Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

CUm aflu pe ce slot e placa mea video ?

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
lacoste

lacoste

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 18.05.2008

View PostDiSk, on Dec 6 2008, 18:53, said:

Cu ce soft aflu ce sursa am ? si unde sa ma uit ca nu prea le am cu astea...(partea hardware)

Deschizi carcasa si te uiti pe sursa. :mellow:

#20
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007
instaleaza everest si o sa vezi acolo sistemul tau.. pentru sursa trebuie sa deschizi carcasa si vezi ce scrie pe ea(firma si wati).

Edited by alexxveres, 06 December 2008 - 18:57.


#21
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007

View Postalexxveres, on Dec 6 2008, 18:55, said:

instaleaza everest si o sa vezi acolo. pentru sursa trebuie sa deschizi carcasa si vezi ce scrie pe ea(firma si wati).
Aha dar din cate stiu o sursa e foarte scumpa .e 10 12 13 milioane bine alea scumpe...

s-au confund eu ??

Edited by DiSk, 06 December 2008 - 19:02.


#22
ilie predator

ilie predator

    from SCI Trek

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,778
  • Înscris: 10.09.2007

View PostDiSk, on Dec 6 2008, 18:48, said:

Da dar ce mi-ai dat tu este de 512 mb iar eu vreau placa video de 1 GB
Dar asta chiar e teapa ca sa imi iau sursa ??
Cica trebuie sursa noua ca s-ar putea sa se arda asta actuala. asa mi-a zis un vanzator de la emag...
Deci hai sa iti explic cum sta treaba , cantitatea de memoria a unei placi video nu face diferente intre placile video , adica 1 gb de memorie video este absolut inutila pentru 3850 chiar si pentru 4850 , diferentele se vad numai in rezolutii astronomice(de la 1900 in sus) , si acum o placa video cu  x ram nu inseamna ca este si buna , uite iti dau exemplu de o placa video cu 1 gb memorie video , si aceea este 3650 care este cu mult sub 4850 cu 512 mb , diferentele se realizeaza celorlalte caracterisitici , tehnologie , chipuri , frecvente , tipul de memorie s.a.m.d , si nu este teapa ca sa cumperi alta sursa , la faza cu sursa chiar au dreptate , este teapa din alt motiv , pentru ca in acei bani poti cumpara ceva mult mai bun , si cand se poate de ce nu ?

#23
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007
tu uita-te prima oara sa vezi ce sursa ai. pentru un sistem destul de bun iti trebuie una de 150-200ron.

#24
ilie predator

ilie predator

    from SCI Trek

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,778
  • Înscris: 10.09.2007

View PostDiSk, on Dec 6 2008, 18:57, said:

Aha dar din cate stiu o sursa e foarte scumpa .

s-au confund eu ??
Confunzi , iti recomand o sursa in maxim 130 ce duce configuratii high-end speciale pentru gaming , uite http://www.shopit.ro...ec/hp-400-a12s/ .

#25
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007
Bun deci sa revenim...
Asta este sursa mea ce ziceti ? ce sursa trebuie sa pun pentru o placa mai mare de ex 1 GB.... sincer vreau sa fac pasu spre 1 GB...
Si trebuie sa stiu cam ce sursa sa-mi cumpar nici prea ieftina nici prea scumpa... prea sofisticata..

Edited by DiSk, 06 December 2008 - 19:51.


#26
lacoste

lacoste

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 18.05.2008

View PostDiSk, on Dec 6 2008, 19:48, said:

Bun deci sa revenim...
Asta este sursa mea ce ziceti ? ce sursa trebuie sa pun pentru o placa mai mare de ex 1 GB.... sincer vreau sa fac pasu spre 1 GB...
Si trebuie sa stiu cam ce sursa sa-mi cumpar nici prea ieftina nici prea scumpa... prea sofisticata..

Din cate observ eu,sursa e de 500W,ceea ce o face folosibila si la placi grafice mai gurmande.
Parerea mea e ca nu ar trebui schimbata

#27
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007

View PostDiSk, on Dec 6 2008, 19:48, said:

Bun deci sa revenim...
Asta este sursa mea ce ziceti ? ce sursa trebuie sa pun pentru o placa mai mare de ex 1 GB.... sincer vreau sa fac pasu spre 1 GB...
Si trebuie sa stiu cam ce sursa sa-mi cumpar nici prea ieftina nici prea scumpa... prea sofisticata..
asta e o sursa linkworld in care n-as pune un 4850 + restul componentelor pe ea.
iar la "obsesia ta" de a avea o placa video de 1gb sa stii ca nu o sa-ti foloseasca la nimic. spune macar ce sistem ai...

#28
bleh

bleh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 30.08.2004
Este praf sursa.
Uita-te pe jonnyguru.com, au testat ceva foarte asemanator recent (etichetele prea seamana), nota 0.5 din 10, este un pericol pt componente:
http://www.jonnyguru...=...ry&reid=123
Hd4850 pe o asemenea sursa este o bataie de joc. Pt placa si pt banii tai dati pe ea.

#29
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007

View Postbleh, on Dec 7 2008, 03:15, said:

Este praf sursa.
Uita-te pe jonnyguru.com, au testat ceva foarte asemanator recent (etichetele prea seamana), nota 0.5 din 10, este un pericol pt componente:
http://www.jonnyguru...=...ry&reid=123
Hd4850 pe o asemenea sursa este o bataie de joc. Pt placa si pt banii tai dati pe ea.
Pai pe Jonnyguru.com sursa aia e mai mica ca a mea are 350 w a mea are 500 w
Are ceva daca imi pun una mai mare de 1000 w ??

Edited by DiSk, 07 December 2008 - 09:37.


#30
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007
eu nu inteleg ce vrei sa faci. parca ziceai ca sursele sunt scumpe si ajung pe la 1000ron si nu ai vrea sa dai atat. una de 1000w pe la pretul ala ajunge dar nu prea cred ca ai tu un sistem atat de tare ca sa-ti trebuiasca asa ceva. repet, spune ce sistem ai si ce vrei defapt ca sa stim ce sa-ti recomandam.

Edited by alexxveres, 07 December 2008 - 11:29.


#31
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007

View Postalexxveres, on Dec 7 2008, 11:29, said:

eu nu inteleg ce vrei sa faci. parca ziceai ca sursele sunt scumpe si ajung pe la 1000ron si nu ai vrea sa dai atat. una de 1000w pe la pretul ala ajunge dar nu prea cred ca ai tu un sistem atat de tare ca sa-ti trebuiasca asa ceva. repet, spune ce sistem ai si ce vrei defapt ca sa stim ce sa-ti recomandam.
Pai si ce sursa imi trebuie ? spunet-mi voi ce tip ce marca ??si de cati w ??

#32
nicuit1981

nicuit1981

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 11.04.2008
http://www.pcgarage....ir/cmpsu-550vx/

#33
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007

View PostDiSk, on Dec 7 2008, 11:57, said:

Pai si ce sursa imi trebuie ? spunet-mi voi ce tip ce marca ??si de cati w ??
tu ai citit ce ti-am scris mai sus? instaleaza everest si pune o poza sa vedem si noi ce sistem ai...

#34
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007

View Postalexxveres, on Dec 7 2008, 12:39, said:

tu ai citit ce ti-am scris mai sus? instaleaza everest si pune o poza sa vedem si noi ce sistem ai...
ok asta am sa si fac si sa-mi ziceti ce placa video sa pun si ce sursa ..

Sistemul meu

#35
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007
placa de baza, procesor necunoscut...presupun ca ai socket pentru procesor am2 nu? si procesor amd athlon x2 4000+?

#36
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007

View Postalexxveres, on Dec 7 2008, 13:10, said:

placa de baza, procesor necunoscut...presupun ca ai socket pentru procesor am2 nu? si procesor amd athlon x2 4000+?
Da corect am socket am2 dar de ce scrie necunoscut ??

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate