Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incurajarea, stimularea si sustin...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 C Embedded

DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt
 Cum setez sa trimit sms de pe dig...

Microciment in bucatarie

La mulți ani @nick5roo!

DDNS Digi
 Marantz MM7025 vs Rotel RB1552 mkii

Recomandare bicicleta electrica

Venom - The Last Dance

Demolarea blocurilor prea vechi s...
 

Problema contract / conventie civila

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006
Problema sta in felul urmator;

Am un prieten care a semnat un contract ( sau conventie civila ) pentru a juca intr-o echipa din divizia  D.
Tin sa mentionez ca respectiva foaie nu arata ca un contract ( din cauza aia nici nu stiu daca este contract ) si a fost semnat intr-o masina cu patronul clubului. Buba este ca prietenul meu era minor la data respectiva. Acum ca a trecut un an de zile si viitorul prietenului meu este promitator fiind curtat de cateva echipe din divizia A ( a jucat o perioada imprumutat in divizia C si B si a putut fi observat de cei din seria A ca sa clarific evolutia jucatorului rapida ) dar patronul echipei isi urmareste interesul financiar in cazul semnarii unui contract cu o echipa mult mai buna.
Ce vreau eu sa intreb este daca foaia respectiva de hartie pe care a semnat-o prietenul meu este valabila..

PS: Spun este lucruri ca in cazul in care se doveste perfect legala foaia viitorul prietenului meu poate fi compromis datorita intereselor financiare.

#2
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006
nimeni nimic ?   :(

Edited by AnoXys, 08 January 2009 - 21:49.


#3
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007
Nu cred ca sunt in masura sa iti raspund dar prietenul tau ar putea cere acel contract ca sa vada pe cat timp e semnat !Daca nu are termenul ala de valabilitate banuiesc ca se poate rupe oricand

#4
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006

View Postseawolf, on Jan 8 2009, 23:20, said:

Nu cred ca sunt in masura sa iti raspund dar prietenul tau ar putea cere acel contract ca sa vada pe cat timp e semnat !Daca nu are termenul ala de valabilitate banuiesc ca se poate rupe oricand

Deci nu are nici un termen de valabilitate ... este o bucata de hartie si pe ea nu este precizata nici o data in care sa expire .....

#5
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
daca tot e curtat de echipe de liga 1 si are un viitor luminos sa vorbeasca cu avocati sau juristii alora care se pricep mai bine la asemenea contracte

trebuie vazut ce clauze are contractul, si conditiile de desfacere

orice contract poate fi desfiintat depinde ce clauze contine

#6
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,120
  • Înscris: 24.02.2006
daca la data semnarii "contractului" prietenul era minor, nu trebuia si acordul parintilor?

#7
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006
II este frica sa mearga la vreaun avocat pentru ca este un oras mic si coruptia este mare .... fiecare se cunoaste cu fiecare .... Si cand a semnat contractul nu a fost cu parintii ....

#8
seawolf

seawolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 16.01.2007
atunci contractul nu ar trebuii sa aibe nici o valoare (Cred)

#9
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006
Tocmai asta este motivul postarii mele ...... prin asociere eu imi pot da seama... daca majoritatea oamenilor imi spun ca, contractul respectiv de fapt nu este contract atunci ii recomand prietenului meu sa-si urmeze instinctul si sa nu mai dea respins apelurilor altora de frica .....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate