Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...
 

Sistem 2.1 sau 5.1 pentru laptop, cu sau fara placa de sunet externa?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
22 răspunsuri în acest subiect

#19
domnujim

domnujim

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 919
  • Înscris: 04.12.2007
Domnul meu, am impresia ca de fapt placa recomandata de lawrence mai sus este de fapt cea compatibila cu slotul din laptopul tau.
Exista 2 tipuri mari de sloturi de genul asta
1. PC Card sau PCMCIA ( http://en.wikipedia.org/wiki/PC_Card )
2. Express Card ( http://en.wikipedia....iki/ExpressCard )

Dat fiind ca pt laptopul tau se foloseste termenul PC Card eu tind sa cred e compatibila cea de la nr. 1
In cazul asta iti recomand sa te misti rapid si sa o iei /  sa licitezi acolo pt ca placile de sunet de tipul respectiv nu se mai fabrica (este vorba despre un standard mai vechi) si singura solutie e cea second hand.
In ceea ce priveste calitatea, este la fel de ok ca cele despre care vorbeam eu si kosmin mai sus. Plus pretul mai redus.

Eventual scoate plasticul de protectie din slotul laptopului si compara-i forma / dimensiunile cu cele din linkurile date de mine. Ar trebui sa te lamuresti.

#20
aghiutza333

aghiutza333

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 22.02.2008
Mersi de avertisment, eu nu m-am uitat la acel mic detaliu.

Am luat legatura cu baiatul de pe okazii. Daca nu raspunde, am gasit placa si in cateva magazine online. La 300-400 ron, dar na, macar are garantie si oricum raman in buget...

Editat de aghiutza333, 24 februarie 2009 - 10:46.


#21
domnujim

domnujim

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 919
  • Înscris: 04.12.2007
Ah atunci e greseala mea - eram convins ca nu mai e disponibila.
Cu atat mai bine.
Dar oricum e esential sa te lamuresti care tip iti trebuie tie inainte de a o lua (dupa cum spuneam mai sus inclin sa cred ca tie iti trebuie acea Creative Audigy)

Sa nu uiti sa povestesti urmarile terapiei :)

#22
aghiutza333

aghiutza333

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 22.02.2008
Ma rog, dupa niste telefoane observ ca mai nimeni nu o are (cu toate ca pe saituri ziceau ca o au in storc), dar mi-au promis niste baieti ca daca o comand mi-o aduc. Sa vedem.

Sunt destul de sigur ca e PC Card, e cam cat doua cutii de chibrituri puse una langa alta.

#23
domnujim

domnujim

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 919
  • Înscris: 04.12.2007
Pe linkurile de pe wikipedia date de mine ai poze cu fiecare in parte, ca sa poti vedea formele si ai si dimensiunile exacte ale fiecarui tip si subtip in parte.
Cel mai sanatos e sa masori ce ai tu acolo si sa compari dimensiunile cu cele de pe site.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate