Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?
 Parchet care se lasa

feedback-ul detinatorilor MG HS?

Rezistența jacuzzi gonflabil

Hai sa compunem o manea pentru tr...
 Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato
 Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...
 

PIXELI MORTI

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007

 amandigi, on Mar 9 2009, 22:48, said:

Poti cere clarificare de la ANPC in legatura cu conditiile de retur la produse care nu pot fi testate fara ruperea sigilului, si daca primesti raspuns pozitiv tie, te intorci la ei. Aceste conditii nu-mi plac prea mult, fiindca majoritatea lucrurilor pe care-l cumperi de la magazine IT nu pot fi testate fara ruperea sigilului de pe cutie. Dar macar ei au scris pe site care sunt conditiile de retur si poti accepta sau nu. Eu din start nu cumpar nimic de pe siteuri unde nu sunt descrise conditiile de renuntare, chiar daca niciodata n-am renuntat la produs dupa primire.
Oricum, daca te tuci la ANPC si primesti un raspuns, scrie aici, ca sa stim si noi care e pozitia lor.

daca ai citit si ai fost de acrod cu conditiile lor nu prea mai ai ce face nici cu mama opc-ului. daca nu accepti conditiile lor nu poti comanda produsul. deci raspunsul opc-ului va fi acelasi ca mai sus. in cunostinta de cauza ai acceptat conditiile de cumparare. avantaj ei ca le-au pus la vedere.

#20
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Adevarat, daca conditiile lor sunt legale. Daca nu sunt, atunci chiar daca ai acceptat, nu au nici o valabilitate. Eu spuneam sa obtina o interpretare oficiala a legii. Sau eventual ca ANPC-ul sa cere modificarea legii ca sa fie mai clar in acest sens. Pare o utopie, dar daca nimeni nu ridica vocea, legea mai mult ca sigur nu va fi schimbata.
Deci sa fie clar, nu am nimic cu Intend (de obicei comand de la ei si recomand si altora acelasi lucru), dar sunt si eu curios daca aceste conditii de returnare sunt complet legale sau nu. Ideea returnarii produsului in 10 zile este fiindca nu ai posibilitatea de a testa produsul inainte de cumparare, cum faci intr-un magazin normal. Dar daca aceasta testare inseamna o eventuala pierdere de 5-30% a pretului de achizitie (testezi si realizezi ca nu e bun pentru nevoile tale) nu am mai facut mare lucru, fiindca tot nu poti testa fara pierdere. In afara de costul returului, care e normal, oricum pierzi ceva bani cu deplasarea la un magazin normal. :)
EU consider aceste conditii de returnare ca fiind impotriva spiritului legii.

#21
alienturtleus

alienturtleus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.06.2007
nu conteaza ce balarii scriu ei pe site. sunt nule in fata legii. daca le dai scris ca vrei retur in alea 10 zile si iti opresc din bani le faci frumos sesizare si o primesc baietii peste bot imediat. legea e clara si nu au ce sa faca. incearca si ei ca la romani mai merge si cu vrajeli dar daca te duci cu opc-ul pe ei ii amendeaza de nu se vad. duceti-va pana la opc si faceti sesizari scrise, s-ar putea sa aveti surprize placute. eu am avut.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate