Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

RCS RDS data total

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
62 replies to this topic

#37
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

 domnul_ionescu, on Mar 7 2009, 01:27, said:

Abonament rezidențial start  - 1 mobil, 1 fix (200 min în toate rețelele fixe), 1 modem date, acces 2mbit, nelimitat, 1 antenă Digi, pachet popular. 35 lei.

Abonament rezidențial medium - 2 mobile, 1 fix (400 min în toate rețelele fixe), 1 modem date, acces 3mbit, nelimitat, 1 antenă Digi bază. 45 lei.

Abonament rezidențial plus - 3 mobile, fix (nelimitat în rețele fixe), 4 mbit viteză, nelimitat, Digi cu extra. 55 lei.

Accesul la telefonie se va face, după caz cu modem (ca la Orange). În zonele cu semnal mai slab se va instala antenă la modemul respectiv.

Oferta intră în viguare în curând, se așteaptă normele de aplicare și echipamentele.
Cam in ce perioada se preconizeaza lansarea acestora ? aprilie, mai , iunie ?
As fi si eu interesat.

#38
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009
Pănă în vară. Oricum, sper să nu fie probleme cu stocurile, problemele specifice RDS, din păcate.

#39
catalinbid

catalinbid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.06.2006

 domnul_ionescu, on Mar 7 2009, 23:08, said:

Aria de acoperire va ajunge la aproximativ 80% din populatie, tocmai s-au testat modemurile cu antenă. Vor fi instalatori care vor pune un pilon pe care pun și antena Digi și modemul+antena pentru internet și telefonie fixă.

Probabil antena aduce acoperire de 80% pentru internet si telefonia fixa. In cazul acesta sunt curios daca vor lasa si telefonia mobila in pachet pentru zonele care nu au acoperire decat cu antena.

#40
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 domnul_ionescu, on Mar 8 2009, 00:32, said:

Pănă în vară. Oricum, sper să nu fie probleme cu stocurile, problemele specifice RDS, din păcate.
Problema este specifica unei cereri mari, iesite din comun, valabil oriunde :) Este imposibil sa ai politica preturilor mici in general fara sa ai in spate costuri mici. In cazul in care oferta oficiala va fi la fel de avantajoasa, probleme cu stocul vor aparea fara doar si poate.
Si la aia mari si scumpi, cand fac o oferta speciala o fac eficient, ex. K770i de la vodafone cu 100lei la abon. 3euro pe 1an a fost pe stoc doar 12ore si doar online.

#41
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,256
  • Înscris: 07.08.2003
Daca aceste informatii se vor concretiza, le voi lua alor mei un pachet de 55 ron. Depinde cat vor costa echipamentele. Acum ei platesc 36 ron pe 1Mb internet la o retea din sat, 20 ron pe cablu tot la o retea din sat, 4 euro pe Zapp Fixtel cu nik inclus, un Orange de 3 euro si 14 euro pe un alt Orange cu flex7 si 180 min nationale. Deci cam 150 ron. Daca ar vorbi cele cam 300 min cate au pe Orange, cu 5 centi pe Digi ar plati max 130 ron pt ca cele mai multe le folosesc cu mine, care am Digi si pe unele fixe, care pe Digi sunt gratis. In schinb net si tv la alt nivel.

Edited by daniel28, 08 March 2009 - 12:57.


#42
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009

 catalinbid, on Mar 8 2009, 07:57, said:

Probabil antena aduce acoperire de 80% pentru internet si telefonia fixa. In cazul acesta sunt curios daca vor lasa si telefonia mobila in pachet pentru zonele care nu au acoperire decat cu antena.
Posibil să lase doar pentru cei care cer expres acest lucru dar în zona respectivă să nu ai ce face cu ele.

#43
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Posted Image
E pe bune? :huh: :rolleyes: (@onlyone)

Edited by Blackhawk, 08 March 2009 - 16:45.


#44
nicu13

nicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 07.08.2006
Hopa. A inceput rds-ul sa fasaie  pe la colturi. De unde pana acum nu scapa nimic, acum lumea se intrece cu leak-uri. Goodie. Inseamna ca in curand ma abonez. Mobil.link deci...

Edited by nicu13, 08 March 2009 - 18:00.


#45
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

 Blackhawk, on Mar 8 2009, 16:44, said:

Posted Image
E pe bune? :huh: :rolleyes: (@onlyone)
Eu am mari semne de intrebare cu privire la aceasta imagine.
Nu spun ca nu va exista asa ceva, dar cel putin acum pare "creata" cu photoshop.

#46
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,389
  • Înscris: 02.06.2005
Foarte bine - sa apara odata. Nu ca as avea nevoie. Chiar nu am nevoie in acest moment.

#47
jac35

jac35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 05.01.2008

 Hamutovski, on Mar 8 2009, 00:09, said:

Cam in ce perioada se preconizeaza lansarea acestora ? aprilie, mai , iunie ?
As fi si eu interesat.

Cred ca pe 1 aprilie se lanseaza sigur aceasta oferta  :D

#48
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009

 jac35, on Mar 10 2009, 15:22, said:

Cred ca pe 1 aprilie se lanseaza sigur aceasta oferta  :D
si eu cred la fel  :D  :D  :coolspeak:  :lol:

#49
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

 Hamutovski, on Mar 10 2009, 15:35, said:

si eu cred la fel  :D  :D  :coolspeak:  :lol:

impreuna cu datele romtelecom. poate o pun de o conferinta de presa comuna si o demonstratie. cum sa tragi de pe odc in si spre cele doua retele.


cool

#50
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

 jac35, on Mar 10 2009, 15:22, said:

Cred ca pe 1 aprilie se lanseaza sigur aceasta oferta  :D
Pai crezi sau esti sigur?

#51
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 domnul_ionescu, on Mar 8 2009, 14:42, said:

Posibil să lase doar pentru cei care cer expres acest lucru dar în zona respectivă să nu ai ce face cu ele.

Dar tehnic cum fac sa dea internet mobil prin care antene, ce fel de antene ca eu am DIGI TV de la ei si m-ar interesa
dar la tara unde locuiesc nu cred ca au acoperire la tel mobila, nu inteleg ce vor face vor instala niste 'turnuri" BTS sau cum vor sa acopere
80 % din tara ?
  Eu unul cred ca e vrajeala chestia asta cu netul mobil. Am avut Zapp Fix Tel pana nu demult si m-am saturat.
Astept lamuriri, multumesc. B)

#52
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005
Echipamentele sunt oferite gratuit ? Ma refer la antena, modem, etc ?

#53
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 domnul_ionescu, on Mar 7 2009, 23:08, said:

Deci n-o să poți lua date fără telefonie.

Un serviciu de date prepay nu se arata pe viitor? Si cu posibilitate de achizitionare fara cumparare / luat de echipamente in custodie pentru cei care au deja modemul 3G?

Sunt curios daca ar avea preturi mai bune decat concurenta o asemenea chestie. :)

#54
thinkpadsl500

thinkpadsl500

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 15.02.2009
prepay cu voce si date DA
modem mok la prepay NU

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate