Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...
 

intrebare

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
DiXu

DiXu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 05.04.2008
este o vorba " relatiile la distanta nu dureaza" ...eu unu zic ca din contra tin mai mult ... nu este plictiseala deoarece se vad rar etc.

ce parere aveti ?  :)

#2
the_warden_of_hell

the_warden_of_hell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.12.2007
de vreo 3 sapt am si eu o relatie la distanta, desi eram contra lor... bine ca relatia mea nu a inceput asa... avem deja 4 luni in care ne-am vazut zilnic, dupa care a trebuit sa plece tovarasu la facultate. sincer, din cate am vazut pana acum, ca sa reziste o relatie la distanta iti trebuie nervi de otel, si multa rabdare. plus ca trebuie sa-ti dai seama in caz ca jumatatea se consoleaza cu altele, ceea ce nu e usor daca nu ai si alte persoane care sa-l supravegheze:)).  si chestia cu plictiseala e relativa... ca poti sa te plictisesti din faptu ca in aceeasi zi faci acelasi lucru, doar vorbesti pe mess sau pe telefon... in schimb, nu sunt de acord cu relatiile care au inceput din prima ca fiind la distanta. macar la inceput sa poti sa cunosti acea persoana, altfel mi se pare doar un lucru facut ca sa ai pe cineva pana cand gasesti unul din acelasi oras;)
relatiile la distanta sunt grele, si ca sa ai una trebuie sa fie cu cineva care merita, si la care sa tii intr-adevar. altfel, poate produce mai multa suferinta, nervi si gelozii decat bucurie.
a da, si am uitat de doza de optimism:))
succes celor care sunt in aceasta situatie, aveti nevoie:)).

#3
gxg88

gxg88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 15.03.2006

 DiXu, on Oct 24 2008, 17:03, said:

este o vorba " relatiile la distanta nu dureaza" ...eu unu zic ca din contra tin mai mult ... nu este plictiseala deoarece se vad rar etc.

ce parere aveti ?  :)
Cat de lunga o ai?  :mellow:

#4
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

 the_warden_of_hell, on Oct 24 2008, 19:15, said:

ca trebuie sa-ti dai seama in caz ca jumatatea se consoleaza cu altele, ceea ce nu e usor daca nu ai si alte persoane care sa-l supravegheze:)).


:naughty: Asta-i buna, cred ca relatiile la distanta satisfac nevoia unora de a-i urmari pe altii, de a fi detectivi fara diploma.

#5
the_warden_of_hell

the_warden_of_hell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.12.2007
i'm bond... james bond! :lol:
pai, daca nu ai un partener in care sa stii ca poti sa ai incredere (desi chiar daca ar fi, nu se stie niciodata), decat sa stai degeaba sa-ti toci nervii "de ce nu mi-a raspuns la telefon", ar fi bine sa cunosti si niste perosane cu care sta partenerul. oricum, aici e vorba cred ca mai mult de incredere si respect, ca doar nici nu o sa poti acum sa ii pui un cip ca sa-l poti urmari :lol: (desi n-ar fi rau :lol: , glumesc )

#6
Hordy

Hordy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 03.02.2007
tine o vreme apoi se transforma in prietenie amicitie si daca ramane o prietenie in conditii bune sa te consideri norocos.

#7
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

 DiXu, on Oct 24 2008, 19:03, said:

este o vorba " relatiile la distanta nu dureaza" ...eu unu zic ca din contra tin mai mult ... nu este plictiseala deoarece se vad rar etc.

ce parere aveti ?  :)
de vorba aia "ochii care nu se vad,se uita" ai auzit? O relatie la distanta nu rezista foarte mult,un cuplu este format din 2 persoane care au nevoie una de cealalta sa stea impreuna mult timp,ca altfel nu se ajunge nicaieri.

#8
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008

 DiXu, on Oct 24 2008, 17:03, said:

este o vorba " relatiile la distanta nu dureaza" ...eu unu zic ca din contra tin mai mult ... nu este plictiseala deoarece se vad rar etc.

ce parere aveti ?  :)


Depinde de cat de tare iti doresti ca aceasta relatie sa mearga, obligatoriu, trebuie sa vrea amandoi. Eu am o relatie la foarte mare distanta si functioneaza de mai bine de patru ani, deci 'daca vrei cu adevrat, poti!'.

#9
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
si cand se ajunge la faza ca te simti mintit ? ce se intampla ?

#10
the_warden_of_hell

the_warden_of_hell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.12.2007

 pimpey, on Nov 6 2008, 22:51, said:

si cand se ajunge la faza ca te simti mintit ? ce se intampla ?
poti sa te simti mintit si la o relatie normala... :rolleyes:
la relatiile la distanta apar multe probleme, daca alegi o persoana in care sa ai incredere si care sa nu te preocupe mintitul sau altceva, le-ai vedea... cred ca 90% nu rezista.... poate gresesc cu procentul, dar iti trebuie mult curaj, optimism... si abilitatea de a rezolva problemele repede.altfel, nu stiu daca ar putea rezista. :console:

cel mai mult ma oftica la relatiile de genul, ca deobicei te desparti cand inca mai tii la acea perosana, doar ca te depaseste problema, si sunt unele chestii pe care oricat ai vrea, iti dai seama ca n-ai cum sa le rezolvi... si e trist cand stii ca pierzi un om pe care in alta situatie l-ai fi pretuit mult :samui:

Edited by the_warden_of_hell, 07 November 2008 - 10:25.


#11
Curent_Ionel

Curent_Ionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 17.10.2008

 the_warden_of_hell, on Nov 7 2008, 10:21, said:

la relatiile la distanta apar multe probleme,

Depinde, pe timp de zi sau pe timp de noapte ? Dragostea este pentru depărtare cum e focul pentru vânt : dacă e mic îl stinge, dacă e mare îl aprinde și mai tare.

#12
the_warden_of_hell

the_warden_of_hell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.12.2007
pe timp de zi :lol:
ar fi bine sa ai dreptate...  :(

#13
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
O relatie cu o baza SOLIDA va rezista, la 2 metri sau la 10.000 de km. Daca amadoi isi pot asuma responsabilitatile unei astfel de relatii si au planuri reale pentru un viitor impreuna, atunci nu vad de ce s-ar destrama.

#14
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005

 bubu30, on Nov 7 2008, 23:27, said:

O relatie cu o baza SOLIDA va rezista, la 2 metri sau la 10.000 de km. Daca amadoi isi pot asuma responsabilitatile unei astfel de relatii si au planuri reale pentru un viitor impreuna, atunci nu vad de ce s-ar destrama.
Din lipsă de p**ă/p***ă :D

#15
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008
:D  hotul neprins, negustor cinstit. Nu-i asa?

#16
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
bey, nu mai puneti titlu drept intrebari generale care nu spun nimic... :death:

#17
the_warden_of_hell

the_warden_of_hell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.12.2007

 bubu30, on Nov 7 2008, 23:36, said:

:D  hotul neprins, negustor cinstit. Nu-i asa?
so cute... este o problema, dar daca s-ar ajunge la a insela, atunci restul relatiei ar deveni o minciuna <_<

#18
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

 Curent_Ionel, on Nov 7 2008, 18:42, said:

Depinde, pe timp de zi sau pe timp de noapte ? Dragostea este pentru depărtare cum e focul pentru vânt : dacă e mic îl stinge, dacă e mare îl aprinde și mai tare.

esti sigur?

eu sunt in situatia asta..eu simt dar prietena nu :( si nush cum sa o fac sa simta si ea ceva pt mine , imi doresc mult asta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate