Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...

1 capatana de usturoi pe zi, pune...
 Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...

Sprayul de muste RAID nu mai func...
 Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...

Hamsie si Capelin prajiti in tiga...
 Seat Leon FR !

faculatea potrivita

Upgrade CPU --> upgrade RAM?

Parchet care se lasa
 

Masina zgariata in parcare

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
71 replies to this topic

#37
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

dicu_ro, on Aug 31 2005, 14:41, said:

am pus poze cu masina si cu infractorul..ala cu camase gri cu rosu... ala dezbracat e unul din frati.. si discuta cu un vecin de-al lor
vecin care parcheaza langa mine si caruia i-am zis eu ca l-am vazut pe infractor cand mi-a lovit-o si cam am camere de filmatl.... cred ca in urma consfatuirilor intre ei + a faptului ca vecinul le-a zis ca i-am filmat.. cred ca s-au speriat putin si daia au venit la mine la use aseara..

dupa cum se vede.. nu spal masina ca o sa ve vada varza :( asa mai mascheaza praful :(

diseara ma duc la politie sa fac si o plangere impotriva paratului... chiar daca sunt singurul martor.

masina o pozai cu telefonul, iar infractorul de la etajul 8 unde stau

<{POST_SNAPBACK}>

Eu iti propun sa cauti niste baieti sa-l faca bun de spitalizare.

#38
dicu_ro

dicu_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.01.2005

Zazie, on Aug 31 2005, 14:51, said:

Eu iti propun sa cauti niste baieti sa-l faca bun de spitalizare.

<{POST_SNAPBACK}>


pai am dat niste telefoane.. ca au un Logan taxi... da nu ii stiu numarul... am vorbit de niste benzina cu cineva.. da inca nu stiu ce numar are la masina

p.s. am aflat ca nu mai locuiesc toti 7 aici.. acuma doar parinti.. aia doi din poza.. cainele ala.. si inca unul care nu e in poza asta..

#39
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003

dicu_ro, on Aug 31 2005, 15:41, said:

am pus poze cu masina si cu infractorul..ala cu camase gri cu rosu... ala dezbracat e unul din frati.. si discuta cu un vecin de-al lor
vecin care parcheaza langa mine si caruia i-am zis eu ca l-am vazut pe infractor cand mi-a lovit-o si cam am camere de filmatl.... cred ca in urma consfatuirilor intre ei + a faptului ca vecinul le-a zis ca i-am filmat.. cred ca s-au speriat putin si daia au venit la mine la use aseara..

dupa cum se vede.. nu spal masina ca o sa ve vada varza :( asa mai mascheaza praful :(

diseara ma duc la politie sa fac si o plangere impotriva paratului... chiar daca sunt singurul martor.

masina o pozai cu telefonul, iar infractorul de la etajul 8 unde stau

<{POST_SNAPBACK}>

Doamne in ce hal ti-au facut masina :( in rest masina e gorgeous...

&*%^#%#^ de tigani... calca-i in picioare. mai bine te razbuni pe ei decat pe masina lor...

#40
Ahile

Ahile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,651
  • Înscris: 11.07.2004

Tzepi, on Aug 31 2005, 20:24, said:

&*%^#%#^ de tigani... calca-i in picioare. mai bine te razbuni pe ei decat pe masina lor...

<{POST_SNAPBACK}>


Tzepi, nu ti se pare cam deplasat indemnul asta la calcare in picioare? Poate un pic de moderatie n-ar strica. Nu ca le tin eu partea, dar nici chiar asa!

Edited by Ahile, 31 August 2005 - 23:58.


#41
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
De ce Ahile? Se vede ca nu ai patit-o. Astia nu sunt oameni sunt animale, eu pe astia si pe hoti i-as calca in picioare, atata timp cat am eu de suferit din cauza lor.
Astia nu sunt oameni cu care sa stai la discutii, drept dovada comportamentul lor, asa ca trebuie sa treci la fapte.

#42
bLuEsHiFt

bLuEsHiFt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 08.01.2005
Poate te vedem dicule, la stiri :))

Edited by bLuEsHiFt, 01 September 2005 - 00:24.


#43
cstroie

cstroie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.01.2004

MATRIXU, on Sep 1 2005, 01:04, said:

... asa ca trebuie sa treci la fapte.

<{POST_SNAPBACK}>

Din pacate (adica mai bine spus din fericire) noi aici postam doar vorbe...

#44
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
Noi postam doar vorbe lui i se zgarie masina in continuare. Cu vorba nu rezolvi nimic

Eu as proceda asa:
M-as certa intr-o zi tare de tot cu ei sa auda toata lumea ca mi-au zgariat masina de foarte multe ori. In noaptea respectiva as zgaria puternic toate masinile din parcare inclusiv a mea, si asa e zgariata destul :P (asigura-te ca sunt acasa in noaptea respectiva si ai grija sa nu fii prins :D)  :drac:

A doua zi vei vedea ce iese  :peacefingers:

#45
dicu_ro

dicu_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.01.2005
takeshy cred ca este o idee mai mult decat proasta.. de ce sa ii fac rau la un om de munceste ca sa ma razbun pe un prost?
cu toate ca se zice ca cel mai istet cedeaza primul(in cazul de fata a cedat capota mea in fata "bolovanului coclit") ..eu o sa aplic ce zice popa: ochi pentru ochi si capota pentru capota

am citit faza cu maruntaiele de gaina..si cred ca o s-o aplic prima..ca e turma de maidanezi aici

#46
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
astia nu se invata minte cu una cu doua... decat sa te chinui sa faci rost de acid, mai bine fa rost de lichid de frana (e mai usor de gasit si da rezultate bune)  :coolspeak:
si vezi ca faza cu "baietii" tine mult mai bine decat orice altceva... iti trebuie vreo 2 din categoria "ceafa-lata" aka "pumnii mei nu are minte bate tot ce-i sta-nainte" si i-ai potolit  :naughty:
stiu ca am avut si eu belele cu fraieri d'astia care mureau de ciuda ca am masina si ei "n-are" (unii freaca menta in fata blocului si se intreaba de unde are ala bani sa-si ia masina... ce nu se intreaba ei e de ce pleaca ala dimineata la scoala si se mai intoarce seara tarziu... probabil pt ca nu au auzit de chestia aia numita loc de munca :nonobad:   )
oricum, cu aia am rezolvat usor... cel mai bun prieten al meu e fost handbalist  :naughty:   in 5 min era problema rezolvata  :boxing:  si de-atunci n-am mai gasit nici cauciucuri dezumflate, nici urme de cheie  :thumbup:

#47
Addnann

Addnann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 23.08.2005
Ceva mai putin razboinic: Oul ... fratilor. oul! Ce face oul nu face nimic altceva. 2 saptamini ii e greata sa se urce in masina ... nu mai vorbesc de clientii lui ...  :notangel:

#48
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

cstroie, on Aug 31 2005, 04:07, said:

@dicu_ro - chiar naspa situatia, dar cred ca esti prea violent. Locul de parcare il poti inchiria de la primarie? Nu cred ca vor fi chiar asa afectati ca le pictezi Dacia cu acid. Si in plus, "damage-ul" pe care ti-l vor face ulterior va depasi ca valoare vreo doua Dacii de-ale lor. Lasa-i ceva timp sa se potoleasca, si daca nu o fac, investeste si tu banii direct in prietenul cu "legaturi dubioase" si roaga-l sa trimita pe cineva care sa-ti "educe" vecinii.
In cazul tau politia nu prea are ce sa-ti faca. Totusi ar fi bine sa dai o mica declaratie la politie, in cazul in care situatia degenereaza.
P.S. - CASCO ai?

<{POST_SNAPBACK}>


Si chiar daca ar fi avut CASCO, eu stiam ca vandalismele nu se despagubesc, pt ca oricand poate cineva sa-ti "aranjeze" masina din nou, si astia de la asigurari nu vor sa piarda ei banii. Iar in astfel de situati cel mai bine e sa spui ca a fost un accident.

#49
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003

Ahile, on Sep 1 2005, 00:55, said:

Tzepi, nu ti se pare cam deplasat indemnul asta la calcare in picioare? Poate un pic de moderatie n-ar strica. Nu ca le tin eu partea, dar nici chiar asa!

<{POST_SNAPBACK}>

nu. iti doresc sa nu ai belele cu masina din cauza animalelor astora. daca Doamne fereste o sa ai, o sa spui acelasi lucru...

MATRIXU, on Sep 1 2005, 01:04, said:

De ce Ahile? Se vede ca nu ai patit-o. Astia nu sunt oameni sunt animale, eu pe astia si pe hoti i-as calca in picioare, atata timp cat am eu de suferit din cauza lor.
Astia nu sunt oameni cu care sa stai la discutii, drept dovada comportamentul lor, asa ca trebuie sa treci la fapte.

<{POST_SNAPBACK}>

foarte corect... cand o sa munceasca ei banii pentru vreun bun de'al meu atunci sa puna mana pe el. pana atunci, sa se uite numai cu ochii.


mult succes la toti!

#50
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

BNG, on Sep 1 2005, 23:09, said:

Si chiar daca ar fi avut CASCO, eu stiam ca vandalismele nu se despagubesc, pt ca oricand poate cineva sa-ti "aranjeze" masina din nou, si astia de la asigurari nu vor sa piarda ei banii. Iar in astfel de situati cel mai bine e sa spui ca a fost un accident.

<{POST_SNAPBACK}>


Depinde de riscurile asigurate. La full CASCO te despagubeste si pentru vandalism.
La fel de bine poti sa aranjezi cu cineva sa ti-o fure, ce-ar fi sa-ti dispara masina si sa nu fii despagubit?

#51
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

Addnann, on Sep 1 2005, 22:52, said:

Ceva mai putin razboinic: Oul ... fratilor. oul! Ce face oul nu face nimic altceva. 2 saptamini ii e greata sa se urce in masina ... nu mai vorbesc de clientii lui ...  :notangel:

<{POST_SNAPBACK}>


hmmm... nu prea merge... asta nu-i va speria, dimpotriva, ii va intarata  :angry:
trebuie sa faci ceva ce sa-i socheze atat de tare incat sa nu mai aiba tupeu sa se mai ia de tine (sau de masina ta)
raman la faza verificata de mine: ceafa-lata  :coolspeak:
eu pun baietii, ei imi zgarie masina, eu ii mai pun odata, ei iar imi zgarie masina, eu iar ii pun si tot asa... iti garantez ca ei sunt cei care se "plicitsesc" la un moment dat. eu oricum nu imi fac masina pana nu se opresc (doar n-oi fi tampit sa-mi vopsesc masina saptamanal, sa le dau material proaspat pt "grafitti")
din fericire la mine s-a rezolvat dupa prima "vizita"  :D

#52
autox

autox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.02.2005
am si eu o intrebare...
pe unde se baga oul ala ca sa puta in interior ?!   :w00t:

#53
BNG

BNG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 07.03.2005

Yoda, on Sep 2 2005, 00:37, said:

Depinde de riscurile asigurate. La full CASCO te despagubeste si pentru vandalism.
La fel de bine poti sa aranjezi cu cineva sa ti-o fure, ce-ar fi sa-ti dispara masina si sa nu fii despagubit?

<{POST_SNAPBACK}>


Pai lasa ca furtul masinii nu e vandalism si nu e tot una cu o zgarietura.

Edited by BNG, 02 September 2005 - 11:17.


#54
Gabryel

Gabryel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 23.05.2005
Cu bataia nu faci nimic.
Se mai gaseste si vre-un ficior de-al lui, bat fiind, sa faca dreptate si-l gasesti cum sare cu picioarele pe cupola dupa ce,in prealabil, a administrat vreo 10 bate prin geamuri si stopuri-faruri. Pana cobori tu de la 8, poti sa-l vezi ca incepe atunci ca tot varza gasesti cand ajungi. "Lasa batzul in mana prostului...".
Ai facut rau ca te tzii de iei.
Eu l-am lasat pe idiot in pace, nici nu ma uitam spre geamul lui desi vroiam sa-l bag in masa pe el si pe tot neamul lui in gura mare sa iasa toti vecinii (sigur el se uita cand urcam in masina).
A, cand ma duceam la masina ma duceam pe-o parte, ca sa vad "noutatile", dupa care deviam cu directia pe partea cu volan. Ca la "Cascadorii rasului". Cred ca dobitocul crede ca nu prea dau importanta si s-a linistit. Am parcat Dacia, cu celelalte nu ma bag, drept in fata usii de la bloc si....nimic. De obicei, cred, le zgaraia cand ducea gunoiul, tarziu. Oricum trebuia sa treaca printre masini. Atunci "lovea".
Nu l-am mai vazut certandu-se cu nimeni, asta iar este o oportunitate, dar eu tot il "fac". Au trecut aproape 6 luni, nu-l uit. El poate da. Pentru fiecare "ducere" caraghioasa a mea spre masina nu-l uit. Pentru noptile in care eu incercam sa dorm si stiam ca afara un idiot se leaga de un bun al meu. Asteptam o paguba cu buna stiinta. Nu va doresc sa treceti prin asa ceva. Numai cei care care au fost patiti stiu ce senzatie nasoala e, desi multi ne imaginam.
Du masina mai incolo o perioada. Fa ceva sa se creda invingatori, sa nu te mai ia in seama. Dupa ce s-au potolit, dupa 6-12luni loveste frate, cat poti. :drac:
Eu ma mai gandeam la o plasa cu caltzi imbibata in motorina sau benzina, din care sa iasa un fir tot imbibat. Plasa o aruncam sub motor (ala curat, de Dacie, fara un pic de ulei pe el), ducem firul dupa colt si..... FIRE !!!. Mama ce show se poate face. dar asta dupa mult timp de asteptare sau dupa "n" certuri pe care idiotul le face prin zona. Altfel....politia lucreaza, ca dracu numai in cazul tau. Stii cum se intampla. Dar probe tot nu sunt, mai ales ca dusmanii lui s-au adunat ca nr. in timp.
Ti-am trimis un e-mail, daca vrei sa ma ajuti iti multumesc foarte mult.

Edited by Gabryel, 02 September 2005 - 20:21.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate