Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vinieta Bulgaria Online

Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4
 Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...
 Restituire prima casco dupa instr...

3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle
 o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?
 

Nokia E63

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2535 răspunsuri în acest subiect

#2287
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.929
  • Înscris: 01.01.2010

 bsrc, on 23rd January 2011, 23:47, said:

ajutor va rog.
i-am dat sa fac update la soft, si imi pare dupa cateva minute: Recuperare aparat. Nokia software a pierdut legaura cu aparatul.
fac ce imi zice, scot cablul, bag din nou si nimic. dupa cateva secude la fel imi apare.ce sa fac?
Nu. Aparatul functioneaza dupa recuperare. Incearca si pe alt PC. Se poate sa ai niste setari ciudate din firewall sau stuff.

x!

#2288
bsrc

bsrc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 03.01.2011
i-am facut update. a mers intr-un final. dar nu imi mai recunoaste anumite aplicatii de pe card. in fine, nu e asta problema mare. baiul e ca am aplicatia quickoffice instalata pe memoria telefonului, si cand o deschid sta deschisa aproape o secuda dupa care se inchide. nu ruleaza. l-am stins si reaprins. nu vrea nicicum. si tot asa mi se intampla si cu aplicatia Maps. cand intru si dau la setari se inchide aplicatia... care e problema?

#2289
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.929
  • Înscris: 01.01.2010

 bsrc, on 24th January 2011, 21:44, said:

i-am facut update. a mers intr-un final.[...]
Formateaza cardul. Aplicatiile respective au fost instalate tot in sistemul de operare, chiar daca destinatia a fost cardul. Il formatezi...eu as reinstala si sopftul dupa aceea, cu cardul formatat si scos in aparat.
Atunci, Maps ar trebui sa functioneze. Aplicatiei Quickoffice, ii faci actualizare (intri in ea, Optiuni> Actualizari si Modernizari). Daca nu ai formatat cardul in prealabil, este posibil ca acesta sa creeze probleme. Testeaza aparatul fara card.

x!

#2290
bsrc

bsrc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 03.01.2011

 YOUR_GOD, on 24th January 2011, 22:11, said:

Formateaza cardul. Aplicatiile respective au fost instalate tot in sistemul de operare, chiar daca destinatia a fost cardul. Il formatezi...eu as reinstala si sopftul dupa aceea, cu cardul formatat si scos in aparat.
Atunci, Maps ar trebui sa functioneze. Aplicatiei Quickoffice, ii faci actualizare (intri in ea, Optiuni> Actualizari si Modernizari). Daca nu ai formatat cardul in prealabil, este posibil ca acesta sa creeze probleme. Testeaza aparatul fara card.

x!

am scos cardul si merge aplicatia. nu am inteles faza "cu cardul formatat si scos in aparat."
cum sa fac sa imi mearga si cu cardul in telefon?
Maps inca nu merge. il deschide, dar nu pot deschide setariile de internet. cand dai open, se inchide aplicatia

Editat de bsrc, 24 ianuarie 2011 - 22:28.


#2291
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.929
  • Înscris: 01.01.2010

 bsrc, on 24th January 2011, 22:23, said:

am scos cardul si merge aplicatia. nu am inteles faza "cu cardul formatat si scos in aparat."
cum sa fac sa imi mearga si cu cardul in telefon?
Il formatezi, de inainte, apoi il introduci ij aparat, dupe reinstalarea softului. Probabil ai aplicatii mai hotomane pe card sau pur si simplu vreo eroare. Tine minte atunci cand il scoti, sa apesi ok. Apare de altfel mesajul pe ecran

x!

#2292
Biohazardel

Biohazardel

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 255
  • Înscris: 30.04.2008
dati-mi si mie product code-ul pentru ultimul firmware. multumesc

#2293
wrongeu

wrongeu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 455
  • Înscris: 05.03.2010
buna seara
am facut o sincronizare cu ovi suite si mi-o dublat cateva contacte pe telefon....aveti idee ce-am gresit si unde?
va multumesc

#2294
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.929
  • Înscris: 01.01.2010

 wrongeu, on 25th January 2011, 22:32, said:

buna seara
am facut o sincronizare cu ovi suite si mi-o dublat cateva contacte pe telefon....aveti idee ce-am gresit si unde?
va multumesc
Sa nu fi setat sa folosesti atat memoria cartelei SIM, cat si pe cea a aparatului. Stergele si copiaza-le din sincronizare.

x!

#2295
wrongeu

wrongeu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 455
  • Înscris: 05.03.2010

 YOUR_GOD, on 25th January 2011, 23:13, said:

Sa nu fi setat sa folosesti atat memoria cartelei SIM, cat si pe cea a aparatului. Stergele si copiaza-le din sincronizare.

x!
la symbian din cate stiu nu poti seta sa fie activa  cartela sim  si mem. tel in acelasi timp...chiar nu stiu ce so intamplat de mi-o busit toata agenda...in fine le-am luat la sters una cate una...uffffffff....merci oricum

#2296
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.201
  • Înscris: 24.08.2007

 wrongeu, on 26th January 2011, 14:51, said:

la symbian din cate stiu nu poti seta sa fie activa  cartela sim  si mem. tel in acelasi timp...chiar nu stiu ce so intamplat de mi-o busit toata agenda...in fine le-am luat la sters una cate una...uffffffff....merci oricum
la e 63 merge si simul si memoria telefonului

#2297
oachy

oachy

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 18.05.2007
Buna seara.
A aparut vreo versiune mai noua de soft?(500.xxx.xxx) fiind ultima instalata pe telefonul meu. Si daca da, cu ce Product Code? Multumesc !

#2298
bsrc

bsrc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 38
  • Înscris: 03.01.2011
o chestiune interesanta. am updatat softul acum vreo saptamana, si nu imi mai amintesc exact dar cand am terminat operatiunea cand am dat *#0000# mi-a aparut data de ianuarie 2010. si desktopul, home screen, imi aparea cu tema albastra. asta imi amintesc sigur. acum cand am bagat softul din nou, imi scrie 2.06.2010 si imi apare tema business black.
de ce?

#2299
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.929
  • Înscris: 01.01.2010

 bsrc, on 30th January 2011, 00:18, said:

o chestiune interesanta. am updatat softul acum vreo saptamana, si nu imi mai amintesc exact dar cand am terminat operatiunea cand am dat *#0000# mi-a aparut data de ianuarie 2010. si desktopul, home screen, imi aparea cu tema albastra. asta imi amintesc sigur. acum cand am bagat softul din nou, imi scrie 2.06.2010 si imi apare tema business black.
de ce?
Versiunea de soft pe care ai instalat-o acum o saptamana era mai vecehs si venea cu tema presetata respectiva. Acum, ai ajuns la o versiune mai recenta de soft, probabil ultima, care are o alta tema presetata.
De ce ai instalat doua versiuni diferite de soft la interval de o saptamana? Pai, probabil pentru codul produsului telefonului tau, au pus mai tarziu la dispozitie ultima versiune de soft. Nu este nicio problema. O alta explicatie ar fi folosirea unui alt program decat Ovi Suite pentru realizarea actualizarilor si descarcarea manuala a unui pachet de actualizari, superiori celui deja instalat, dar nu ultima versiune valabila pentru codul produsului respectiv.
Nu este nicio problema aici. Pentru a verifica ultima versiune de soft aparuta pentru codul produsului aparatului tau, intra aici.

x!

#2300
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.259
  • Înscris: 14.02.2007
De fiecare data cand dau restart la telefon imi arata exact cand "booteaza" o chestie cu Installing, sta el ce sta si dup-aia imi dau un mesaj de genul ca Aplicatia de pe card nu a putut fi instalata. Aveti idee cum as putea sa-mi dau seama de la ce face faza asta si cum sa scap de ea? Are vreun fisier de log dupa care sa-mi dau seama?
Am luat de pe un site aplicatia FS Caller, deocamdata e pe trial, am adaugat o poza la un contact si e ok, dar cand incerc sa o adaug si pe a doua ptr alt contact da Internal Error. Sa fie din cauza ca e Trial?

#2301
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.929
  • Înscris: 01.01.2010

 bbogdanmircea, on 1st February 2011, 11:02, said:

De fiecare data cand dau restart la telefon imi arata exact cand "booteaza" [...]
Ai o aplicatie instalata pe card. Cand il citeste trimite mesajul respectiv. Daca vei instala toate aplicatiile in memoria interna, nu va mai aparea msajul.
In legatura cu Fullscreen Caller, nu am stiu sa existe o astfel de restrictie in versiunile trial. De fapt stiu ca ei iti lasa functionalitate deplina a programului pentru testare. Deci este cv in neregula cu aparatul tau...vreun soft, sau setare care genereaza conflicte. Restaureaza-i setarile si mai incearca dupa.

x!

#2302
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.259
  • Înscris: 14.02.2007
Nu-mi ajunge memoria interna pentru toate chestiile pe care le am eu instalate.
Plus ca majoritatea sunt pe card instalate.
Dar o sa incerc sa fac cumva sa le mut incet incet poate poate ii dau de capat.
Chiar nu este nici un fisier de log din care sa aflu ce aplicatie vrea sa plece de pe card imediat ce booteaza telefonul>?

#2303
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.929
  • Înscris: 01.01.2010

 bbogdanmircea, on 1st February 2011, 12:34, said:

Nu-mi ajunge memoria interna pentru toate chestiile pe care le am eu instalate.
Plus ca majoritatea sunt pe card instalate.
Dar o sa incerc sa fac cumva sa le mut incet incet poate poate ii dau de capat.
Chiar nu este nici un fisier de log din care sa aflu ce aplicatie vrea sa plece de pe card imediat ce booteaza telefonul>?
Ai nevoie de mai mult de 120 Mb spatiu pentru programe?!
Cate programe ai instalat?

x!

#2304
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.259
  • Înscris: 14.02.2007
Momentan mai am 40 MB liberi si majoritatea aplicatiilor sunt instalate pe card :P
Am multe jocuri cred ca de aia :P
Exista vreo aplicatie care imi numara cate aplicatii am instalate?

Am Handy Task Manager si imi arata 40 mega liberi de ROM.
BTW voua cam cat RAM va arata liber asa in mod curent?
Pe cardul de 2 giga mai am vreo 18 mega liberi, am ceva muzica pe el dar si multe tampenii.
Ideea este ca acest card l-am avut pe 6120 si l-am transplantat apoi pe E63 fara a-l mai curata si e posibil de acolo sa-mi fi ramas ceva aiureala pe el dar parca nu m-as baga sa-l formatez chiar si cu backup.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate