Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Mobil

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Ajustare pret contract mixt

Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...
 MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...

C Embedded

DUO Street View
 Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt

Cum setez sa trimit sms de pe dig...

Microciment in bucatarie
 

evidenta creditelor angajatilor

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
skelter

skelter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.10.2005
intr-o anumita insitutie a inceput sa circule o "foaie"prin care se solicita angajatilor sa declare creditele pe care acestia le au. in declaratia respectiva este inserata fraza aceea celebra legata de faptul ca falsul in declaratii se pedepseste conform legii. este legal ce face institutia respectiva?

#2
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,329
  • Înscris: 22.07.2005

View Postskelter, on Nov 18 2008, 21:41, said:

intr-o anumita insitutie a inceput sa circule o "foaie"prin care se solicita angajatilor sa declare creditele pe care acestia le au. in declaratia respectiva este inserata fraza aceea celebra legata de faptul ca falsul in declaratii se pedepseste conform legii. este legal ce face institutia respectiva?

Eu nu prea as numi acea firma o institutie. Cred ca este un exces de zel din partea patronatului, mai bine spus din partea unui singur patron.
Nu e normal insa nu prea ai ce sa faci, decat sa minti in legatura cu sumele de bani pe care le-ai imprumutat. Adica sa le faci mult mai mici, eu nu mi-as permite sa spun ca nu am deloc, atata vreme cat am cerut adeverinte de venit.

#3
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Asta este un abuz , facut ca sa vada care sunt angajatii cei mai vulnerabili !
Pe mine m-au dat afara din perioada de proba pentru ca NU AVEAM CREDITE si NICI NU INTENTIONAM SA FAC !
Eu nu vreau sa fiu dator vandut si vulnerabil !

#4
pop_iosif

pop_iosif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 15.04.2007
Daca a-ti observat aproape pe fiecare formular tipizat al oricarei banci (adeverinta de venit) se stipuleaza obligatia angajatorului de a anunta banca in cazul in care se modifica ceva in Contractul Individual de Munca al salariatului care a beneficiat de un credit. Daca angajatorul s-a obligat la asa ceva (poate sa si taie respectivele randuri din tipizat), poate i se pare normal sa stie ce banca sa anunte. Poate un salariat a cerut mai multe adeverinte, dar credite a primit mai putine, si atunci este hilar sa anunti ceva la banca cu care respectivul angajat nu are nici un raport.
Dar totusi subscriu la cele spuse anterior: exces de zel si probabil dorinta de a afla cat de vulnerabili sunt angajatii (cel mai sigur).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate