Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Flatulenta și responsabilita...
 Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024
 Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 

Telecomanda universala.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Am un Tv Samsung si o telecomanda universala cu programare pt cod. Dintr-o data nu mai merge. Vreau sa stiu si eu unde pot merge cu ea pt o verificare si eventual o reparatie. Daca nu se mai poate face nimic, cumpar alta. Stie cineva ceva?
merci,

#2
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Bateriile?  :o

#3
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
N-am incercat altele...dar nici la 1cm nu functioneaza. Beculetul de control se aprinde. Cu alta telecomanda a mers.

#4
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,089
  • Înscris: 10.05.2004
vezi aici; preturile nu sunt mari, iar baietii chiar se pricep (e vorba de telecomenzi noi - de reparat nu am cunostinta) - mie mi-au gasit telecomanda pentru un thomas de care cei de la vitacom au zis ca nu exista  :death: .

#5
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,249
  • Înscris: 12.10.2002
pentru una noua, uite si aici http://forum.softped...showtopic=30102

#6
dark2peu

dark2peu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 08.07.2005
Telecomanda Universala originala (import SUA)  


!!!!!!!!!!!!!!!! - vizitati www.telecomenzi.uv.ro!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                 -p site sunt afisate toate marcile la care functioneaza perfect

Pentru: TV, HI-FI, VCR, AUX, LD, Cable, CD player,DVD, VCD, Cable\Satellite, Tape

si alte tipuri de aparaturi audio-video.



pret 250.000mii (25LG)

Aceasta telecomanda are in plus fata de celalte existente pe piata un buton``Searching for the Correct Code`` prin care se poate cauta automat marca TV, Hi-fi, cd, dvd etc., nefiind cazul cautarii marci in catalog.

Merge la 99% dintre aparaturile audio-video din casa.

Telecomanda mai contine un catalog in care sunt inscrise 400 de marci si 1500 de modele fiecare avand un cod unic.

Merge la o distanta de 15m-sn.

Butoane: Numere de la 0-9, Volum+,-Volum-, Canal+, Canal-, Menu, REC, Guide, Sleep, Disp, Mute, Recall, PLAY, STOP, Fata> , Spate<, PowerON, Setup, Search.

Cele mai cunoscute modele din lista sunt: Sony, Panasonic, JVC, LG, Pioneer, Samsung, Sharp, Philips,Yamaha, Aiwa, Daewoo, Daytron, Hitachi, Kenwood, Marantz, NEC, Orion, Teac etc.

Functioneaza cu 2baterii AA (normale).

Se configureaza foarte ushor:

Se apasa butonul SETUP.

Se apasa butonul TV (sau DVD,CD player, VCD, Hi-Fi) din telecomanda.

Se formeaza Codul ( daca nu este trecut in catalog se apasa Search) ex. 002, 058 etc.

Se apasa butonul POWER

Acestia sunt pasii ce trebuie urmati o singura data pentu memorarea semnalului. (telecomanda - aparat )

Attached Files


Edited by Courage, 01 April 2010 - 19:27.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate