Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

URGENT: Garantie nokia

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,167
  • Înscris: 05.12.2002
mda, d-asta merg treburile asa in tara asta... clientul e intotdeauna vinovat.

gandire tipic romaneasca.

#38
unGuru

unGuru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 06.06.2004
Alice, ca tot s-a rezolvat OK, nu-si au rost "contrele" - nu vreau sa-ti "umbresc" bucuria. Eu incercam sa discut problema la modul generic.. dar este amuzant cum incerci o disculpare absoluta, mergind cu explicatiile atit de departe, ca intr-un roman politist!

.. " daca-l aruncam de pereti, era zgiriiat in coltul dreapta-sus.. daca il loveam cu ciocanul, se spargea si sticla de protectie si poate s-ar fi fisurat si coada ciocanului".. etc.. etc.. Nevermind, eu unul te cred pe cuvint! Dar recunoaste ca se putea foarte bine obtine acelasi "rezultat" (defect) si printr-o manipulare gresita.. daca telefonul ar fi suferit un soc brusc in contact cu un obiect cu o suprafata suficient de "delicata" incit sa nu lase urme vizibile pe carcasa.. mai stii cum batea securitatea inainte de '89, incit sa nu-ti lase urme "vizibile" pe corp?!

Apropo de romani si de "romanisme".. mi-au povestit niste cunostinte din Canada cum abuzeaza(!) ei de corectitudinea celor de-acolo.. cumpara produse "30 days money back guarantee", le folosesc 29 de zile INTENSIV si in a 30-a le returneaza "dezamagiti de prestatia proasta a produsului"! Chiar povesteau ceva amuzant.. au schimbat un aspirator de 2 ori.. a doua oara, nestiind ce argumentatie sa foloseasca, s-au apucat sa aspire.. apa(!), desi modelul nu era capabil de asa ceva.. in consecinta, s-a cam "deteriorat" si au mers cu el (ofuscati, bineinteles!) la shop si si-au luat banii inapoi, dom'le!!

#39
sonic_adi

sonic_adi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.11.2004

Alice, on Apr 12 2005, 17:14, said:

pana la urma au schimbat, in garantie, tot telefonul. (mai putin bateria, fatza (express-on) si placuta din spate de deasupra bateriei).
deci se poate, din pacate dupa multa alergatura & timp pierdut.

<{POST_SNAPBACK}>


Norocul tau Alice! Tu locuiesti in Bucuresti deci pt tine a fost cat de cat usor . Sa vezi cum e cu garantia pentru noi din "provincie" adica mie imi trimite telefonul la Bucuresti, 2 saptamani, alte 2 pe drum pt un amarat de raspuns. Am avut un telefon de 3 ori trimis in garantie si de fiecare data ii faceau "upgrade soft" si defapt nu se mai incarca acumulatorul.  :death:  pana la urma am primit altul nou dar chestia ca am stat aproape 2 luni fara telefonul meu e destul de deranjanta.

Bine ca am intalnit si Romani fericiti    :coolspeak:

Edited by sonic_adi, 13 April 2005 - 08:48.


#40
lucian123

lucian123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 23.02.2005

unGuru, on Apr 13 2005, 06:47, said:

Apropo de romani si de "romanisme".. mi-au povestit niste cunostinte din Canada cum abuzeaza(!) ei de corectitudinea celor de-acolo.. cumpara produse "30 days money back guarantee", le folosesc 29 de zile INTENSIV si in a 30-a le returneaza "dezamagiti de prestatia proasta a produsului"! Chiar povesteau ceva amuzant.. au schimbat un aspirator de 2 ori.. a doua oara, nestiind ce argumentatie sa foloseasca, s-au apucat sa aspire.. apa(!), desi modelul nu era capabil de asa ceva.. in consecinta, s-a cam "deteriorat" si au mers cu el (ofuscati, bineinteles!) la shop si si-au luat banii inapoi, dom'le!!

<{POST_SNAPBACK}>


Si eu cunosc cazuri de genul asta

#41
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 13.03.2003
Tocmai am dat de ciment cu un 9300 si nu s-a spart ecranu :) asa ca poate Alice are dreptate cand zicea ca nu i-a facut nimic.

Nu stie nimeni cum se scot zgarieturile de pe un telefon ? Ca arata ca naiba si am o ciuda in mine de mor  :frust: sau se poate schimba toata carcasa ?

#42
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,167
  • Înscris: 05.12.2002
de scos zgarieturile - cam greu.
daca e fata, e xpress on, probabil 1-1.5 mil.
toata carcasa te rupe.

#43
geopalade

geopalade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 09.11.2004
Stiu de pe vremea cind lucram la machete ca aveau cei de acolo pasta de lustruit cara se aplica pe o cirpa moale dupa care poti lustrui orice plastic ca sa scoti zgirieturile. Incearca prin Bucur Obor sa gasesti pasta de lustruit extrafina.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate