Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Nu merge internet și touchpad
 Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024
 Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC

Coramet sau Caparol?
 

viteza la astral

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
31 răspunsuri în acest subiect

#19
clio2003

clio2003

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 752
  • Înscris: 20.06.2003
In Franta deja pentru 29 euro ai 15mb/s din care iti gareantaza 1mb/s. :rolleyes:

Tot e bine...si ai si tv cu nu stiu cite progrmae si telefon in reteaua lor moca....

Vreau in Franta. ... -_- !!!

#20
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.366
  • Înscris: 07.12.2002
Nu-ti garanteaza nimic. Iar peste 2-3 km o sa-ti mearga ca o prastie. Aia 15mbps e pentru fraieri, sa va ia ochii.

#21
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 3.829
  • Înscris: 06.12.2004

cmidp, on Feb 12 2005, 14:34, said:

Haide, da-mi te rog un link si defineste unde. In reteaua de bloc?

Eu am in casa 100 Mbps garantati pe gratis. Sunt cel mai tare. In fond nici astia nu sunt garantati ca se mai blocheaza switchul.

Mai informeaza-te ce a garantat si ce e negarantat. Faptul ca-ti merge la 4 mbps nu inseamna ca e mentionat in contractica banda MINIMA e de 4 mbps.

Asa ca putina retinere in afirmatii nu strica.

<{POST_SNAPBACK}>


nu am spus ca banda minima e 4000kb/sec dar daca serverul permite , atunci viteza
de download va fi 4mb/sec ... http://www.home.nl/p...rnet/breedband/
vezi cu ochii tai ! si iti spun eu ca merge asa ca downloadez non-stop . si nu e nici
retea de bloc :puke:

#22
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.078
  • Înscris: 02.03.2003

clio2003, on Feb 13 2005, 11:00, said:

In Franta deja pentru 29 euro ai 15mb/s din care iti gareantaza 1mb/s. :rolleyes:

Tot e bine...si ai si tv cu nu stiu cite progrmae si telefon in reteaua lor moca....

Vreau in Franta. ... -_- !!!

<{POST_SNAPBACK}>


Vezi ca 15/1 ala inseamna up to 15 mbps download si up to 1 mbps upload. :)

In Romania s-a facut mult tam tam cu minim garantat ceea ce e oarecum gresit: cum iti ganranteaza ei ca si ala de la care ei are viteza necesara?

Anyway, nu spune nimeni ca merg prost sa ca nu merg la viteza promisa, dar sa nu incurcam vitezele garantate cu negarantate.

In vest au bunul simt si chestiile *garantate* se dau doar pe FO si nu chiar tuturor firmelor li se renteaza sa-si mermita pt ca unele intr-adevar n-au nevoie de asa ceva si clasicul DSL le ajunge.

#23
rv

rv

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 299
  • Înscris: 28.01.2004

Ninja, on Feb 12 2005, 10:48, said:

Aia nu e dumping.

<{POST_SNAPBACK}>


Dumping nu inseamna sa oferi un serviciu la niste preturi mult sub cele ale pietei? Cam asa ceva a facut Evolva (de pilda) acum cativa ani.

In fine, am folosit eu termenul in alt context si se intelege altceva.

Editat de rv, 14 februarie 2005 - 03:28.


#24
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.788
  • Înscris: 29.04.2004

rv, on Feb 14 2005, 03:25, said:

Dumping nu inseamna sa oferi un serviciu la niste preturi mult sub cele ale pietei?
Nu, dumping înseamnă să vinzi cu prețuri care sunt sub nivelul costurilor, adică eu cumpăr 1 Mbps cu 1000 euro (să zicem) și vând la 10 de clienți benzi de câte 100 kbps la 80 de euro bucata, doar așa, de-al dracu', să suflu clientela concurenței  :naughty:

#25
rv

rv

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 299
  • Înscris: 28.01.2004

retele, on Feb 14 2005, 14:25, said:

Nu, dumping înseamnă să vinzi cu prețuri care sunt sub nivelul costurilor, adică eu cumpăr 1 Mbps cu 1000 euro (să zicem) și vând la 10 de clienți benzi de câte 100 kbps la 80 de euro bucata, doar așa, de-al dracu', să suflu clientela concurenței  :naughty:

<{POST_SNAPBACK}>


Ok, mersi :)

#26
painkiller

painkiller

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 252
  • Înscris: 26.12.2004
Totusi zic eu ca poate ar trebuii sa se clarifice mai bine ce inseamna viteza garantata si negarantata. Eu voi da un exemplu.. daca gresesc va rog sa ma corectati.

Deci la astral in abonamet zice VITEZA INCREDIBILA :puke:  DE PANA la 256kbp/s ! Adica tu teoretic poti trage cu maxim 32KB/s... atat pot ei sa-ti ofere!

DAR daca anuntul suna in felul urmator:

oferim VITEZA GARANTATA de 256kbp/s, atunci inseamna ca ei iti garanteaza sigur ca vei trage cu cel putin 32KB/s (bineinteles depinzand de sursa de pe care download-ezi), viteza crescand substantial in functie de latimea de banda. ceea ce veti vedea foarte rar in Romania la un abonament de 29USD viteza garantata...

Cam asta e punctul meu de vedere... Cum spuneam si mai sus daca am gresit cu ceva sau mai sunt de facut cateva precizari sunt binevenite.

#27
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.078
  • Înscris: 02.03.2003
Acum, daca nu as downloadat mp3/filme grupa mare atunci 256 kbps mi-ar fi arhisuficienti pt navigare.

Cine stie, poate si filozofia lor e la fel. :)

#28
painkiller

painkiller

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 252
  • Înscris: 26.12.2004
pai asta e! ca nu e politica lor asta  :D  ! pt ca pe site la ei zice: "Conexiunea se face la o viteza de pana la 256Kbps, reprezentand un nivel superior de acces, calitate care este perceputa din plin atunci cand descarcati fisiere mari, foarte importante, al caror continut il doriti integral." Deci ei chiar sustin ideea ca este o viteza destul de tare pentru a tragef filme sau joace  :death:  moafuckers  :D

#29
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.366
  • Înscris: 07.12.2002
Ce filme tragi legal frate? Folosesti Netflix cumva? Sau ai cumparat HL2 legal si vrei sa il tragi de pe steam? Nu? Atunci shut up beatch!

#30
painkiller

painkiller

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 252
  • Înscris: 26.12.2004

Ninja, on Feb 17 2005, 11:12, said:

Ce filme tragi legal frate? Folosesti Netflix cumva? Sau ai cumparat HL2 legal si vrei sa il tragi de pe steam? Nu? Atunci shut up beatch!

<{POST_SNAPBACK}>


da... spre uimirea ta am HL original... asa ca  -_-

#31
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.366
  • Înscris: 07.12.2002
Si l-ai tras de pe Steam sau ai cumparat cd-ul?

#32
painkiller

painkiller

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 252
  • Înscris: 26.12.2004
pai am avut un cont de Steam.. a facut tata rost de el de la nushtu ce joc. Si am tras ceva din joc dar mergea relativ prost si am cuparat jocul pe 5 cd-uri (+ cs source inclus) pentru ca e un joc care chiar merita sa fie cumparat original.

Si acum sunt nevoit sa aprob ce ai zis tu de jocuri si filme trase LEGAL ! si de obicei n-am orgolii sau ma cred cel mai tare in toate.. deci iti dau dreptate! sincer sa fiu nu m-am gandit la asa ceva. Ar trebuii sa ma gandesc de mai multe ori inainte sa postez.. si cred ca e valabil pentru mai multi de pe forum.

Bafta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate