost are sa facem astfel de comparatii...mi se pare chiar penibil daca am ajuns sa ne comparam tara noastra cu Ciad si noi suntem in UE??? :huh:

#43
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006

 v3lsatis, on Mar 20 2009, 22:21, said:

diferenta e in faptul ca Romania a fost candva o tara cu resurse de care ne putem mandri, poporul a stricat-o.
resurse avem  si acum, dar nu stim sa le exploatam
sau stiu unii...prea bine

#44
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007
Un articol pe tema asta:
http://www.adevarul....-pe-drapel.html

#45
Taaasse

Taaasse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 17.05.2008

 grecul68, on Mar 20 2009, 22:35, said:

Da, foarte interesant articolul  :OK: Tocmai despre ce discutam cu totii..stema si nuantele de la fasii. Aici ar fi problema si solutia ;) Dar totusi 21 aprilie 2004 am observat ca este articolul..sa fi dat astia totul uitarii sau fac aceasi chestie ca si cu Ucraina cu Insula Serpilor sa ne dam in procese multi ani  :angry:

#46
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

 Taaasse, on Mar 20 2009, 22:16, said:

Nu o sa dam deloc in steagul Moldovei  :nonobad:
Da ce are steagul Moldovei? Ai ceva cu moldovenii? :disgust: Vezi ca emblema provinciei romanesti Moldova e aceasi cu a statului Republica Moldova.

#47
Taaasse

Taaasse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 17.05.2008

 mwlambo, on Mar 20 2009, 22:58, said:

Da ce are steagul Moldovei? Ai ceva cu moldovenii? :disgust: Vezi ca emblema provinciei romanesti Moldova e aceasi cu a statului Republica Moldova.
Ti se pare tie ca as avea ceva cu moldovenii? <_< Eu chiar daca stau pe alte meleaguri am si eu sangele lui Stefan ca mama e din Bacau. Tu asta ai inteles din replyu meu ca ma i-au de moldoveni, ca as avea eu ceva cu Moldova?  <_< Pai tu crezi ca sunt ciumpalacii aia de fac diferente ca moldovenii si cu oltenii sunt prosti sau mai stiu eu cum? Tot de-ai nostri sunt romani si eu tin cont de asta si nu ma i-au dupa vorba targului  ;) Eu i-am explicat omului ca daca Romania si-ar pune stema pe steag nu ar fi nicio problema, ca stema noastra difera fata de a lor chiar daca seamana mult intre ele. Si nu-mi spune tu mie ca "vezi" eu nu trebuie sa vad ca pe astea le stie si un copil de clasa a 4-a ;) Normal ca Moldova romaneasca are acelasi simbol cu al Moldovei de peste Prut ca Moldova lui Stefan era de pe ambele maluri ale Prutului..asta e "Moldova Mare" ca sa o definesc asa. Dar daca te-ai uitat mai atent totusi e o diferenta extrem de vaga la stema ;) Asa ca beleste ochii mai bine, nu eu ;)

Edited by maltese, 21 March 2009 - 08:26.


#48
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
Asta e diferenta.

Attached Files

  • Attached File  rom.png   23.76K   14 downloads


#49
Tidusss

Tidusss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,834
  • Înscris: 25.08.2006

 Taaasse, on Mar 20 2009, 22:16, said:

"Daca, in schimb, se pune stema asta pe steagul Romaniei, s-ar face cel mai inteligent lucru din ultimii X ani" - asta ar fi cea mai mare prostie..sau nu stiam eu si Romania inca este monarhie?  <_< Stema nu se pune dupa frumusete si dupa simbolurile statului si forma lui de conducere  ;)
Tu esti un comunist si nu meriti nici macar un reply, dar am sa-ti dau unul pentru ca sunt eu darnic:

[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/24/Coat_of_arms_of_Bulgaria.svg/712px-Coat_of_arms_of_Bulgaria.svg.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/45/Coat_of_Arms_of_Hungary.svg/284px-Coat_of_Arms_of_Hungary.svg.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/ff/Flag_of_Serbia.svg/800px-Flag_of_Serbia.svg.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c9/Herb_Polski.svg/509px-Herb_Polski.svg.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu stiam ca Bulgaria, Ungaria, Serbia, Polonia si probabil alte tari sunt monarhii.

Asa ca inainte sa indoctrinezi pe altii cu ideile tale bolsevice, macar mai intereseaza-te cum sta treaba.

#50
gigel de hohențolărn

gigel de hohențolărn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
drapelul românesc, în forma actuală a luat naștere după opzeșnoo. corect era să rămână cu gaura din galben - ca la revoluție, că am rămas la fel de rupți în cur ca ș-atunci :thumbup:

#51
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,091
  • Înscris: 31.07.2007

 grecul68, on Mar 19 2009, 21:36, said:

Daca le vezi falfaind pe'amandoua nu faci diferenta.

Mai ales ca io-s discromat.
Pt. a preveni confuzii ulterioare io zic sa punem pe steagu' nostru sinbolu' de la Mercedes, pe ghiuluri arata bine.

#52
Taaasse

Taaasse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 17.05.2008

 gigel de hohențolărn, on Mar 21 2009, 09:39, said:

drapelul românesc, în forma actuală a luat naștere după opzeșnoo. corect era să rămână cu gaura din galben - ca la revoluție, că am rămas la fel de rupți în cur ca ș-atunci :thumbup:
Si asta nu e din vina noastra..a poporului roman ;) Cei de sus din adunatura aia de clowni din parlament care zic ei ca ne-au eliberat de dictator dar de fapt romanii nostri pur sange au luptat cu el si au indurat atatea ca sa obtina pentru noi, viitorul Romaniei, gaura din galben :console: Gaura aceea din galben chiar daca a fost pe o perioada scurta de timp ramane memorabila, simbolul revolutiei din '89 si cea rupta din curu nostru s-ar putea sa ramana mult si bine :angry:

#53
Taaasse

Taaasse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 17.05.2008
M-am uitat pe YouTube la un clip si am aflat ca ziua drapelului national este sarbatorita pe 26 iunie  :thumbup: Cati dintre voi stiati asta? Eu sincer acu 2 minute am aflat :thumbdown: PS: Ar fi prea de tot sa aiba Ciad ziua drapelului national sarbatorita tot pe 26 iunie  :lol:

Edited by Taaasse, 21 March 2009 - 10:37.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate