Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara
 Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...
 

Renault clio 3

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
snake2007

snake2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.05.2007
salutare,

am un Renault Clio 3 din august 2007, pana acuma m-am confruntat cu n-probleme la aceasta masina,

1. "gazata" de la dealer-ul de la care am cumparat-o(Motor Grup);
2. zgomote in portiera si la hayon;
3. service de 2 bani(niste incompetenti la Motor Grup Vaslui);
4. orificiile de evacure apa de la masina s-au infundat implicit a intrat apa in masina;
5. s-a ars motor stergatoare;
6. cand in final cu insistente mi-au schimbat motorasul pe garantie, mecanicul mi-a ciobit parbrizul;
7. cand s-a extins fisura oamenii s-au gandit sa il lipeasca;
8. nu am fost de acord si dupa amenintari cu escaladare la director, renault, opc s-au hotarat sa il inlocuiasca;

ps: mecanicii de acolo nu cunosc deloc masinile, nu stiu sa desfaca o componenta la masina, la hayon mi-au pus mastic sa nu mai bata. chiar daca mai am garantie inca la ea am sa incerc la alte service-uri sau sa o rezolv singur, de aceea apelez la forum pentru ca sigur va pricepeti mai bine la masini decat "ciupercile de acolo";


se aude un zgomot in portiera din spate stanga dar daca ma duc la ei cred ca o sa o sudeze :)

am nevoie de ajutor momentan la inlocuirea unui bec faza scurta pe partea stanga, am cumparat unul nou h7 dar tot nu vrea sa se aprinda(mi-a dat vanzatorul si pe al 2-lea). m-am gandit ca e de la sigurante, dar langa volan unde e tabloul cu ele nu figureaza nici una pentru faza scurta(curios ca faza scurta pe dreapta merge) dar poate mai are la motor o parte din sigurante;

daca ma puteti ajuta va multumesc anticipat, astept pareri

Edited by snake2007, 23 November 2008 - 10:54.


#2
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,969
  • Înscris: 22.08.2006
Zgomotul din portiere il poti anihila cu WD40 bagat in balamale. Cat despre far, habar n-am. Esti sigur ca becul e bun? Pozitiile se aprind? Eu am avut arsa o siguranta de-aia de la motor, nu mi se aprindeau pozitiile pe partea dreapta si mi-au rezolvat-o la Motor Grup. :)
Daca ai timp si chef, poate ne intalnim intr-o dupa-amiaza sa mai schimbam impresii. Daca esti interesat, lasa-mi nr. de telefon pe privat.
Bafta!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate