Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

conectare lcd - calculator

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
costin_bad

costin_bad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 14.02.2007

Quote

* Powered by RadeonTM HD 2600XT GPU - 800MHz
    * Superscalar unified shader architecture
    * 120 stream processing units
    * 512MB/256MB 128-bit GDDR3 - 1400MHz
    * Comprehensive DirectX® 10 support
    * Built-in HDMI and 5.1 surround audio
    * Dynamic geometry acceleration
    * Game physics processing capability

Deci  e built-in.
Sursa aici.

E doar un exemplu.

#20
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Eu te cred, dar sincer mie imi suna a varzareala facuta pt. marketing. Nu degeaba se cheama placi VIDEO si placi AUDIO. Exista placi nVidia cu asa ceva ? <_<

#21
costin_bad

costin_bad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 14.02.2007
Eu nu stiu de alte placi, dar treaba vine de la faptul ca ptr. video HD transmiti semnalul pe cablu HDMI, care are si suport audio. Placa asta nu are intrari si iesiri audio. Doar pe HDMI ai acest audio.
Pana la urma poti sa iti alegi cu cate cable te plimbi prin casa.

#22
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,744
  • Înscris: 23.10.2006

View PostSINEKT, on Mar 27 2009, 09:17, said:

Eu ma indoiesc in continuare. Poate are ceva conector pe ea care se leaga prin interiorul unitatii la placa audio, deci fiind vorba efectiv despre o prelungire a jackului, nu procesare electronica. Si chiar daca, prin absurd exista, e o mare aberatie. Pai la ce mai exista si placi audio separat ? E ca si cum ai pune plug pe BMW, cine stie, poate te duci la arat cu el pe camp :lol:
Nu are nici un conector pe ea de la placa audio si prin absurd chiar exista, si multi posesori folosesc facilitatea asta, totul este sa ai la ce sa o conectezi. Si nvidia are acesta aberatie:,,
Living Room PC
Equipped with PureVideo HD technology, NVIDIA GeForce 8200 motherboard GPUs allow HD movie playback without the need for an expensive CPU. Its lower cost creates a more compact, media center PC design, while offering low power consumption and quiet operation.

Additionally, many NVIDIA GeForce-based motherboards and graphics cards provide HDMI connectivity, allowing you to connect your media center PC to an HDTV using a single HDMI cable that carries both audio and video." aici ai linkul pentru confirmare http://www.nvidia.co...d/pv_learn.html este ultima fraza din josul paginii, pentru mai multe detalii exista google :peacefingers:

Edited by baribalu, 27 March 2009 - 10:21.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate