Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...
 Am primit credit in avans desi op...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle
 o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?
 Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...
 

Benq E2200 HD

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,383
  • Înscris: 27.07.2006
Buna ziua.
Am folosit functia de cautare, nu am gasit ceva specific legat de intrebarile mele.
Ma intereseaza in viitorul apropiat sa achizitionez monitorul din titlu. Din ce am cautat pana acum, inca nu se gaseste la noi (exista doar varianta cu un "A" in coada, care este HD-ready ! aviz amatorilor !)
Varianta E2200 HD are incorporat HDCP, pe cand cel cu "A" nu !
Va cer sfatul in urmatoarea problema: pe langa utilizarea de zi cu zi, m-as bucura sa beneficiez de o calitate superioara a filmelor in format HD. Ma refer la filme de pe HDD, nu blu-ray sau HD-DVD. Sunt bagat in ceata de un articol IT care afirma ca doar doua placi video in momentul de fata pot sa decodeze semnalul HD, avand acel HDCP incorporat. Placa mea video este obisnuita, nu are asa ceva.
Intrebarea ar fi: avand monitorul care are incorporat HDCP, mai am nevoie de o placa video "dedicata" ? Si inca o intrebare daca nu va suparati, in ce situatii este nevoie de o astfel de placa video ?
Va multumesc pentru rabdare.

#2
juGGaKNot

juGGaKNot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 29.10.2007

 ergon, on Nov 3 2008, 14:24, said:

Varianta E2200 HD are incorporat HDCP, pe cand cel cu "A" nu !
Va cer sfatul in urmatoarea problema: pe langa utilizarea de zi cu zi, m-as bucura sa beneficiez de o calitate superioara a filmelor in format HD. Ma refer la filme de pe HDD, nu blu-ray sau HD-DVD. Sunt bagat in ceata de un articol IT care afirma ca doar doua placi video in momentul de fata pot sa decodeze semnalul HD, avand acel HDCP incorporat. Placa mea video este obisnuita, nu are asa ceva.
Intrebarea ar fi: avand monitorul care are incorporat HDCP, mai am nevoie de o placa video "dedicata" ? Si inca o intrebare daca nu va suparati, in ce situatii este nevoie de o astfel de placa video ?
Va multumesc pentru rabdare.

Doresc si eu un raspuns, trebuie sa ma decid in 5 zile intre e2200 HD / HDA si acer V223

Acum ma informez exact ce face HDCP si daca am nevoie de HDMI, daca gasesc ceva fiind util probabil ma opresc la 2200 HD dar daca nu gasesc intre HDA si V223 ce ati alege ?

comparativ cu HDA acerul se lauda cu 176 / 176, FHD, Kensington Lock Support, Adaptive Contrast Management + Acer eDisplay Management, greutate mai redusa cu 300 grame si cu 15 W mai putin consum fata de cele benq ( 30 fata de 45 W )

Multumesc anticipat.

#3
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
HDCP

#4
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Tocmai l-am cumparat. Cel mai bun raport calitate pret fara nici o indoiala. O imagine impecabila, rezolutia nativa de 1920x1080 isi spune cuvantul. Se vede foarte bine din orice unghi, si a fost foarte amabil sa isi faca singur toate setarile automat asa ca nu am avut nici o bataie de cap cu el. Piciorul e okay nu e asa de slab cum am spuneau unii. Are doar 4,5kg, cat un laptop... se poate monta pe perete, unde arata superb. Recomand cu incredere.

Edited by ruthless, 14 August 2009 - 20:25.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate