Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?
 Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite
 IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 

comodo incadrare alerte cis

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
smm marian

smm marian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 19.03.2007
buna ziua am o mare nedumerire.am instalat cis beta ultimul dar nu stiu cum sa selectez alertele la firewall sau la defense ex:la care aplicatii sistem dau web browser la care trusted si la cre isolated.scuze poate nu e prea coerent mesajul initial ma gindeam sa intreb care sint windows sistem naplicatii.cu respect marian

#2
tkaiw0

tkaiw0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.04.2007

View Postsmm marian, on Feb 1 2009, 13:27, said:

buna ziua am o mare nedumerire.am instalat cis beta ultimul dar nu stiu cum sa selectez alertele la firewall sau la defense ex:la care aplicatii sistem dau web browser la care trusted si la cre isolated.scuze poate nu e prea coerent mesajul initial ma gindeam sa intreb care sint windows sistem naplicatii.cu respect marian

daca nu stii asta nu ai sa stii nici sa faci diferenta intre un virus si un fisier bun.

oricum se lasa cateva zile pe training mode pana invata fisierele iar apoi se pune pe safe sau pe cleanPC mode. pe cleaanpc ai mai putine alerte.
isolated application inseamna blocat.

Edited by tkaiw0, 01 February 2009 - 14:01.


#3
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Browser dai la Firefox, Internet Explorer, Opera...trusted la celelate programe in care ai incredere.

#4
aerosoul_krn

aerosoul_krn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.12.2006
Iti recomand sa scoti Defense+ daca nu te descurci. Oricum mai mult o sa te bata la cap decat sa iti faca bine (vorba lui taikw0)..
Faza e ca oricat ar fi un firewall de bun, devine inutil daca userul nu stie caror procese sa le permita accesul..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate