Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Șomer cu venituri prin parti...

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 AC Mobil fara evacuare?

SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Inmatriculare Motocileta "de ...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?
 

Problema sistem 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
bolosmihai

bolosmihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.11.2011

 danny25, on 23rd November 2011, 18:33, said:

mai am o intrebare? iti bazaie in toate boxele ?
DA, imi bazaie toate boxele...
acuma vreau sa-l schimb... am gasit cu doar 3 lei :).
o sa revin cu un raspuns...

#20
bolosmihai

bolosmihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.11.2011
am rezolvat :) . am scapat de bazaitul ala... totul merge bine acuma. nu era placa de sunet... era un simplu condensator ... multumesc mult! :)

#21
devilboost

devilboost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 22.09.2009
ca sa nu mai deschid alt topic, de vre-o cateva zile am observat ca imi bazaie si mie subwooferul, dar asta doar cand este conectat la pc, oricare mufa din cele 3 as pune-o tot bazaie, daca dau shut down la pc tot bazaie, doar daca scot pc si monitorul din priza nu mai bazaie, daca scot mufele din pc nu mai bazaie

am schimbat si sursa de la unitate ca am zis ca poate e aia de vina si tot bazaie, vre-o idee?

daca dau volumul de la subufer la 0 nu se mai aude, sistemul audio este genius hf6000
am placa de sunet VIA HD Audio, pana acum cateva zile nu se auzea

Edited by devilboost, 07 February 2014 - 02:23.


#22
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,182
  • Înscris: 16.10.2008
Cablul pare de vina ,soclul de jack din placa de sunet sau chiar placa de sunet. Cam astea ar putea fi problemele. Vezi cu alta sursa de semnal(DVDPlayer ,mediaplayer ,mp3 player sau chiar telefon ) daca tot se aude bazaitul.
Vezi si soclurile de la mufe(jackuri) din subwofer ,incearca cu un alt cablu.

#23
devilboost

devilboost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 22.09.2009
deci l-am pus pe 2.1 si am bagat mufa in telefon si nu se auzea nimic, l-am bagate in laptop-uri si se aude la ca pc, am incercat cu oricare mufa din cele 3(pe rand)

#24
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,552
  • Înscris: 08.12.2006
Ai putea încerca să schimbi slotul PCI la placa de sunet (şanse mici de rezolvare) sau împământare la carcasa pc-ului (şanse mai mari de rezolvare).

#25
devilboost

devilboost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 22.09.2009
placa de sunet este onboard, si placa video nu imi permite sa montez nici o alta placa pci

cat despre impamantarea pc-ului cred ca este impamantat, nu am verificat tripla in interior sa vad daca sunt legate firele, dar nu cred ca a desfacuto cineva ca sa scoata impamantarea.

si 100% sigur nu a umblat nimeni in ultima vreme, ca hum-uitul este de cateva zile.

#26
davay

davay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 07.10.2010
Salutari,ca sa nu mai deschid un topic nou. Am desfacut un Genius 5.1 pt ca bazaia si am gasit umflat un condensator,sper sa zic bine, de 50v si 0,1uF. Este posibil sa bazaie din cauza lui sau ar trebui sa caut mai amanuntit ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate